ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Искърско Дефиле. Маршрути
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Искърско Дефиле. Маршрути
Автор Съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
моята информация за капани е от 2009-та, тогава срещнах горе човек, който ми каза, че ги слага, повече не помня вече, сигурно беше свързано с изядени овце/коне/кози? Беше в гората над заслона посока Кобилини Стени.

Иначе по жълтата съм се качвал неведнъж, губи се малко тук-там, но с gps е лесно. по червената не съм минавал, благодаря за информацията, че е зарасла. Миналата седмица бях на Русинов дел и много добре се виждаха безбройните пътеки от Оплетня нагоре към Кобилини Стени.


миналата седмица направих следните маршрути, които ще опиша после:

Оплетня - Русинов Дел - Старо Село (Осиково) - Миланово - връх Могилата - Гара Лакатник (21км)

Гара Лакатник - махала Липа - връх Косовица - махала Царина - Заноге (край Зимевишка река) - Зимевица (махала Куманова Чука) - Заселе - Гара Бов (24 км)

Своге - махала Домишлярете - Добърчин - Меча Поляна - "платото" на Понор Планина край върхове Сърбеница и Миленков Връх - Була - Заселе (Селище) - Гара Бов през махала Сирак (31 км)

ще ги опиша после Smile
Сря Апр 03, 2019 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
raskoll написа:
моята информация за капани е от 2009-та, тогава срещнах горе човек, който ми каза, че ги слага, повече не помня вече, сигурно беше свързано с изядени овце/коне/кози? Беше в гората над заслона посока Кобилини Стени.

Иначе по жълтата съм се качвал неведнъж, губи се малко тук-там, но с gps е лесно. по червената не съм минавал, благодаря за информацията, че е зарасла. Миналата седмица бях на Русинов дел и много добре се виждаха безбройните пътеки от Оплетня нагоре към Кобилини Стени.


миналата седмица направих следните маршрути, които ще опиша после:

Оплетня - Русинов Дел - Старо Село (Осиково) - Миланово - връх Могилата - Гара Лакатник (21км)

Гара Лакатник - махала Липа - връх Косовица - махала Царина - Заноге (край Зимевишка река) - Зимевица (махала Куманова Чука) - Заселе - Гара Бов (24 км)

Своге - махала Домишлярете - Добърчин - Меча Поляна - "платото" на Понор Планина край върхове Сърбеница и Миленков Връх - Була - Заселе (Селище) - Гара Бов през махала Сирак (31 км)

ще ги опиша после Smile


Опиши ги, ще е интересно. Аз стигнах успешно до Бегличка могила и до Остра могила. Много хубаво време, за щастие не се оправдаха прогнозите за превалявания. Жълтата маркировка се губи, да, но се минава. А за капаните, щом са над заслона в северна посока, значи са точно по склоновете на Остра могила. Не се натъкнах, всичко беше идеално.
Сря Апр 03, 2019 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
описах маршрута ми от Гара Лакатник до Гара Бов през Косовица, Заноге и Заселе, ако на някой му е интересно, да заповяда Smile)

http://pavelpronin.com/gara_lakatnik_gara_bov_zasele_zanoge/

Разстояние: 24 км
Денивелиция: 1080 метра

Разходка в Понор Планина и Козница от ЖП гара на село Гара Лакатник – махала Пробойница (Заноге)- махала Ракова (Заноге) – махала Липа (Заноге) – махала Буците (Заноге) – връх Косовица – махала Царина (Заноге) – село Заноге – махала Църница – махала Куманова Чука (Зимевица) – село Заселе – Вазова Екопътека – махала Скакля – Гара Бов

трак: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=xklqbvmfdeifqstr

задължителната снимка:





тази седмица направих още една разходка - спирка Пролет (Габровница) - хижа Тръстена - Чемерник - махали Ключо и Кръст (Бов) - махала Забачовец - Гара Бов.
За съжаление започват дъждове с гръмотевици и следващите ми Искърско-Дефиленски разходки ще трябва да почакат...
Нед Апр 07, 2019 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
и още един маршрут,

от края на март, като най-интересното за мен беше проучване на пътеката от Оплетня за Миланово през Русинов Дел, мога да потвърдя, че пътеката има и е в доста добро състояние и се личи, не е зарасла, освен малко в началото при Оплетня.

Оплетня - махала Русинов Дел - Старо Село - Миланово - Гара Лакатник


http://pavelpronin.com/opletnya_lakatnik_rusinov_del_osikovo/


Сря Апр 10, 2019 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Интересен маршрут. Това е едно от малкото места в Искърския пролом, където не съм ходил. Заинтригува ме и още тази пролет като се стабилизира времето ще го мина.
Сря Апр 10, 2019 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
някой знае ли какво се случи с горното езеро до хижа Тръстена(я)? Много камъни в единия край, все едно изкарани с багер от езерото, странна гледка (април 2019).




Пет Апр 12, 2019 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Прилича на цялостно спадане на нивото.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Апр 12, 2019 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1389
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Видимо е правен опит за укрепване и повдигане на дигата, а водата може да е ниска по една или повече от трите причини:
- маловодие
- източване
- водата е пробила дигата в по-ниска точка от досегашната досами пътя

Ще се разбере на място, като узреят малините Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Апр 12, 2019 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Така е изглеждало миналата година по това време. Сега нивото е малко по-ниско, но си личи че са
насипвани и допълнително камъни
[/img]
Пет Апр 12, 2019 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Мала планина Отговорете с цитат
Здравейте!
Днес се разходих до връх Церия и връщайки се към Своге, реших да продължа по билото за малко в източна посока.

Имаше едно добре изразено възвишение, което не намерих в bgmountains. Горе не можах да заредя ЕТК за да проверя и там, но сега го направих и виждам, че това е връх Василева могила 1159м. Намира се на около 2,5км посока изток югоизток от връх Церия.

Смятам, че би било полезно да го има в картата, както котата, така и хоризонталите (релефа).
Благодарност отново към създателите на този безценен помощник - bgmountains!
Съб Апр 13, 2019 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
от ЖП спирка Пролет до Гара Бов през Тръстеная и Забачовец.

22 км, 1100 метра денивелация.

пътепис: http://pavelpronin.com/gabrovnitsa_bov_trastena_zabachovets/

порта от малиновата плантация при Тръстеная посока Издремец беше заключена.
при Кошушки връх, от юго-запад има голяма територия оградена с електропастир, но не мога да преценя точната територия.
пътека от Гара Бов за Забачовец има ограда, също със заключена (завързана) врата и трябва да се катери (при "пещера" на рудника). други странности не видях, всичко е както и преди - тихо и спокойно.
Вто Апр 16, 2019 7:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
нов пътепис: от Своге до Гара Бов през Добърчин, Меча Поляна и Була
31 км / 1400+ метра денивелация
Дата: 1ви Април 2019




пътепис: http://pavelpronin.com/svoge_doburchin_mecha_polyana/

имам още 3 от този Искърски сезон, които не съм описал:
Искрец - Столо - Сърбеница - Гара Бов,
Осеновлаг - Козница - Увеса - Чукава - Освеновлаг и
Враца - Скакля - мина Плакалница - Ушите - Кобилини Стени - Миланово/Осиково - Гара Лакатник Smile
Сря Май 01, 2019 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
разходка от 24-ти април:

от Враца до Гара Лакатник през Врачанския Балкан

34 км / 1544 метра денивелация / 8 часа и 30 мин

гара Враца – водопад Скакля – заслон Марков Камък – местност Старата Мандра – връх Глава – местност Говедарнико – местност Бучивата Поляна – мина Плакалница – връх Ушите – връх Дудил – Кобилини Стени – местност Коритата – село Осиково (Миланово) – махала Ръжища (Аржища) – Лакатнишки Скали – гара на Гара Лакатник.

пътепис: http://pavelpronin.com/vratsa_skaklya_plakalnitsa_lakatnik/



Вто Май 07, 2019 9:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
ето още една разходка от края на Април, този път, за разлика от повечето ми Искърски приключения, трябваше да съм с кола, не с влак.
не открих никъде разписание на маршрутките от Елисейна в Осеновлаг, сигурно разписанието е закачено в Елисейна. една жена от селото ми каза, че в неделя има в 1500 или в 1600 за Елисейна, за другите дни тя не е сигурна.

класически кръгов маршрут : от Осеновлаг през Козница, Увеса и Чукава и връщане до Осеновлаг

30 км/ 1400+ метра/ дата: април 2019

пътепис: http://pavelpronin.com/osenovlag_koznitsa_chukava_uvesa/



много коне! + открих пътека от оброка под Чукава до Осеновлаг, която е по-пряка от черния път, нанесена е в gps трака.
Пет Май 10, 2019 9:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
не знам дали някой ги чете, но ето последния пътепис за този сезон, от Понор Планина през красотата на скалния феномен Стола (Столо, Столът).
през махалите на Добравица (Загъжене), през водопад Добравишка Скакля, през върхове Препасница, Сърбеница, Драгоданица + един инетресен понор Smile

Разстояние: 25 км ~ Денивелация: 1400+ метра ~ дата: април 2019

пътепис: http://pavelpronin.com/iskrets_dobravitsa_stolo_prepasnitsa/


Пон Май 13, 2019 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 2 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov