ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Вихрен
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Вихрен
Автор Съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Вихрен Отговорете с цитат
Малко снимки от Вихрен.



Джамджиевия ръб от пътеката преди Кабата .



Гредаро и Голямото Влахинско ...............



Синаница.........



Мраморното чело .......



Танцуващите сенки на облаците по билото........



https://picasaweb.google.com/gip303/Vihren050909#


Последната промяна е направена от jordy на Пет Апр 22, 2011 6:05 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Сеп 07, 2009 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво време погодил.Хубава расходка.

_________________
Пирин планина номер 1
Вто Сеп 08, 2009 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От моята група са двете човечета влезли в кадър Cool.

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Сеп 08, 2009 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Аха,хубаво Very Happy


Последната промяна е направена от jordy на Пет Апр 22, 2011 6:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 08, 2009 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ния



Регистриран на: 06 Сеп 2009
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
прекрасни снимки! и ние бяхме тогава нагоре - тръгнахме от Синаница към Кончето. големи магистрали бяха нагоре до Вихрен и надолу, много модерна станала тая дестинация бре. не знам заради това, че има асфалт до хВихрен ли, защо ли. а времето беше чудесно...само следяхме небето къде ще запуши, но слава богу стигнахме до Яворов по сухо. за тези, които останаха на Кончето да нощуват не знам как е било слизането.

поздрави!

пс: някой разбра ли какво точно става с хВихрен? в четвъртък ни казаха, че е затворена от ХЕИ?
Вто Сеп 08, 2009 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Оооо...Ния. Ха добре дошла..Smile

Ако си същата Ния от Яворов де...Ама по-скоро няма начин да си друга..Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Сеп 08, 2009 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Радвам се,че ти харесват Ния. Very Happy


Последната промяна е направена от jordy на Пет Апр 22, 2011 6:07 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Сеп 08, 2009 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alexstoilov



Регистриран на: 01 Сеп 2009
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, на около 20.09 мисля да изкача вр. Вихрен, но тъй като съм начинаещ планинар, предложете ми моля по кой маршрут точно да мина. Ще бъда сам и мисля около 06:30 да съм на х. Вихрен (предполагам се стига до там с лек автомобил) и да се върна в ранния следобяд, че да не ме изненада времето. Благодаря предварително!
Вто Сеп 08, 2009 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ния



Регистриран на: 06 Сеп 2009
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
то е вече пословична закономерсността между асфалтовия достъп до хижите и състоянието на планината им.
а хВихрен ме е подслонявала само веднъж, няма да се повтори, освен ако наистина не й правят проверки/ремонт и не я постегнат и откъм база, и откъм отношение на хижарите.

нямам думи вече за застрояването. преди малко четох за плановете за лифтове и писти и гондоли (!?) по Пирин. видяхме го това в Рила, ходихме по протести, ще го видим и във Витоша вероятно, но за Пирин най-много ме заболя сърцето, буквално ме жегна.
не знам. освен да прибегнем до туристически тероризъм, за който имам и съм чувала няколко идеи, друго не виждам.
с мирни средства нищо не се случва.
само по националното битиви на културата съобщават в ефир
"Природозащитници се опитват да спасят Рила, но няма да успеят."
потресаващо.

Ники, същата Ния съм от под навеса с мъглата
Вто Сеп 08, 2009 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Вярно, че се засекохме на Вихрен. Вие тъкмо се качихте, когато потегляхме надолу към Премката. Тези дечица, които са влезли в кадър, също си ги спомням. Напълниха ми душата! Задминахме ги по пътя и чухме разговор между тях кой какви върхове е изкачил. Направо като възрастни планинари си приказваха Smile
Вто Сеп 08, 2009 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
alexstoilov написа:
Здравейте, на около 20.09 мисля да изкача вр. Вихрен, но тъй като съм начинаещ планинар, предложете ми моля по кой маршрут точно да мина. Ще бъда сам и мисля около 06:30 да съм на х. Вихрен (предполагам се стига до там с лек автомобил) и да се върна в ранния следобяд, че да не ме изненада времето. Благодаря предварително!


След ,като ти е за първи път,карай направо по червената боя от х.Вихрен.


Последната промяна е направена от jordy на Пет Апр 22, 2011 6:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 08, 2009 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
alexstoilov написа:
....мисля да изкача вр. Вихрен, но тъй като съм начинаещ планинар, предложете ми моля по кой маршрут точно да мина....

До х. Вихрен е асфалт...проблем се оказва паркирането... Very Happy ...Според мен, най-добре е качване през Големия Казан и слизане през Кабата - много приятен маршрут с хубави гледки и изненадващо малко хора по него.... Laughing. Ако бързаш или имаш страх от височина ( пътеката през Казана е по-опасна според мен) - качване и слизане през Кабата - това е "царския път", за около 2.5 ч. си горе...макар че е най-тежък....Лек път.
П.П. jordy ме изпревари....бяло-червена маркировка има и от двете страни - и през Кабата и през Казана...но има една скала на която има стрелка и надпис - надясно за Казана и нагоре за Кабата...Пътеката през Казана се среща с тази, идваща от х. Бъндерица, бяло-зелена маркировка....
Вто Сеп 08, 2009 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
natam-nasam написа:
Вярно, че се засекохме на Вихрен. Вие тъкмо се качихте, когато потегляхме надолу към Премката. Тези дечица, които са влезли в кадър, също си ги спомням. Напълниха ми душата! Задминахме ги по пътя и чухме разговор между тях кой какви върхове е изкачил. Направо като възрастни планинари си приказваха Smile


Ей ги децата......




Последната промяна е направена от jordy на Пет Апр 22, 2011 6:20 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Сеп 08, 2009 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alexstoilov



Регистриран на: 01 Сеп 2009
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съветите, мисля първото ми изкачване да е по царския път, пък нататък като добия опит, ще пробвам и другите пътеки.Дано само е хубаво времето.
Вто Сеп 08, 2009 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ей това са гледки,които предизвикват умиление.......




http://lh5.ggpht.com/_JDBTOiUYjSw/SqU3C5dIbCI/AAAAAAAAHUk/_NhZVZCorB0/s512/Pirin%20-%20ot%20Bynderica%20kym%20Djamdjiev%2C%20Kon4e%20i%20Stypalata%20do%20Iavorov%20046.jpg

Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.

Последната промяна е направена от Niksi на Сря Сеп 09, 2009 11:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 08, 2009 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov