ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кончето

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Кончето
Автор Съобщение
vtomchev



Регистриран на: 01 Мар 2018
Мнения: 5

Мнение Кончето Отговорете с цитат
Здравейте, нов съм в планинарството, другия месец на 29 имам предложение за Кончето, четох, че било доста опасно, но като цяло ако се внимава всичко е ок, интересувам се от някой от по-безопасните маршрути.
Пет Юни 15, 2018 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Когато стигнеш Кончето, което по твоите думи е крайна цел, сам ще прецениш дали да го минаваш или само да го гледаш. Технически не е нищо особено, а всеки си има респект към стръмното, само че различен.
Вероятно ще минете от хижа "Бъндерица" през Казаните, като Големия все още ще бъде пълен със сняг. Не е за джапанки.....
Пътеката за Коня се отделя от тази, която изкачва Кутело, но някои го качват и оттам отиват на Коня. Разликата е малка, подсичащата пътека също е неудобна.
Нали няма да си сам?
Пет Юни 15, 2018 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vtomchev



Регистриран на: 01 Мар 2018
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Няма да съм сам, не бих рискувал, човекът с мен за пръв път отива на това място, но като цяло има известен опит. Въпросът ми е, дали е крайно наложително да си опитен за да се справиш. Като цяло гледах видео материал, не ми се стори толкова плашещо колкото четох, но да, всеки си има собствен респект към височините. Обувки имам подходящи вибрам, мибрам, уж модерни технологии, засега съм ги пробвал само на екопътека, ще ги видим как ще се представят на по трудни терени.
Пет Юни 15, 2018 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
antani



Регистриран на: 08 Юни 2018
Мнения: 7
Местожителство: Philippopolis

Мнение Отговорете с цитат
Самото Конче си е доста красиво място, вярно стръмно, но красиво.
Както tortomanin каза: "не е нищо особено", самия наклон и височината играят важна роля в ума и заблуждават за опасност.
Цялото Конче е обезопасено с метални въжета, като има едно или две места, на които се изисква повече внимаване (особено ако някой има страх от високо).
Имайте предвид времето, особено при мъгла или дъжд, когато са хлъзгави скалите.
Със сигурност е по-разнообразно преминаването му от х. Яворов до х. Вихрен (или обратно). По-безопасен маршрут, едва ли има, понеже от която и страна да се "атакува" все трябва да се премине по него.
Успехи!
Пет Юни 15, 2018 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vtomchev



Регистриран на: 01 Мар 2018
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите ! Поздрави !
Пет Юни 15, 2018 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov