ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кременски езера - хижа Безбог
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Кременски езера - хижа Безбог
Автор Съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Кременски езера - хижа Безбог Отговорете с цитат
Здравейте! Някой може ли да ми каже в какво състояние е пътеката от езерата към хижата? Дали е проходима и маркирана.
Благодаря!
Нед Юли 08, 2018 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Чудесен маршрут! Отговорете с цитат
Само не разбрах, вие от Кременските езера ли ще се движите към хижата? Ако това ви е посоката, тя е по-лесна за следене от обратната. Маркирана е достатъчно добре. Слизате право надолу по една стръмнина, после през поляни с река, докато навлезете в гората. През нея отново надолу (надявам се, че на единствения разклон с надпис върху скала няма да продължите направо, към селото, а ще завиете наляво). Стигате реката и я пресичате. Трябва да внимавате двайсетина метра, докато отсреща видите маркировка върху едни борове. Нагоре е стръмна пътека, вероятно заради дъждовете ще е като вада. Излизате на поляните над Рибните езера. Там завивате надясно и отново нагоре до овчарската колиба, която е всъщност заслон. Мой съвет: в никой случай не гонете официалната пътека, която е над заслона и свързва езерото Безбог с хижата! Карайте си по равното сред чудесна гора чак до хижата. Малко след заслона вдясно на пътеката има чудесна чешма. Сигурно ще има гъби, внимавайте! А в кръчмата на Слави - овче кисело мляко.

Ето на картата от великолепния сайт на Ведрин:

Карта

Надолу от Кременските езера слиза жълта маркировка, след разклона преминава в кафява (но наляво!), после нагоре към Шутина мандра (заслона-овчарник), нататък до хижата по заличената кафява маркировка, добронамерено замазана със сребърен бронз от управата на парка. Успех, заслужава си!
Нед Юли 08, 2018 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Мисля да се кача на Джано и от там да се спусна към Кременските и след това към хижа Безбог. Благодаря за отделеното време!!!
Пон Юли 09, 2018 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
А тов дали е постижимо / в двете посоки / в рамките на работното време на лифта?
Вто Юли 10, 2018 6:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
panzer6 написа:
А тов дали е постижимо / в двете посоки / в рамките на работното време на лифта?


Миналото лято правихме същия маршрут, само че на обратно - Безбог-Кременски езера-Джано-Ченгелчал-Попово езеро-Безбог. Изпуснахме лифта за някъде около половин час. Предполагам, че без изкачването на Ченгелчал и с по-малко мотане от нашето може да се хване лифта. А дори и да не се - не е фатално, спускането до хижа Гоце Делчев е не толкова дълго, колкото предполагах. Иначе - прекрасен маршрут!
Вто Юли 10, 2018 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение До Кременските езера и обратно Отговорете с цитат
Според разписанието на лифта разполагате с максимум 8 часа за ходене, ако на качване го вземете в 8:00, а на слизане в 16:30. Мисля, че ще са ви достатъчни. Като гледам снимките си, и през 2015 (тогава с четиримата внуци, най-малкия на 5 години), и през 2017 (само с малките внуци) сме ходили по 10 часа. Палатката беше близо до хижата. И двата пъти проблемът бях аз заради бавното ходене, а първия път търсихме пътеката. Освен това имаше обеди на езерото, къпане, разговори в заслона и прочие активности. Затова мисля, че за едно нормално туристическо ходене 8 часа ще са ви напълно достатъчни. Не бих се учудил, ако се качите и на някой връх. Съгласен съм и за слизането пеша вместо с лифта, тогава ще можете да се наслаждавате на езерата още два часа. Единствено не съм съгласен с оценката на Suunto за качеството на пътя до междинната станция: вървяхме по отвратително прашно шосе. След междинната пътеката е в гората и наистина е приятна.

Едва ли ще тръгнете утре, но имайте пред вид, че на сайта на хотел "Добринище" пише, че от 8 юни лифтът работи само до междинната станция. Обадих се по телефона да питам докога е така и ми отговориха, че най-късно следващата седмица ще го пуснат догоре. За всеки случай телефонът на хотела е 074472120.

Брей, завиждам ви за най-красивите езера на Пирин!
Вто Юли 10, 2018 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
За колко време приблизително се слиза пеша от х.Безбог до х,Гоце Делчев?
Сря Юли 11, 2018 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
1:15-1:30 часа

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 11, 2018 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Аз мисля да ползвам лифта само нагоре. Следващата неделя ще видим дали ще се получи Smile
Нед Юли 15, 2018 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Успех!Ще очакваме къс разказ и фотоотчет!
Нед Юли 15, 2018 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ozzi



Регистриран на: 28 Юли 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
heidentum написа:
Аз мисля да ползвам лифта само нагоре. Следващата неделя ще видим дали ще се получи Smile

Имайте предвид, че в момента лифта работи само до междинна станция. Преди малко звънях.
Пон Юли 16, 2018 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
А?
Защо само до междинна???
Пон Юли 16, 2018 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Защото има профилактика.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Юли 16, 2018 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ozzi написа:
heidentum написа:
Аз мисля да ползвам лифта само нагоре. Следващата неделя ще видим дали ще се получи Smile

Имайте предвид, че в момента лифта работи само до междинна станция. Преди малко звънях.

Джипкарите возят догоре (почти) на цената на лифтаWink-10лв
Вто Юли 17, 2018 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
В едната посока,при максимална заетост на МПС-то,предполагам!
Вто Юли 17, 2018 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov