ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Есен в Родопите в снимки

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Есен в Родопите в снимки
Автор Съобщение
barin



Регистриран на: 07 Юли 2014
Мнения: 27

Мнение Есен в Родопите в снимки Отговорете с цитат
България откъм климат е разположена на подходящо място географска ширина 42-44". Има четири сезона, като на малко места по света е така. Впрочем България е добре и в много други отношения. За това доводите са тук:
Блогът на barin :: България на сегашното си място
От четирите сезона няма да доказвам кой е най-хубав и за предпочитане. Зависи от човека- различни хора- различни вкусове. За мен като че ли есента има лек превес спрямо останалите като предпочитание. Преди години четири пъти съм ходил на поход в края на октомври в Родопите. Туристическият водач отдавна беше преценил, че точно през последния weekend на октомври в Родопите е най-добре и подходящо да се правят снимки и да се гледат оцветени листа. По-късно веднъж правих обиколка на България по същото време в Южна България и през последните години по-рядко ходя в района на Родопите през есента. В Родопите има много тракийски светилища, но преди години не им обръщах внимание. Въпреки това около половината от светилищата в Странджа, Сакар и източните Родопи съм посетил. Сред най-известните са Харман кая, кромлеха при с. Долни Главанак, долмените при с. Хлябово, Белинташ, Татул. За тях:
Блогът на barin :: Мегалитни съоръжения;
Блогът на barin :: Светилището Белинташ;
Блогът на barin :: Кромлехът при с. Долни Главанак
В Родопите има и пещери, включително необурудвани:
Блогът на barin :: Пещерите в Родопите
Мои снимки не можах да кача и затова поставям няколко от сайтовете:

image

image

image



image

image
image

image
image
image
image
image

image

image

В Родопите има много красиви местности, които си заслужава да се посетят. От населените места интересни са Златоград, с. Ковачевица, с. Лещен, Смолян, Около язовир Доспат има хубави места за отдих, по-на север има и други язовири. От снимките се вижда, защо се употребява израза"Злартна есен". Върховете са по-ниски, в сравнение с Рила и Пирин, но понякога маршрутите са дълги. Красиви са ширикоолистните дървета, на които през есента листата опадат, а на иглолистните по-малко обръщаме внимание. На други места също съм снимал дървета с есенно оцветени листа, когато съм имал време.
Сря Окт 10, 2018 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Проблем Отговорете с цитат
Много ме заинтересува със заглавията си, но нищо не се вижда! Нито линковете, нито снимките. Кой ти е блогът поне?
Сря Окт 10, 2018 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
barin



Регистриран на: 07 Юли 2014
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Поради неясна за мен причина не са излязли снимките, за което моля да ме извините. Блогът е тук:
barin.blog.bg
Има много теми. Благодаря за забележката.
Сря Окт 10, 2018 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Явно няма оправия Отговорете с цитат
Извинете , но явно нищо относно качването на снимки не се е променило в този форум.
От години спрях да пиша заради неандерталското качване на снимки то , %%@@--///++ , звезди и др. само да качиш едничка снимка.
Толкова ли е трудно да става като другите форуми ?
Браво на колегата Барин - блога му е хубав.

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Сря Фев 13, 2019 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Това не го разбрах.
Снимки не се качват тук, не е обичайна практика и в другите големи форуми. Тук можеш да дадеш само връзка към качена другаде снимка. Последното е относително лесно - две цъкания на мишката и едно копи-пейст.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 13, 2019 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Явно няма оправия Отговорете с цитат
donzezi написа:
Извинете , но явно нищо относно качването на снимки не се е променило в този форум.
От години спрях да пиша заради неандерталското качване на снимки то , %%@@--///++ , звезди и др. само да качиш едничка снимка.
Толкова ли е трудно да става като другите форуми ?
Браво на колегата Барин - блога му е хубав.


Е, хайде сега...Само във фотофорумите има такава практика, по обясними причини.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Фев 14, 2019 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov