ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Първи сняг на Триглав!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Първи сняг на Триглав!
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Първи сняг на Триглав! Отговорете с цитат
Макар че прогнозата наистина беше за валежи предната вечер,ние подходихме малко лековерно към нея-„а,то ше се стопи през деня“ и „пък колко сняг пък ше падне чак толкоз!“ и от сорта...
Пътуването беше през нощта-фронта (дето напудри и Мусала)ни пресрещна някъде при влизането в Словения-рано сутринта.Чак когато съмна обаче и лъсна голата истина-всъщност не беше гола ,а облечена в бяло! Confused
Качването започна от Аляджев дом по Томинската пътека-вия ферати железа...чудо!Тъй като бяхме вързани качването продължи около 6 часа до Кредарица/Триглавски дом/.Цените на хижите ги има по другите теми в този форум и няма да ги коментирам(пък и да не си спомням)Снега започна от около 2000м. И всички тръгнали нагоре се връщаха-вярно-повечето не бяха подготвени за тази „екстра“
На сутринта пак всички се „ослушваха“ и не тръгваха към върха-и с право-беше заледено на места по пътеката, другаде имаше до 15см сняг...склона е северо-източен и даже имаше място, дето не го огря цял ден-май нама да се стопи вече...Иначе от юг(от Планика) народа си щъкаше твърде... Smile
Пак вързани тръгнахме нагоре и за 2.30 часа бяхме на върха.Няма да описвам чувствата(те бяха още от предния ден...) все пак за първи път бях в Алпите,па макар и Юлийските...няма нищо общо с нашите планини-мащабите са други-огромни...кво ли е в Хималаите????дано доживея да разбера!!!
Слизането стана по-бързичко и от Кредарица (след обяд) продължихме надолу по другата пътека-„чез праг“-с по-малко виа- ферати, но не по-малко железа по скалите...
Спане на Аляджев дом и-беж към България!Пропуснахме доста неща но-нека да има и други ходенета....
снимки:
http://fena73.snimka.bg/mountain/p-rvi-snyag-na-triglav-sloveniya.703881
дано се видят снимките че ми е сефте...иначе ще помагате!
Пет Сеп 28, 2012 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Тия обръчи около кабинката горе, са отскоро - средата на август ги нямаше.
Пет Сеп 28, 2012 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Искам и Аз! Smile

Епа тръгвай кат' искаш - ей я къде е Словения. Smile
Иначе много добро, малко психарско с този сняг, но пък виждам страшна видимост за снимки!
Пет Сеп 28, 2012 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
ZCEZBPM написа:
Искам и Аз! Smile

Епа тръгвай кат' искаш - ей я къде е Словения. Smile


с коолото за нема и 10 дена си там Very Happy

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Сеп 28, 2012 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Първи сняг на Триглав! Отговорете с цитат
fena73 написа:
дано се видят снимките че ми е сефте...иначе ще помагате!

Добре, че си се престрашил да снимаш Very Happy . Труднички за минаване изглеждат тези красиви места Wink
Съб Сеп 29, 2012 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Браво на вас!
Конкретно за този ден май сте първите стъпили на върха, не се виждат други мераклии поне на снимките?
Съб Сеп 29, 2012 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Първи сняг на Триглав! Отговорете с цитат
excalibur написа:
fena73 написа:
дано се видят снимките че ми е сефте...иначе ще помагате!

Добре, че си се престрашил да снимаш Very Happy . Труднички за минаване изглеждат тези красиви места Wink

А,не съм аз-другия"братчет"снимаше..затова ме има по толкоз снимки не е за престрашаване но нямам навик(и апарат,де) Laughing
Съб Сеп 29, 2012 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Браво на вас!
Конкретно за този ден май сте първите стъпили на върха, не се виждат други мераклии поне на снимките?

Двамата,които се виждат на снимката,цитирана от градския бяха преди нас но по друг маршрут.От север наистина бяхме първите...после се разщъкаха като поомекна работата Very Happy след нас тръгна някакъв чужденец-явно искаше да се залепи за групата но се отказа..не знам накъде тръгна но на връщне го срещнахме на Малък Триглав-пита ни дали е проблемно и дали да продължава...
Съб Сеп 29, 2012 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
Тия обръчи около кабинката горе, са отскоро - средата на август ги нямаше.

Да-личеше си че са лъскави още...а вътре има панорамна рисунка на пеизажа и надписи-какво се вижда!Така разбрах че гледам Гросглокнер,примерно Very Happy
Съб Сеп 29, 2012 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Еййй браво fena73, най-после доживяхме да те видим! Very Happy Very Happy Very Happy
По-често да вземаш други хора с теб, че да са ти оръженосци, да ти носят фотото Very Happy Very Happy Very Happy
Всичко изглежда супер.
Съб Сеп 29, 2012 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ха, човек, току що разгледах същите снимки в един албум на "Вертикален свят". Ух, успокоих се, че с тоя сняг доста смело ми се видя за първа изява в Алпите! Laughing
Нед Сеп 30, 2012 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Ха, човек, току що разгледах същите снимки в един албум на "Вертикален свят". Ух, успокоих се, че с тоя сняг доста смело ми се видя за първа изява в Алпите! Laughing

Да ве-с тях бяхме!Добре че беше така че иначе...не знам дали щях да рискувам..както казва често,Емо-ако не си убеден в нещо-хубаво е до теб да има човек дето знае какво прави... Old
Де го тоя албум да го разгледам и аз-трябва да има още снимки и видео..??
Пон Окт 01, 2012 8:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Еййй браво fena73, най-после доживяхме да те видим! Very Happy Very Happy Very Happy
По-често да вземаш други хора с теб, че да са ти оръженосци, да ти носят фотото Very Happy Very Happy Very Happy
Всичко изглежда супер.

Айде сега търсим мераклии-оръженосци Very Happy ааако ми носят и някои други атрибути... Razz
Пон Окт 01, 2012 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Де го тоя албум да го разгледам и аз-трябва да има още снимки и видео..??

Аз го срещнах тук: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151189936388158.481577.123628263157&type=1
Пон Окт 01, 2012 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Изкачване през Септември Отговорете с цитат
Здравейте,
планираме изкачване на Триглав края на Август или началото на Септември.
Каква ти е препоръката за маршрути за изкачване/ слизане от Аяаджев дом дом- Кредарица.
Предпочитам по-екстремното да е на качването и по-лекото за слизанеSmile

Още задължителни ли са каската и връзването?

Предварително благодаря!
Антон
Съб Юли 28, 2018 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov