ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пирински прелести, 2018
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пирински прелести, 2018
Автор Съобщение
philm



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 56
Местожителство: София / Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ако имаш конкретни доказателства, че има нелегална сеч, някой "обезводнява" планините, или кара офроуд без разрешение, ще чакаш парка да те санкционира, преди да предприемеш каквото и да било ?!?

Страхотна логика...

Дай парковете като не се справят с налагането на правилата, всеки да прави каквото си иска.

Явно има огромна дупка между поколенията.
Вто Окт 02, 2018 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ооооооооооо я стига.
Изкъпали се дечурлигата, голям праз.
Конкретни примери колкото щеш за незаконна сеч и за всичко останало. Айде нЕма нужда чак толкова да пренавиваме пружината , че детето си е топнало дупето в езерото, това да е кусура.
Я критиците дето много дрънкат да си признаят колко пъти са спирали до езеро за почивка и не са си топнали краката вътре или не са си измили ръчичките....а ? Ама честно, ей така пред себе си не е нужно да го споделят с аудиторията.
Вто Окт 02, 2018 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не ми е работа , но се надявам и аз скоро да имам внуци , та си мисля какво ли ги чака !? Да , нищо лошо няма в топването на детско дупе в езерото , нищо лошо няма и в преминаването през защитени и забранени местности , няма лошо и да си опънеш палатка с огънче в национален парк , а пък бирата , забодена на бебешка количка си е съвсем нормална ...
После се сърдим , че материала бил кофти ...
Вто Окт 02, 2018 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Re: Непознаване на правилата? Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Да, Ведрине, не е оневиняващо оправдание. Но хайде да не си отварям устата за други вини, причинени на националните паркове с благосклонното мълчание на техните управи!

Сотиров, при цялото ми уважение към тебе, считаш ли за нормално да оправдаваш макар и леко нарушение с това че, разбираш ли, други правели много по-големи нарушения?

Преди няколко дена се возя в тролея, качва се контрола и започва дискусия с една ромка без билет:
- Ми те КТБ ограбиха, никой не ги пипа, а вие тука за един билет проблем ми правите..

Митак написа:
не е вандал и не възпитава вандали.

Никой не твърди подобно нещо.


Последната промяна е направена от amorpheus на Вто Окт 02, 2018 12:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Окт 02, 2018 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Не ми е приятно как се нахвърлихте на Сотиров. От години четем неговите пътеписи с деца на планина, къде ходят, какво правят и как приключенстват. Всички виждаме, че не е вандал и не възпитава вандали.
Вто Окт 02, 2018 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Не ми е приятно как се нахвърлихте на Сотиров. От години четем неговите пътеписи с деца на планина, къде ходят, какво правят и как приключенстват. Всички виждаме, че не е вандал и не възпитава вандали.


ТОЧНО!
Вто Окт 02, 2018 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Алоооооуууу....критиците..............признахте ли пред себе си колко пъти нарушавате правилата с дребнички постъпки......
Който е безгрешен да ми се обади и да си подготви камъни да хвърля.
Айде стига вече.
Сотиров си е пич пък внучетата му са големи пичове.....
Вто Окт 02, 2018 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Голям кОпОн, изобщо ...
Вто Окт 02, 2018 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм сигурен, че на децата на внуците на Владо няма да им бъде позволено от родителите им да се цопват във водоеми по националните ни паркове и резервати.
Рано ни е още. Като станем правова държава. Първо грубите нарушения, най-накрая леките.
Някой помни ли когато беше нормално в заведенията, офисите и обществените сгради да се пуши? Десетина години от тогава.

Поздрави, Владо, за споделения фотопис!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Окт 02, 2018 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Сега мирясахте ли? Отговорете с цитат
Благодаря на няколкото приятели, които се изказаха благосклонно към моята екскурзия с внуците! Съжалявам, но лицемерието на двама-трима морализатори надделя и направи напълно излишно споделеното във форума. Няма мнение - няма проблем! Пожелавам на всички да възпитат децата и внуците си на такова отношение към планината, каквото аз съм постигнал. Чудя се само как някои хора носят по върховете толкова злобица и дребнавост! Не им ли тежат? Или може би толкова ходят по върховете?..
Вто Окт 02, 2018 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Бас ловя, че и морализаторите въпреки тежките морални угризения им се е случвало да нагазят в зоните за ограничаване на човешкото въздействие в Пирин, та... ВЛАДО, ВЪРНИ СНИМКИТЕ И ТЕКСТА БРЕ Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Окт 02, 2018 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Здрасти, Дидо! Отговорете с цитат
Сигурен съм, че ти поне си ме разбрал! Ще върна текста и снимките, когато въздухът се изчисти. Ще го направя главно заради децата, които на всяка снимка ме питаха: "А ще я покажеш ли във форума?" За тях форумът е нещо като Висша атестационна комисия. Ще върна пътеписа и заради моите приятели тук, разбира се. По-нататък... Не искам да споря с хора, чиято логика вижда прекия път от нагазване в езерото към... масовите убийства и унищожаването на планетата.

Впрочем една боязлива хипотеза, която естествено не мога да обоснова строго. Най-вероятно къпането в езерата и особено скачането в тях, което е специално посочено, са забранени не толкова от грижа за природата и рибите - нищо няма да им стане нито на езерата, нито на рибите от това, че някой се е потопил във водата!,- а поради смъртните случаи, предизвикани от сърдечни спазми в резултат на внезапния допир с ледената вода. Паметните плочи край някои от езерата красноречиво говорят какво се е случило. Особено коварно е къпането след употреба на алкохол.
Вто Окт 02, 2018 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ама Владо, а и останалите - за такива очевидни нарушения на нормите всеки сам си носи кръста, то е ясно. Айде пущай разказа, да се радваме на споделените емоции.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Окт 02, 2018 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Някой помни ли когато беше нормално в заведенията, офисите и обществените сгради да се пуши? Десетина години от тогава.


(Както често казвам - дума дума отваря.)
Ами сметищата край хижите? Боже, какъв потрес беше на Безбог и на Рибни! И само там ли! На Попово езеро имаше голяма камара консервни кутии, трупана с години. По-голямата част от тях чуждоземни. Изчистването на тия авгиеви обори си е направо херкулесов подвиг! Изглеждаха вечни. По наше време имаше по-малко хора в планината, но много повече боклуци. Сега е немислимо да има сметища и това е толкова приятно.
Още нещо.
И аз като Сотиров водех деца по езерата ( в Рила) - моето и две на брат ми. Те не се къпеха, но носеха - признавам си - въдици. Неведнъж. И не бяхме само ние. Никой не ни закачаше. А сега? Сега и през ум няма да ти мине да ловиш риба в планината. Напредък има и аз му се радвам.

Ристе, добре си се завърнал във форума! Разкажи, къде ходи, какво видя?
Вто Окт 02, 2018 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Re: Сега мирясахте ли? Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Благодаря на няколкото приятели, които се изказаха благосклонно към моята екскурзия с внуците! Съжалявам, но лицемерието на двама-трима морализатори надделя и направи напълно излишно споделеното във форума. Няма мнение - няма проблем! ......


Здравейте,
За мен е нередно да се похвалиш публично, че си ходил в парка и си се изкъпал( абсолютно същото е с "прочутото" хоро). Все пак всеки може да прочете и да си каже - е щом на тях им се е разминало, значи и аз мога да пробвам. И аз съм ходил с група от 7-8 деца и не си спомням някой от родителите да е поощрявал нещо подобно(дори бяха наказани един път, че бяха стъпкали един мравуняк нарочно и следващи години да видиш как заобикаляха отдалеч). Според мен тук примера е важен - личния към внуците и публичния. И аз се радвам на това, че има хора, които възпитават децата си към отношение към планината, но не разбирам как можете да се сърдите за такава забележка. Далеч съм от мисълта, че децата са виновни, все пак за какво сме ние - да им показваме правилните неща в живота.
Поздрави
Вто Окт 02, 2018 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov