ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за връх Звездец

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Питане за връх Звездец
Автор Съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Питане за връх Звездец Отговорете с цитат
Здравейте,

Имам въпрос за преход от проход Арабаконак до вр. Звездец. Виждам, че има много варианти - по червената Ком-Емине, по жълта по обиколно, както и немаркирано. Мисля да караме по червената маркировка до след Стъргелска мандра при Издадения извор и оттам по черните пътища до върха.
Гледам, обаче, че има някаква опция още от тук: https://map.bgmountains.org/#map=18/2656773.15/5277263.57/0 при кота 1222 да се ходи без пътека по/покрай Аспарухов вал (на онлайн картата не излиза надписа, но на десктоп версията пише така) директно към върха. Това изобщо проходимо ли е, или нищо няма да спестим като време?
Сря Апр 26, 2023 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Re: Питане за връх Звездец Отговорете с цитат
didkopitko написа:
...

Преди две години ходих, това северно от "окопа" ми се стори хубав пущинак - храсти, тръни и къпини. Ама иди се пробвай, може да съм се излъгал и да е проходимо, а някой с жипиес да е успял да се провре. Ще ми е интересно после да разкажеш в стремежа си да съкратиш едни има няма 400 метра какви рамбовщини си бил принуден да проявиш.
Сря Апр 26, 2023 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Дали си огледал пътеводителя на Пелитко - https://www.pelitko.com/ ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 26, 2023 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Адаш, това с Пелитко беше отлична идея, благодаря. Обикновено гледам там, но сега не се сетих. Той е ходил все от село Стъргел, а не от Арабаконак, но пък в този маршрут я има частта Стъргелска мандра - вр. Звездец:
https://www.pelitko.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=44:sstargel-stargelskata-mandra-vr-zvezdetz&Itemid=159
А до Стъргелска мандра е общо-взето ясно.
Владо, И на мен ми се стори трънак по вала на сателитните снимки, но явно някой ентусиаст е минавал, че и дал трак: https://map.bgmountains.org/index.html#hk,map=17/2657813.65/5277635.95/0
Може би е имал интерес към самото съоръжение Smile
Сря Апр 26, 2023 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Най-сигурно и най-безболезнено ( Smile ) е точно както си го намислил – през Издадения извор.

Ето джипиес трака ми от 02-03.04.2016 г., когато ходихме до Звездец и на слизане от върха подновихме синята маркировка до Етрополската седловина:

https://drive.google.com/file/d/1UNOUsx6mBeepsyF55Omp7VVbeH-KlJH_/view?usp=share_link




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Апр 26, 2023 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Супер, чешмата до Стъргелска мандра работи ли? Гледам сте се отбили до нея...
Сря Апр 26, 2023 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Преди 2 години (като подновявахме червената маркировка на Ком-Емине от Арабаконак до Стъргелската мандра) чешмата работеше. Всъщност, не съм чувал тази чешма да пресъхва. Доколкото си спомням обаче, около чешмата може да е малко мочурливо, та трябва да се внимава къде се стъпва.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Апр 26, 2023 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1389
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година ходихме, в гората ни изядоха комарите, на втората пресечка с пътя, се хванахме по последния. Иначе е неприятен храсталак в голяма част от гората извън пътеката.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Сря Апр 26, 2023 7:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Апр 26, 2023 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:

Аз какво направих на качване- тръгнах уж по Ком Емине, до мястото, където жълтата се отклонява по пътя право на север. От там по жълтата /пътя/, "високите буки" кота 1336, там някъде пак имаше изкопи като от укрепление или вал, след това по пътя северно от кота 1394 и влязох в гората северно от върха, от там, където пише "копъра" право нагоре излязох на върха, имаше тлъсти боровинки. После на слизане - по гребена на запад и по пътищата южно от купола на върха и "високите буки" до обратното засичане на жълтата маркировка, т.е. коларския път...
Сря Апр 26, 2023 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Отговорете с цитат
Там където видеш един надпис "20 метра вляво през копривите" не караш наляво, а продължаваш право нагоре през копривите, най-пряко е.
Сря Апр 26, 2023 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички, така минахме - по КЕ до след мандрата и при Издадения извор право нагоре по пътищата до върха. Качихме се за 1 час 55 минути. На слизане проверихме и чешмата - работи Smile
Поздрави!



Вто Май 02, 2023 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov