ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за пътя от Кирилова поляна до Тиха Рила
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за пътя от Кирилова поляна до Тиха Рила
Автор Съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Въпрос за пътя от Кирилова поляна до Тиха Рила Отговорете с цитат
Имаме намерение да пообиколим района около Рибни езера за няколко дни в края на месеца. Групата е със скромни възможности по отношение дължината на прехода за деня. Но района е много красив и предлага доста възможности за къси кръгови маршрути. Въпросите ми са:
1. Какво е състоянието на каменистия път след Кирилова поляна в посока Тиха Рила. Възможен ли е за обикновен автомобил?
2. Има ли забрана за минаване по него с автомобили, т.е. попада ли в забранените зони?
3. Има ли проблем да нощува автомобил в района на Тиха Рила - от гледна точка на парка имам предвид?
Предварително благодаря за отговорите!
Чет Авг 23, 2018 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Пътят от Кирилова поляна за Тиха Рила не е препоръчителен за нормална кола, особено пък ако е ниска. Става за джип или висока кола, по принцип може да минеш и с нормална такава, но има много стърчащи камъни, които може да закачат колата отдолу и да направят беля.
Пътят не е забранен, няма бариера. Оставяли сме колите многократно на Тиха Рила и до сега не е имало проблем.
Чет Авг 23, 2018 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Имайте предвид, че на Тиха Рила комарите са вълча порода.
Пет Авг 24, 2018 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
миналата седмица, колата 3 дни нощува до сградата на горско ли е , кантон ли е , не знам. Имаше 15 коли оставени там, както отпред, така и 100 м. нагоре има още едно място. Наблизо до реката даже имаше каравани.
Пътят не е съвсем зле, но е чакъл и е поизровен , на места е притеснителен за картера на автомобила - ако е ниско разположен, да не се удари в стърчащ камък. Те са заоблени, но масивни камъняци и няма как да се избегнат. Най-горе имаше стигнали и ниски коли - БМВ старички, фиати. Аз със средно високо старо обикновено МПС , никъде нямах проблем и не закачих нищо.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Авг 24, 2018 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Октомври, миналата година ходих там за последно. И аз не знаех дали пътя до Тиха Рила става за кола или не. Бях чел противоричиви сведения. Тогава оставих колата в края на асфалтовия път на Кирилова поляна.

По спомен, с изключение на първите няколко стотин метра, където имаше участици с по-високи и остри камъни, пътят е "ок" за нормална кола. Разбира се доколкото може да се нарече път. На Тиха Рила, имаше паркирани голф, опел корса и още няколко ниски коли.
Пет Авг 24, 2018 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Петьо! Very Happy

Този 12 км. - път след Кирилова поляна, редовно си го ползват местните джедаи, но колите им не са лъскави и не си ги пазят.
Трябва да се има предвид, че е тесен, някъде е със стръмни склонове към Манастирска река и не е лесно да се разминат две коли.
На места е мокър и от скалите постоянно се стича вода. Заради бавното каране, тези километри ти се виждат двойно.
Вървяла съм го пеш на слизане, но когато е за изкачване, по-добре е да се спестят силите за високото.

Преди мнооого години беше поддържан, хубав път и си го пътувахме с едно ниско "Волво-144".
Където е сега кантонът на Тиха Рила, това беше последният обект от Каскадата - "Манастирска река",
на който работи татко и се пенсионира. Останалото от кипата може да се види и сега край реката до кантона.
За разлика от другаде, на този обект нямаше масивни сгради, а само тип-бунгало, които след приключване на работата
мисля, че пренесоха на хижа "Рибни езера".

Този район на Рила е много красив, богат на езера и не е натоварен с туристи.
Кантонът в Тиха Рила е на "Язовири и каскади" и не се обитава постоянно. Край него в почивни дни става импровизиран паркинг.
Наши познати оставиха колата си там без проблем и обикаляха няколко дни, но това преди 3-4 години.

Желая ви прекрасно време и после да ни разкажеш! Very Happy
Да видим, кой ли от двамата любимци ще се радва този път на Рила? Very Happy
Поздрави на Нина! Very Happy

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пет Авг 24, 2018 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Миналата седмица ходихме натам с колата. Опел астра, като полицейските, само че комби. Нямаше никакъв проблем, стига да се кара бавно и внимателно. Пътят на места е тесен и ако има насрещни коли разминаването е трудно. Все пак тогава срещнах само 2 коли и успяхме да се разминем нормално. На Тиха Рила имаше и други коли, едната беше ситроен с3. Колата спа там една нощ и нямаше проблем. На поляната към реката имаше и няколко палатки. Вода на кантона има в изобилие - има чешма. Стори ми се, че в кантона има постоянно пребиваващи, но не съм проверявал дали е точно така.
P.S. Комарите наистина са като врабчета Smile
Пет Авг 24, 2018 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Преди време и аз задавах същите въпроси. После написах следното, да не се повтарям:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=7657&sid=102537c23c688e56ee650deeadf08d9e
Разбира се, може да има промени, хората допълнително ще кажат.
Съб Авг 25, 2018 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
До Кирилова поляна пътят е с хубав асфалт, след това пътят е доста каменист и с обикновена,нормално висока кола се стига до кантон Тиха Рила. На места разминаването е доста трудно. Приготви се за движение на 1-ва и сравнително рядко на 2-ра скорост. Паркирането пред кантона не е проблем. Място бол.
Пон Авг 27, 2018 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря на всички за отзивчивостта. Обнадежден съм. Като се върна ще дам последна информация и снимки.
Пет Авг 31, 2018 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
staria написа:
Много благодаря на всички за отзивчивостта. Обнадежден съм. Като се върна ще дам последна информация и снимки.
Скоро го минавах 3-4 пъти и мога да кажа, че е по-добър от преди години, когато с кола съм го минавал...Трошляк но вече не се подават камъни като преди години...
Пет Авг 31, 2018 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Последна информация за пътя. Отсечката от Кирилова пояна до кантона на Тиха Рила излезе 8,6 км. Напълно проходим за всякакъв автомобил. Аз с буса съм висок, но практически минаха за 3 дни повече от 10-ина леки коли с различна височина. Малко по-високи камъни има в първите 1-1,5 км, но не са остри. Кара се бавно и внимателно. Малко по-трудно е с разминаването, но става. Мисля, че пътят е в доста по-добро състояние, отпреди години. Явно на доста места е насипван.
Иначе изкарахме три чудесни дни в любимата планина. Няма много хора (повечето чужденци). Тихо и спокойно. Идеално да се отпуснеш. Времето се променяше непрекъснато. От Мермерски преслап ни върна обратно, а мислехме да стигнем до Канарата. Но сме доволни. Гледките изчезваха и се откриваха бързо. Направо усещаш как се формират облаци, как за секунди мъглата покрива всичко и след това пак толкова бързо се разпръсква. Хубаво беше! И се надяваме скоро пак да дойдем. Малко снимки.
Пон Сеп 10, 2018 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Днес две неща силно ме впечатлиха във форума Smile
Филма за рекорда на Божидар Антонов по Ком-Емине и чудесните снимки на Бай Петко над Рибни езера.

Пожелавам му от все сърце, отново да бъде в любимата Рила!
Жив и Здрав Бъди Бай Петко!
Пон Сеп 10, 2018 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
newage



Регистриран на: 10 Май 2020
Мнения: 1
Местожителство: Земята

Мнение къмпингуване на Тиха Рила Отговорете с цитат
Здравейте!
Мислим да отидем на палатки тази година на Тиха Рила с идеята да вземем велосипедите и да обикаляме с тях, а колата да оставим някъде по пътя за кантон Тиха Рила заедно с палатките. Въпросите ми са:

1. Къде най-близо има питейна вода?
2. Има ли подходящи места край реката, където можем да се установим на лагер с палатките?
3. В коя част на годината НЯМА комари?
4. Пътя подходящ ли е за велосипеди?
Нед Май 10, 2020 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: къмпингуване на Тиха Рила Отговорете с цитат
newage написа:
Здравейте!
Мислим да отидем на палатки тази година на Тиха Рила с идеята да вземем велосипедите и да обикаляме с тях, а колата да оставим някъде по пътя за кантон Тиха Рила заедно с палатките. Въпросите ми са:

1. Къде най-близо има питейна вода?
2. Има ли подходящи места край реката, където можем да се установим на лагер с палатките?
3. В коя част на годината НЯМА комари?
4. Пътя подходящ ли е за велосипеди?

1. Питейна вода - в смисъл чешми - има на Кирилова поляна и на кантон „Тиха Рила“. Иначе има и поточета, които стават за пиене.
2. На Кирилова поляна и до кантон „Тиха Рила“ са най-подходящите места за бивакуване. Трябва да имате предвид, че там е територия на природен парк „Рилски манастир“ и резерват „Риломанастирска гора“, така че бивакуването не е разрешено навсякъде. А сега покрай КОВИД19 има допълнителни ограничителни мерки!
3. Носете си препарат против комари. Wink
4. Пътят е подходящ за велосипеди (както и за коли), но пътеките - не знам. Според мен по пътеките е по-добре пеша, не с колело.
5. Ако имате повече въпроси - задавайте ги! Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Май 10, 2020 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov