ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обновяване на заслон "КОНЧЕТО"
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Обновяване на заслон "КОНЧЕТО"
Автор Съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
С това дето се излива в момента от небето - само ракия мога да пия... Няма проблем със сладоледа! Very Happy
Вто Юли 10, 2018 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Събраните пари няма да стигнат за транспортиране на новия заслон в планината...

https://www.bnt.bg/bg/a/absurdite-02052018g
Вто Юли 17, 2018 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 162
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тоя розовеникав цвят за да се вижда по-лесно в мъглата ли е избиран?
Никак не ми се връзва цветово с околния пейзаж..
Сря Юли 18, 2018 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:

МОМЧИ само височинен бар е достатъчно нали сме се разбрали да го взимаме по 56 постановление на МС Very Happy Very Happy Very Happy

Няма да ви го дадат-нема кенеф!Ше ви скъсат от проверки горе.... Tooth Tooth Tooth
Сря Юли 18, 2018 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ремонтът на заслон Кончето е започнал.

Покривът на стария заслон вече е демонтиран.
Сря Юли 18, 2018 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Орлин Чачановски



Регистриран на: 20 Дек 2009
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Потресен съм от всички глупости, който са изписани по повод обновяване на заслон "Кончето". освен изключително ниска планинарска култура, те показват и пълно непознаване на законите в България, но - по форумите е така....
Ремонта на заслона не е почнал, разрешително вече е в сила, а практически ремонта ще започне на 02.08.2018. Ремонта ще бъде извършен изключително с набраните дарения и доброволен труд. Събираме се на 01.08.2018 на хижа Яворов.
За пореден път повтарям и декларирам, че "ПЛАНИНИ и ХОРА"- асоциацията на планинските водачи в България няма никакви претенции и изисквания относно експлоатацията на заслона.
ЗАСЛОН "КОНЧЕТО" Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ! И Е ПОД ЮРИСДИКЦИЯТА НА МОСВ - НАЦИОНАЛЕН ПАРК "ПИРИН'. СТОПАНИСВА СЕ ОТ БТС ЧРЕЗ ТУР.ДРУЖЕСТВО В РАЗЛОГ И СЕ НАМИРА НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА КРЕСНА - В ЗЕМЛИЩЕТО НА с. ВЛАХИ

Председател на "ПЛАНИНИ и ХОРА"
Орлин Чачановски
Пет Юли 20, 2018 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
много строг чиляк Shocked Остава и да е справедлив Smile Малко по-лабаво , ние сме тук за разтуха и кеф

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Юли 20, 2018 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Г-н Чачановски. понеже визирате моите глупости извинете ме, че съм Ви предизвикал такъв потрес, съжалявам и за ниската ми планинарска култура...не съм на висотата на Председател на "ПЛАНИНИ и ХОРА" . Обаче това със законите ме обиди Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
Пожелавам Ви да направите ремонта на заслона добре макар и с чужди средства .... и труд така за жалост стана модерно напоследък всеки СОБСТВЕНИК да набира средства и доброволен труд за ремонта или подръжката на нещо негово .....нали пък и една банка щеше да участва с подпомагане толкоз ли тази банка няма пари...........толкова ли са непреодолими законовите пречки и бюрокрацията...
Question Question
Между другото и по медиите бая глупости се изписаха и изговориха за този прословут фургон ще каже човек че кой знае какво е толкова сложното и скъпото.Ама нали като се вдига шум и повечко дарения може да се появят пък и разни хора ще си направят пиарче.......абе мани само глупости са ми в главата. Very Happy Very Happy Very Happy
Айде весел ден и ползотворна работа след 01.08.2018г. на фургона "Кончето"
Пон Юли 23, 2018 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Г-н Чачановски,

добре е да проверите в Разложкото ТД как се казва заслона, който мислите да ремонтирате.
Разположен в Разложкото землище, името му е "Баюви дупки", а не "Кончето".

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 23, 2018 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Орлин Чачановски написа:
Потресен съм от всички глупости, който са изписани по повод обновяване на заслон "Кончето". освен изключително ниска планинарска култура, те показват и пълно непознаване на законите в България, но - по форумите е така....
Ремонта на заслона не е почнал, разрешително вече е в сила, а практически ремонта ще започне на 02.08.2018. Ремонта ще бъде извършен изключително с набраните дарения и доброволен труд. Събираме се на 01.08.2018 на хижа Яворов.
За пореден път повтарям и декларирам, че "ПЛАНИНИ и ХОРА"- асоциацията на планинските водачи в България няма никакви претенции и изисквания относно експлоатацията на заслона.
ЗАСЛОН "КОНЧЕТО" Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ! И Е ПОД ЮРИСДИКЦИЯТА НА МОСВ - НАЦИОНАЛЕН ПАРК "ПИРИН'. СТОПАНИСВА СЕ ОТ БТС ЧРЕЗ ТУР.ДРУЖЕСТВО В РАЗЛОГ И СЕ НАМИРА НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА КРЕСНА - В ЗЕМЛИЩЕТО НА с. ВЛАХИ

Председател на "ПЛАНИНИ и ХОРА"
Орлин Чачановски

Орлин Чачановски написа:
...
За пореден път повтарям и декларирам, че "ПЛАНИНИ и ХОРА"- асоциацията на планинските водачи в България няма никакви претенции и изисквания относно експлоатацията на заслона.
...

Председател на "ПЛАНИНИ и ХОРА"
Орлин Чачановски

Благодаря за отговора на поставените от мен въпроси. От отговора излиза, че "ПЛАНИНИ и ХОРА"- асоциацията на планинските водачи в България няма да има никакви претенции и изисквания към платените водачи, ако те нарушават нормативните актове и водят в новия заслон "Кончето" платени клиенти за нощувка с цел изкарване на пари.

Всъщност - и досега платени планински водачи водеха свои клиенти за преспиване в заслон "Кончето" с цел изкарване на пари. Което логично води до въпроса: Не се ли прави новият заслон "Кончето" именно за да може да приема повече платени клиенти на платените планински водачи, за които платени клиенти да има повече удобства?

Забележете, че никъде в темите аз не изказвам свое мнение и свое становище. Аз само задавам въпроси. Защо някои хора и организации са недоволни от въпросите (или може би от отговорите, които трябва да дадат? ) - това вече не е мой проблем и грижа. Smile

Още веднъж - благодаря за отделеното време и усилия!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Юли 28, 2018 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Стефчо питанката Question Tooth Idea
Съб Юли 28, 2018 7:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ами те форумите и фейсбука са основно за това, за лична изява на хора, които няма иначе как да се изявятSmile . И чат-пат за някоя полезна информация...

Във фейсбука дори един се изказа, че е против - видиш ли подмяната на старата кутийка с нова, допринасяла за унищожението на планината... Хора всякакви Smile Вместо да взематт нещо да направят, те все контра...

Димо, аз лично се изненадах, на Стефчо, ако му съдя по писането, бих му дал 15-20 години по-малко. Доста младежки го раздава Smile
Съб Юли 28, 2018 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Момчиле, аз бих му дал 15-20 повече. Зависи за какво му ги даваме всъщност ...
Съб Юли 28, 2018 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Ами те форумите и фейсбука са основно за това, за лична изява на хора, които няма иначе как да се изявятSmile . И чат-пат за някоя полезна информация...

Във фейсбука дори един се изказа, че е против - видиш ли подмяната на старата кутийка с нова, допринасяла за унищожението на планината... Хора всякакви Smile Вместо да взематт нещо да направят, те все контра...

Димо, аз лично се изненадах, на Стефчо, ако му съдя по писането, бих му дал 15-20 години по-малко. Доста младежки го раздава Smile

Да разбирам ли, че си ме проучвал? И си търсил каква е реалната ми възраст?

Не знам поласкан ли да се считам от твоята оценка, че го раздавам доста младежки?

Но най-вероятно оценката ти е неправилна, така че едва ли трябва да я взимам насериозно.

Впрочем - неведнъж са ме проучвали платени водачи. Неведнъж платени водачи са ми предлагали приятелство във Фейсбук. Приемал съм (не си правя труда да проучвам и да избягвам платените водачи). Но скоро след това платените водачи са разбирали, че едва ли ще се запиша на техни платени събития и следователно от мене няма да изкарат никакви пари. И са ме отписвали от фейсбук приятелите си. Разбирам ги. Приятелството си е приятелство, но парите за някои хора са по-важни. Въпрос на принципи...

П.П. Dimo Kolev, спокойно - скоро всичко ще се разкрие...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Юли 29, 2018 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Стефчо, не се повишавай Smile Просто реших да проверя кой спами по темата и пише тези неадекватни неща. Че като нищо може да се срещнем в планината...
Нещо зъб ли имаш на водачите? Не ти харесва професията? Мога да ти разкажа, на по бира, за какво става дума Smile
Иначе, в случая със заслончето се повтаря една доста стара история - първите заслони и пътеки са правени от сдруженията на планинските водачи. В началото на 19ти век, в Алпите. За щастие от повече от 100 години, тази им функция е отпаднала, други организации се занимават с това в нормалните държави. Аз лично не бих замесил АПХ в това, този ремонт трябваше по друг начин да се случи, с достатъчно пари, гласност и държавна подкрепа. Но така се случи, защо пък не, ще помогна колкото мога, за да се случи добре. Да даде един добър пример. През 89-та помагах за плочата на заслона на Страшно езеро - тя си е още там и всеки път и се радвам. Що да се радвам така и като минавам покрай заслона? Very Happy
Нед Юли 29, 2018 8:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov