ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2018 - моето приключение! + пътепис

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2018 - моето приключение! + пътепис
Автор Съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Ком-Емине 2018 - моето приключение! + пътепис Отговорете с цитат
Отдавна лелеяна и осъществена мечта.
Бих казал мечтата кошмар.
Казвам се Димитър Симеонов. Минах от 13.07.2018-31.07.2018
Вече повечето снимки са с коментар на инфото.
Има много липсващи хронологични моменти. Просто беше неподходящо за снимане. Много вода, а GSM-а не е противоводен.
А защо кошмар - с толкова дъжд и кал досега не съм се сблъсквал!
Ако някой каже, че гумените ботуши не са добра екипировка за планината според мен греши.
От Котел нататък се екипирах и с гумени ботуши и краката ми се родиха. Където имеше нужда ги обувах. Е верно, че тежаха на раницата, но краката не джвакаха.
Все пак завърших и то в рамките на планираното, само с един ден почивка на Котел.
Имах добра поддръжка в лицето на Съпругата си Екатерина.

Два дни преди мен завърши Дилян. Той е машина за мен, въпреки болките в коляното.
Един ден след мен Иван, Маргарита и Тошко.
Два дни Стефан Костов. Имаше проблеми, но иначе е бързак. Последните три дни 60км+40км+40км.

пътепис - http://dimsimeonov.blogspot.com/2018/08/
още е в процес на списване

снимки от 13-26.07 - https://photos.app.goo.gl/BsgyP5wbS4Jj1gNQ6
снимки от 26-31.07 - https://photos.app.goo.gl/yn3GWuv2fJfVc2JZ9

Смених заглавието на темата, че ми се струваше много плашещо. Да не откаже някой с идея в зародиш.
Първоначално беше: Моето Ком-Емине - Мечтата кошмар, но осъществена!



Последната промяна е направена от DimSimeonov на Нед Окт 07, 2018 9:19 pm; мнението е било променяно общо 18 пъти
Вто Авг 07, 2018 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Гумените ботуши са си съвсем подходящи в немалко случаи. Като недостатък освен теглото трябва да споменем, че гумата държи студено – трябват два чифта вълнени чорапи, но пък вълната е голям кеф за краката. Друго: подметките им са меки и по ръбест каменист терен се ръбят и стъпалата. Но пък имат сравнително добро сцепление. Ако трябва да газиш гъста росна трева или да джвакаш по разкаляни черни пътища ботушите са спасението. А пък разни поточета и малки рекички изобще не ги отразяваш.
Сря Авг 08, 2018 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
https://drive.google.com/file/d/1WUPYlOSlImlG6ByYWGYbLLUUw5gdmKyL/view?usp=sharing
xls файл с плана, актуализирани телефони след края, екипировка и др. полезни неща
Има добавен лист с реaлното преминаване с параметрите му (km, dkm, +dH, -dH, начало, часове - закръглени на час с включени в тях и почивките) по сметки на Google Eart.

Сумарното разстояние по мои данни е 572км.
Може да се добавят и 4.4км от корекции с профила. Сметнати са с програмата на Dido. Грешката не може да бъде надолу, а по-скоро нагоре, ако GPS сигнала е попадал настрани и се е връщал. Огледах подробно. Не забелязах фрапиращи несъответсвия. Сметката на траковете от плана по MapSource e по-малка, но те са идеални. Аз все пак имам и грешки при ходенето.
Така че за 700км не може да се говори според мен.


Последната промяна е направена от DimSimeonov на Съб Сеп 08, 2018 11:04 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Съб Авг 11, 2018 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Гумените ботуши са си съвсем подходящи в немалко случаи. Като недостатък освен теглото трябва да споменем, че гумата държи студено – трябват два чифта вълнени чорапи, но пък вълната е голям кеф за краката. Друго: подметките им са меки и по ръбест каменист терен се ръбят и стъпалата. Но пък имат сравнително добро сцепление. Ако трябва да газиш гъста росна трева или да джвакаш по разкаляни черни пътища ботушите са спасението. А пък разни поточета и малки рекички изобще не ги отразяваш.

Лято е! Донесоха ми и вълнени чорапи, но леко ми стискаха и се отказах от тях. Ходих с термо и бяха достатъчни да попиват потта на краката и да не джвакам. Комфортно беше. Единствено протриват горе краката, но подпъхвах вътре панталона, ако не вали силно и беше добре. На моите подметката е дебела каучукува с добър грайфер. На стъпалата се чувствах доста комфортно. ще ги постна в пътеписа като им дойде времето. Не съм стигнал още до там. Ритуално се изкъпах с тях в морето на Емине.
Нед Авг 12, 2018 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Някой, ако иска тракове да пише. Мога да му ги пратя. Разбити са по дни, а не един цял.
Съб Авг 18, 2018 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления и прекрасен пътепис! Нямаме търпение да го довършиш.
Благодаря и за полезната информация.
Нед Авг 19, 2018 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отделеното внимание!
Налегнали са ме битови проблеми след завършването, но ще се постарая и ще отделя време за довършването на пътеписа.
Пон Авг 20, 2018 7:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
DimSimeonov в пътеписа си написа:
Минах през новия заслон на Стъргелска мандра.
Хем за почивка, хем да напълня вода. Ако не беше пътеписа на Криси щях да го пропусна. Спомням си тя как се оплакваше от липса на гледки и как това е на път да я откаже. Аз засега съм богопомазан откъм тази гледна страна.
Отново напред и "наляво през копривите". Забравих да снимам този култов надпис върху фургона. Намяше причина за това. Просто забравих. Този навес е малко след това.
Не съм убеден, че минаването от тук е правилно. Верно по серпентините на пътя губиш 100м денивелация и е по-дълго, но е чисто и няма да бъде ходене с препятствия. Но така ме посъветва Димо Колев, така каза и Цветан, от тук мина преди няколко дни Иво Киров (макар, че в предишен пътепис изказваше съмнение дали това е правилно). От тук е вървял миналата година Георги Дянков. А Пътеката е кална (въпреки, че не е валяло няколко дни), обрасла с доста малинак, има нападали дървета и дълбочки дерета покрай потоците. Бих я оприличил на "ужасът на Риш", но не знам защо не й се носи такава слава. Ако си без раница не е особен проблем, но достата нападали дървета си я превръщат в ходене със сериозни препятствия за човек с не малка раница на гърба. Както и да е. Минах я.

Напротив, точно такава слава ѝ се носи - Ужасът на Стъргелската мандра! Very Happy Както и Проклятието на Мургаш! Smile

DimSimeonov написа:
Някой, ако иска тракове да пише. Мога да му ги пратя. Разбити са по дни, а не един цял.

Разбира се, че искаме тракове! Има и специална тема за тракове от Ком-Емине:

GPS-тракове на маршрута Ком-Емине

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Авг 21, 2018 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Ето линк към zip файл с траковете. Траковете са по дни по реалното преминаване.

https://drive.google.com/file/d/1PCQP-n0M8Jjzk3jXubr2TZf_DHO3CF10/view?usp=sharing

надявам се, че работи, защото срещнах трудности при изпращането на колега на лични. При мен си работи, но аз съм с други права в google disk. Ако няма оплаквания от линка ще ги сложа и в специализираната тема по-късно.
Сложих ги в специализираната тема след коментара на Ведрин, че работи.


Последната промяна е направена от DimSimeonov на Сря Авг 22, 2018 10:48 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Авг 21, 2018 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
DimSimeonov написа:
надявам се, че работи...

Потвърждавам, че файловете са достъпни.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 21, 2018 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че завърших пътеписа в окончателе вариант. Имаше проблеми със снимките в блога. Мисля, че е разрешен. Ако някой има проблеми да пише къде точно. Има някакъв проблем с рендирането, но то не пречи на функционалността на блога.
Нед Окт 07, 2018 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov