ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Яваш беше и при мен

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Яваш беше и при мен
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Яваш беше и при мен Отговорете с цитат
От миналото лято, в което не можах да отида никъде, освен в близката гора, имах за цел да направя едно ходене в Рила, около Рилски манастир. И аз като аngel посетих тези места и то каже речи по същото време. И така първият ден - пътувах с колата до манастира и се разположих в бунгало за двама (само за мен), в къмпинг Бор, с намерението да остана пет дни. Същият ден се разходих до гробът на Св. Иван Рилски, тъй като нямаше време за по-сериозни преходи.

На другия ден, рано рано излязох от бунгалото, с намерение да се разходя в посока в.Мальовица и съседните върхове. Така, по трудната пътека със синя марка се изкачих до подножието и върха Мальовица, където слд няколко снимки реших да тръгна през Додов връх към Седемте езера, както и направих. Достигайки до прогледа от в.Дамга се появиха облаци, така че от там поех обратно. Ето и малко снимки.

Ден трети - с цел Рилецкото било и в.Теодосиеви караули. От начало се колебаех дали да не се изкача през Бричебор, но постепенно надделя гласът на разума и споделеният във форума опит, та с колата стигнах до Кирилова поляна и от там по зелената марка до Гьолска водица се качих и до Черното гьолче и билото. Там се насладих на хубави гледки и снимки, след което тръгнах по обратния път. Още на върха се бяхя събрали облаци, а по-надолу ме заваля и силен дъжд. В суматохата, вече на долу в гората се сврях под един бор и доста успешно се предпазих от излелият се дъжд и суграшица. Така леко влажен продължих, след като дъждът спря, до началната точка на моя път.

Четвъртият ден целта беше по-лесна, а именно Рибни езера. Отново до Кирилова поляна бях с колата, а от там пеша, лежерно по черния път. Красиви гледки и снимки, слънчево време и разбира се спирка за кафе с чай в х.Рибни езера. И така докато отново не се появиха тъмни облаци и заваля същият следобеден дъжд. Този път не се учудих и бързо намерих подслон в една скална пролука до пътя. Така отново се отървах, този път съвсем сух. Ето и малко снимки от този ден - тук.

Петият ден бях решил да почивам повече, преди пътят на връщане. Така че отидох до в. Баучер (на някои карти "Калугер"). Въпреки че е близо, е много живописен и подходящ за неподготвени туристи. Ето малко снимки и от там. А между другото, точно когато бях там, случих и празник на манастира - Голяма Богородица. Малко се учудих, че голяма част от контингента миряни за празника бяха роми. Бяха се разположили в множество палатки, чак до Кирилова поляна. В крайна сметка, рано в четвъртък си бяха тръгнали и не видях никой, в следващите дни. И така тези четири прекрасни дни минаха, за да остане споменът и чудесните впечатления от екскурзията в Рила.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Нед Авг 19, 2018 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
или агаля - агаля по гръчки Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Авг 19, 2018 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за Димо! Чудесен фото разказ Very Happy

Жив и Здрав Бъди!

п.с. на Кирилова поляна са по-добри условията за спане
Пон Авг 20, 2018 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
t.hristov написа:
Поздравления за Димо! Чудесен фото разказ Very Happy

Жив и Здрав Бъди!

п.с. на Кирилова поляна са по-добри условията за спане



Ехе, мерси за поздравите, ще поздравя и Димо! Пък с теб, в Калифорния не се срещаме, дано се засечем пак по планините, таме мн. по-хубаво.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Вто Авг 21, 2018 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
В четвъртия ден си пропуснал Смрадливото езеро. Било е съвсем наблизо. И изобщо не смърди. Very Happy
Вто Авг 21, 2018 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
В четвъртия ден си пропуснал Смрадливото езеро. Било е съвсем наблизо. И изобщо не смърди. Very Happy

Беше доста валежна обстановката - пече до обед и в 12ч започва да вали.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Авг 22, 2018 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov