ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маршрут за вр.Марагидик

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Маршрут за вр.Марагидик
Автор Съобщение
cinderella



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

Мнение Маршрут за вр.Марагидик Отговорете с цитат
Здравейте! През м.август планираме изкачване на вр.Марагидик. Ще бъда благодарна на всеки, който предложи маркиран маршрут до върха.
Пон Юли 30, 2018 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
с. Тъжа - х.Тъжа по пътя с разглеждане на водопадите. На другата сутрин до върха и обратно към селото. Просто като гъбена чорба. Wink

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Юли 30, 2018 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cinderella



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
с. Тъжа - х.Тъжа по пътя с разглеждане на водопадите. На другата сутрин до върха и обратно към селото. Просто като гъбена чорба. Wink


Благодаря!Не бях се сетила да тръгнем от село Тъжа, мислех си все за варианти от Априлци. Определено ще го пробваме този маршрут- водопадите+ върха звучи много добре!
Пон Юли 30, 2018 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
cinderella написа:
didogen написа:
с. Тъжа - х.Тъжа по пътя с разглеждане на водопадите. На другата сутрин до върха и обратно към селото. Просто като гъбена чорба. Wink


Благодаря!Не бях се сетила да тръгнем от село Тъжа, мислех си все за варианти от Априлци. Определено ще го пробваме този маршрут- водопадите+ върха звучи много добре!

Ако не сте със собствени превозни средства, можете да се качите от село Тъжа, както ви съветва "didogen" и за много по-малко време да слезете в Априлци.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Юли 31, 2018 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cinderella



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
cinderella написа:
didogen написа:
с. Тъжа - х.Тъжа по пътя с разглеждане на водопадите. На другата сутрин до върха и обратно към селото. Просто като гъбена чорба. Wink


Благодаря!Не бях се сетила да тръгнем от село Тъжа, мислех си все за варианти от Априлци. Определено ще го пробваме този маршрут- водопадите+ върха звучи много добре!

Ако не сте със собствени превозни средства, можете да се качите от село Тъжа, както ви съветва "didogen" и за много по-малко време да слезете в Априлци.


Със собствени превозни средства сме, затова ако тръгнем от с.Тъжа ще трябва да се върнем там.Другият вариант е качване на върха от Априлци, но не знам в какво състояние са маркировките.Ако някой скоро се е качвал моля да сподели.
Вто Юли 31, 2018 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
novobraneca



Регистриран на: 11 Май 2014
Мнения: 32
Местожителство: София, Плевен, Априлци

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм от Априлци и всеки път като се качвам до Марагидик е като магистрала, само майки с колички не съм виждал там! Но може да се подбере и някой по-нестандартен маршрут, за да се нагази в мечата зона!
Вто Юли 31, 2018 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cinderella



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
novobraneca написа:
Аз съм от Априлци и всеки път като се качвам до Марагидик е като магистрала, само майки с колички не съм виждал там! Но може да се подбере и някой по-нестандартен маршрут, за да се нагази в мечата зона!


Нестандартен, нестандартен, колко да е нестандартен Very Happy Може да ми предложите някакъв такъв ,стига обаче да е маркиран, за да не се изгубим Laughing
Вто Юли 31, 2018 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Колегата wassilzaza го е описал много добре ето тук:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4281&start=15

а от тук може да се свали трак:

http://www.pelitko.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=114:gr-apriltzi-kv-ostretz-rika-ribna-mestnost-bunarya-vr-maragidik-hizha-tazha-vr-ustrikata&Itemid=172

Мислех април да минавам от там но имаше още доста сняг и минах по стандартния маршрут/магистралата/. Нямаше хора но все пак април месец и то през работен ден.

Колата е най-удачно да паркирате тук:

https://www.google.bg/maps/@42.8035541,24.9769823,3a,75y,167.74h,75.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3OM19GqpeACx3gx1SPqSnA!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

и да се върнете малко назад да хванете маршрута. Задължително с карти и gps-и защото маркировката на места я няма.
Вто Юли 31, 2018 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cinderella



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много,много благодаря на всички отзовали се.Ще обсъдим вариантите и ще решим как и откъде да тръгнем! Very Happy
Вто Юли 31, 2018 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cricket



Регистриран на: 27 Яну 2017
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Въпрос за маршрут Отговорете с цитат
Здравейте,

Планираме преход до хижа Тъжа през връх Марагидик с тръгване от ВЕЦ Видима. Пътуваме с автомобил, последната нощувка е на хижа Плевен и поради тази причина жълтата маркировка от Острец отпада като вариант. Моля Ви за съвет, коя пътека да изберем - през паметника на Цанко Дюстабанов или през Турски рът!? От темите във форума разбирам, че пътеката през Паметника не е добре маркирана, а другата, след Турски рът изобщо няма маркировка. Въпросът ми е: има ли технически трудни и опасни места по някоя от двете пътеки?

Предварително благодаря на всички отзовали се!
Съб Юли 25, 2020 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kartechar



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 73

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката от Турски рът до седловината Кънчовото не е маркирана, но се следва без проблем. Опасни участъци няма, с изключение на едно преминаване през каменопад от около 10-на метра. Не бих казал, че е опасно, просто трябва да се внимава. Проблемът на тази пътека е, че е силно обрасла с клек. Затова препоръчвам преходът да е с дълъг панталон или гети. Иначе гледките по маршрута са зашеметяващи! Пиятно изкарване!
Съб Юли 25, 2020 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Клек?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 26, 2020 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kartechar



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 73

Мнение Отговорете с цитат
Ардъч Very Happy !
Нед Юли 26, 2020 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cricket



Регистриран на: 27 Яну 2017
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kartechar, благодаря! Ще запомня и другото наименование на хвойната Smile .
Пон Юли 27, 2020 6:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, планинари!
Някой може ли да даде инфо за актуалното състояние на пътеката до върха от кв. Острец? Има ли вероятност от загубване? А приблизителното време за качване и слизане? Може и тракче,ако някой е правил! Благодаря!
Сря Авг 18, 2021 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov