ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гредаро

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Гредаро
Автор Съобщение
cho



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 89

Мнение Гредаро Отговорете с цитат
Отдавна се започна тая история с Гредаро...Някъде 2004 година.
Вървиме си кротко по Пирина с една съмишленичка и ГСМ_а се обажда.
Кратък разговор,тя подскача и поздравява с голяма усмивка"Честито !И да внимавате!".
Питам:"Какво става? Какво му е толкова радостното на Пирин?
А тя пак подскача-Тия, моите,сега са Гредаро и ни махат от там!
Добре де,ние сме запънали Кончето от двете страни,пък не получаваме поздравления?!?
......
Мина време,но се сещах за този връх Гредаро чат-пат.
Даже, като ликвидираха "Картографията" на Павлово си купих нова карта на Пирин и оградих с
кръгче върха.Отпуската тая година изкарах в Пирин-10 дни,за да подишам от въздуха и да се аклиматизирамSmile
Миналата година питах във форума и Спиди даде МЦУ (Много Ценни Указания).Тази година Дидо даде инфо
за Петото Влахино езеро и дойде време да се заема и да свърша някаква работа.......
Казах си-Защо не 2 в 1 . Гредарско езеро и върха с едно ходене.
Но докато се натуткам,другите вече му се бяха изредилиWink
Така или иначе фитила беше запален вече.Слушам и гледам всички метео новини.Засичам с чуждоземските-
грешка няма,всички казват супер време,само за ходене,не го изпускайте,друг шанс няма,сега Е.
Може да има смущения в прогнозите,но по скоро си ги избийте от главата-излишни тревоги!
Датите са 29 и 30 август.Приех офертата на "приятелите метеоролози" ,затегнах каишите на торбата и ето ме пред
хижа Вихрен.
http://photo-zona.net/images/user3211/album5476/large/1252013834_lhof2537_DSCF9663.JPG
Тъжно-затворена за ремонт!Без да с впускам в подробности, може би като я отворят отново,
чаят в луксозната столова ще е левче?....
Лекичко се придвижвам към Муратовото езеро.Застигам група от весели,солидни планинари,бай Панчо е на 80 години,
с неизчерпаемо чувство за хумор,решили да посетят Муратовото езеро.Те били от "готината група"-другата през това време
качвала Вихрен.Почерпихме се с ядки и бонбони и кой от къде е!...
В началото на улея над МУратовото,едни младежи се бяха развихрили-бира -скара и македонски песни!
Да си кажа правичката-тия неща не са ми чужди,но нали имах работа да върша,та докато се усетя и ето ме на Голямото
Влахино.
http://photo-zona.net/images/user3211/album5476/preview/1252013876_lslc4711_DSCF9678.JPG
Кратка почивка,една супа,нещо сладичко и ей къде е Влахина Чука.
Добре ,че е Нет_а,та знам как изглежда района.Бързо го намерих Гредарското езеро,супер място,за ценители.
Всичко си има,спретнато-само да идеш до там.Извадих една вафла и отхапах.Тогава падна първата капка.
След това имах възможността да покажа най-вече на себе си колко съм сръчен.Закупеното от Бриколаж платнище
2м. х 3м. е постоянен мой спътник,но толкова бързо никога не съм го разгъвал.
Ако използвам други думи,бих могъл да кажа-"Небето се отвори".
http://photo-zona.net/images/user3211/album5476/preview/1252013827_xufo3138_29082009074.jpg
Валя.
Валя.
По-силно.
Градушка.
Пак валя.
Спомних си за прогнозата-смущения евентуално в неделя ,привечер.
Метеоролози,метеоролози,метео.....,не е добре вече някой да споменава
,че е с такава професия в мое присъствие Sad
...............
Спря.
След освежителният душ, малко снимки и в кревата.Нали в утрешния ден
имах среща Гредаро!
.........
Ослепителна утрин.
http://photo-zona.net/images/user3211/album5476/preview/1252013900_qyoa9918_DSCF9687.JPG
Свежо.
Мюсли,кафе,халва.
Наистина не бях сигурен дали избрания от мен улей е добро решение,но
вече бях направил план.Подсичайки рида Гредаро в посока юг си бях избрал
улей с няколко клекови гнезда в горния му край.Включих на 4 х 4 и като следвах
тук-таме животинската пътека сравнително бързо се озовах на билната линия,в близост,за моя радост,до пирамидка!
После,после ходих бавно и се оглеждах.Същото чувство имах,когато за първи път се бях качил на Рилецкото било(от Кьоравица до Бричебор).
Връх Гредаро.
Смятам,че не е добре да описвам гледките.
Всеки ,който проявява любопитство, може да посети това място и да види със собствените си сетива хубавото.

http://photo-zona.net/images/user3211/album5476/preview/1252013913_aiph2752_DSCF9723.JPG
..............
Слизането направих по южния склон на Гредаро.Има пътека,лека-полека те сваля до горните Гергийски езера.
Дежурните ядки и сушени плодове,в комбинация с водичка от потока захранващ горното езеро ми се отразиха
добре и си казах-Май си свърших работата,време да се прибираме.
После през Гергийски превал,Кабата,х,Вихрен,малко стоп,и хоп в другия свят....
.....Във вторник отворих папката със снимките.
Те бяха от ДРУГО ЗЕМНО кълбо!!!
http://photo-zona.net/images/user3211/album5476/preview/1252013819_hbuc7373_DSCF9741.JPG
Съб Сеп 05, 2009 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Eee, честито! Радвам се че задачата е изпълнена най-после. То снимки от върха пускахме във форума скоро, но е хубаво да видим и твоята гледна точка.
Коя е следващата цел?

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Сеп 05, 2009 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov