ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пирински прелести, 2018
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пирински прелести, 2018
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Абе, Сотиров! Как можа да изтриеш снимките и пътеписа?!?!?



Twoo написа:
...
П.п Преди седмица бях на Рилските езера. Действително долните лека полека се заблатяват, ...

Абсолютно си прав! Заблатяват се езерата лека полека - след около 10 000 години вече няма да ги има... Sad



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Окт 04, 2018 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение `ко ма събаря мен е`но Ягне ??? Отговорете с цитат
dido написа:
Цецко изгорЕ Tooth


Ей-й-й, на какво ли не е способен човек за едната чорбица- то бива фотошопи, аутокади, пейнти и др. под.!
Даже и комплод и зеленчук подозирам!
Ама нейсе! Място съм намерил. От там се виждат между девет и тридесет планини едновременно!
И ноември идва.
Пет Окт 05, 2018 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: `ко ма събаря мен е`но Ягне ??? Отговорете с цитат
tzezko написа:
...
И ноември идва.

Форумни значки!!! Че ме питат хората откъде да купят!!! Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Окт 05, 2018 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Продуктово позициониране Отговорете с цитат


_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Окт 05, 2018 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, може ли да промениш името на темата на "Печено 2018"?
... а и след като темата ни показа почти голи снимки на Ведрин и Цецко по гащи, и Ристо прописа наново у форума - трябва ли други Членове да публикуват подобни фотоси? ... за един прЕятел питам Smile, някой моралист няма ли да се изкаже?

Съзнание губя, но хапка и глътка - никога! палатка

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Окт 05, 2018 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Благодарности и... извинения Отговорете с цитат
Благодаря на приятелите от форума, които изразиха благосклонност към моя пътепис! Особено съм благодарен на Ведрин - един от най-дейните и уважавани членове на форума, който прие да бъде потенциален обвиняем и публикува снимки от своите плувания. Реших, че ако гмуркането на моите внуци заслужава някаква присъда в учреждение за малолетни престъпници, то къпанията на Ведрин заслужават поне няколко доживотни присъди без право на замяна. Това ми даде смелостта да върна текста със снимките, пък и, както казах, внуците изключително много държат на разказите и отзивите във форума - за тях те са не само спомен, но и авторитетна оценка.

В същото време се извинявам за моралния дискомфорт, който съм причинил у някои с нарушението на Правилника за парка. Приемам го като факт, но не мога да приема злобицата и далеч отиващите следствия в критиките. От това, че съм разрешил на първолака да се изкъпе, се направиха кардинални изводи как с лошия пример покварявам цялата млада генерация, как нарушаването на законите понякога започва с (уж) невинно къпане, но завършва с печене на кебапчета в резерватите и пр. Хайде, моля тия, дето ме критикуват за възпитанието, първо да опишат собствените си резултати в планинарското възпитание на деца и внуци, защото моите са добре известни! И във всеки случаи моите внуци не само не биха стъпкали мравуняк, ами и като прескачаме някоя мравешка пътека, ме предупреждават: "Внимавай, дядо, да не настъпиш тия мравки!" Да не споменавам отново за отношението им към змии, гъсеници, жаби и прочие очарователни твари. Събирането на чуждите боклуци башка. Пък и това вторачване в детските лудории ми изглежда твърде пресилено на фона всички геройства, споделени във форума - пълзене по отвесни скали, спане над пропасти и тям подобни, които наистина предизвикват моето възхищение, но формално са чисто нарушение на Правилника. Та, да си имаме уважението, значи!

Жужа, благодаря за уточненията! Излиза, че двете езерца, които сме видели от Тодорината порта, не са Тодорините очи, а май са две от Василашките езера. Е, заслужава си следващия път да се качим до Малка Тодорка, та да видим Тодорините очи. Цветето май е разноцветна каменоломка, което е включено в списъка на ендемичните растения в България. Липсва обаче сред 19-те каменоломки, изброени във "Флора на Пирин". Може би битува с различни имена, трябва да питам ботаниците. Благодаря ти и на теб за добрите думи!

P.S. Прочее, тук за някакъв курбан бе споменато. Кога, къде? Да си приготвя канчето, санким...
Вто Окт 09, 2018 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Re: Благодарности и... извинения Отговорете с цитат
Сотиров написа:
P.S. Прочее, тук за някакъв курбан бе споменато. Кога, къде? Да си приготвя канчето, санким...


Господин Сотиров... Няколко канчета... Всяко внуче с канче!
Иначе курбана на Цецко може да остане неизяден!
И аз ще се огледам за по-голямо канче.

Хубаво, че върнахте снимките. Поздрави!
Вто Окт 09, 2018 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря и аз за снимките!
Те вдъхновяват и моят Боян за планински пътешествия.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Окт 09, 2018 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение И ти си имаш Боян? Отговорете с цитат
Кажи къде ходите с твоя Боян, де! На колко е?

А канчетата са готови - един алуминиев комплект от ГДР, какъв сега не може да се намери. Само курбана де го? Па може и да не е в казан - в ресторантите също варят агнешка чорба.
Вто Окт 09, 2018 5:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: И ти си имаш Боян? Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Само курбана де го?

Цецко ще уточни. Надявам се да не е между 20.10 и 2.11, тъй като тогава ще скитаме из албанските планини.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Окт 09, 2018 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Моят Боян е на 7, ходим из Средни Родопи и Рила основно. За негово съжаление децата като него дето редовно са по баири са по-малко от пръстите на ръцете и често скучае, но запълваме дните без преходи с ремонти на маркировка, пътища, пътеки, канавки, чешми и заслони, същото правим и на преходите. Когато не потегляме нанякъде в петък вечер, сме на Плана или на Витоша (район Алеко). Ходи на планина откакто се е родил, по-сериозно откакто стана на 4, преди това стръмнините го тормозеха. Стига съм спамил темата, че е срамота, че не съм описал никое от нашите ходения.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Вто Окт 09, 2018 9:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Окт 09, 2018 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Сега му е времето на Боян! Отговорете с цитат
Срамота е наистина, че нищо не си описал, но съвсем не е спам: пирински прелести има и на Рила, и на Витоша! Very Happy 7 години е чудесна възраст за детски екскурзии: детето е достатъчно укрепнало, но все още няма тази самостоятелност, която да му позволява да е независимо. Вярно е, че малко деца ходят по планините, но това не е причина тези, които ходят, да скучаят. Планините са им интересни сами за себе си с преодоляването на препятствия, с предизвикателствата на опасностите, а и с прелестите, разбира се. Давайте нататък!
Вто Окт 09, 2018 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Курбана Отговорете с цитат
vedrin написа:
Сотиров написа:
Само курбана де го?

Цецко ще уточни.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=12619

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Окт 15, 2018 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Добре де, понеже не видях тази тема преди, тези езера ще ги пазим ли и ще създаваме ли култура в по младите и неопитни че трябва да се пазят или ще плуваме вътре и ще си мием краката. Аз и вода пия от там. Питам просто защото туристите глобално се увеличават все повече и ако решим да правим това, другите също ще го правят.
Вто Окт 16, 2018 8:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Добре де, понеже не видях тази тема преди, тези езера ще ги пазим ли и ще създаваме ли култура в по младите и неопитни че трябва да се пазят или ще плуваме вътре и ще си мием краката. Аз и вода пия от там. Питам просто защото туристите глобално се увеличават все повече и ако решим да правим това, другите също ще го правят.


Пиейки вода от езерото или потоците бъркаме във водата отново и внасяме външни за средата микроорганизми ... или едни може други не, принципен е въпроса.
За децата - първо нека ги научим да им е приятно и да обичат природата. Правилата се учат в движение, със забрани от началото няма как да стане.

Интересно ми е за кой ще ги пазим езерата, за бъдещите поколения? За тези 20-на деца които редовно ходят на планина?
Не разбрах и също как глобално увеличаващите се туристи се влияят от локално намаляващите такива в нашите планини и още по точно от поведението на местните последователи на Алеко. Начи са Цецко като направи курбан, в глобален мащаб започват събират дърва, носят пиростии и пълнят казани? Пепел ми на устата/клавиятурата - че ей сега ще вземе някой педе ... такове де, веган да пише в темата на Цецо.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Окт 16, 2018 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov