ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Реален магазин (offline) за GPS
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Реален магазин (offline) за GPS
Автор Съобщение
Ruse_1974



Регистриран на: 04 Яну 2021
Мнения: 2

Мнение Реален магазин (offline) за GPS Отговорете с цитат
Здравейте,
много обичам да се разхождам сред природата, да ходя по екопътеки или различни туристически маршрути в планината. Проблема, е че повечето не ги познавам и често се притеснявам да не се загубя някъде. Тъй като вече има супер модерни технологии бих желал да се възползвам от тях. Става дума за GPS - и. Тъй като много искам жива консултация и показно къде мога да открия такъв магазин в България с сериозен избор на модели и специалисти, които могат да ме насочат.
Благодаря предварително!
П.С. По принцип съм от Русе. Мога да се дигна и до София, но разбира се ако има по-наблизо би било по-добре.
Пон Яну 04, 2021 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Виж фирма Geotrade. Официален вносител на Garmin. Цените са соленички, от време на време излизат отстъпки, но не са кой знае какво. Моят съвет е да потърсиш втора употреба уред като за начало.
Пон Яну 04, 2021 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Също и този магазин тук. Сериозни са и са от много години на българския пазар. Мисля че често предлагат доста по изгодни цени спрямо Геотрейд на Гармин приемниците.
Съб Мар 06, 2021 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Re: Реален магазин (offline) за GPS Отговорете с цитат
Ruse_1974 написа:
...екопътеки или различни туристически маршрути в планината...

За тази цел смартфон с добър GPS приемник върши чудесна работа.
Пон Мар 08, 2021 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
karta.bg продава туристически GPS-и. От време на време имат щури промоции.
Пращат по куриер с наложен платеж.
Иначе по принцип GPSът е сериозна финансова инвестиция. Скъпи са...

Лично мнение: ако човек се страхува да не се загуби не бива да разчита на едно и също устройство и за комуникация и за навигация. В този смисъл смартфоните хич не са добра идея.
Пон Мар 08, 2021 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
lz1fw написа:
Лично мнение: ако човек се страхува да не се загуби не бива да разчита на едно и също устройство и за комуникация и за навигация.

Напълно съм съгласен. Нося втори смартфон, който в планината използвам за ориентиране, в колата понякога за навигация или за видеорегистрация и за други цели. Специализиран туристически GPS приемник има смисъл да се купува, когато има нужда от специфичните му характеристики - водоустойчивост, здрава конструкция, по-добър контраст на екрана, възможност за смяна на батериите.
Пон Мар 08, 2021 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Николай_K написа:
Специализиран туристически GPS приемник има смисъл да се купува, когато има нужда от специфичните му характеристики - водоустойчивост, здрава конструкция, по-добър контраст на екрана, възможност за смяна на батериите.

Въпросът за смисъла е много интересен. Човек обикновено не се губи в ясно, топло и слънчево време. Губи се в мъгла, дъжд, суграшица, сняг и студ. В такива условия и гармини отказват, какво остава за смартфоните...
Пон Мар 08, 2021 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
Настигало ме е лошо време не веднъж и смартфона не ме е подвеждал, при това се е налагало да го държа в ръка и снега се топи върху него. А Гармина има IPx7.
Пон Мар 08, 2021 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Николай_K написа:
Настигало ме е лошо време не веднъж и смартфона не ме е подвеждал, при това се е налагало да го държа в ръка и снега се топи върху него. А Гармина има IPx7.

Имал си късмет. Дано винаги е така.
http://www.lz1fw.com/Pirin/2015-08-22/index.html
Пон Мар 08, 2021 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
Прекалил си с мокренето...
Вто Мар 09, 2021 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ruse_1974



Регистриран на: 04 Яну 2021
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Много писане и нито един отговор на моя въпрос Laughing
Не се засягайте, но въпроса ми беше за реален магазин, където мога да отида, да разгледам и най-вече да поговоря с консултанти.
Някой знае ли такъв в България? Защото почвам да си мисля, че няма....
Пон Мар 22, 2021 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Русе_1974, във вторият пост колегата те е насочил към магазин.

Геотрейд са официален вносител на продуктите на Гармин. Те със сигурност могат да ти покажат и консултират.
Намира се тук: https://goo.gl/maps/vpm1YWAx6JtndbXCA

Ако не ти се разкарва до тук, то в големите вериги за техника се предлагат продуктите на Гармин.

Можеш да провериш в близките до теб за конкретен модел или модели, които са ти в полезрението.


Успех.


Последната промяна е направена от redex на Пон Мар 22, 2021 6:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 22, 2021 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ruse_1974 написа:
Много писане и нито един отговор на моя въпрос Laughing
Не се засягайте, но въпроса ми беше за реален магазин, където мога да отида, да разгледам и най-вече да поговоря с консултанти.
Някой знае ли такъв в България? Защото почвам да си мисля, че няма....


Много писане щото явно не четеш.
Магазин ти дадоха още с първия отговор.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 22, 2021 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не се засягай и ти, още в първия отговор на въпроса ти има търсената от теб информация.
Ползвал съм услугите на въпросната фирма и магазин служебно и за много устройства, без забележка. Това обаче с 5-годишна давност.
Консултират добре за устройствата.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Мар 22, 2021 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Реален магазин (offline) за GPS Отговорете с цитат
Ruse_1974 написа:
... Тъй като много искам жива консултация и показно къде мога да открия такъв магазин в България с сериозен избор на модели и специалисти, които могат да ме насочат.
Благодаря предварително!
П.С. По принцип съм от Русе. Мога да се дигна и до София, но разбира се ако има по-наблизо би било по-добре.

Ruse_1974, заповядай на следващата форумна сбирка, на която ще има хора с различни джипиеси, които с радост ще ти дадат по-добра консултация, отколкото можеш да получиш в който и да е магазин.
Ако искаш, можеш да се присъединиш за преход в планината към някого от форума, на който преход той/тя ще ти направи консултация за джипиеса, а може направо да ти го даде да го ползваш по време на прехода. Аз така правя, като някой ме пита за джипиеса ми – давам му го в ръцете и му казвам – ето, ползвай го и виж сам как се работи с него. По-добра консултация от това да ползваш няколко часа джипиеса в условията на реален преход в планината мисля, че няма.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Мар 22, 2021 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov