ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Есенно Тевно! + добавено разказче

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Есенно Тевно! + добавено разказче
Автор Съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Есенно Тевно! + добавено разказче Отговорете с цитат
Повечето публикуват снимки и малко пишат.
И като прилежавам в къщи (по необходимост) реших да облека разходката в кратко разказче.
Линк към разказчето:http://dimsimeonov.blogspot.com/2018/10/

Една есенна разходка из Пирин.
Попина лъка, х.Беговица, Каменица, Малка Каменица, з.Тевно езеро с преспиване.
На другия ден Дженгал и обратно надолу. Тевно, х.Беговица, Попина лъка и освежаващо къпане в Попинолъшки водопад за финал на начинанието.
Жената отказа да дойде. Така, че спестих мъките на колата до Беговица и си го минах пеш. А сигурно и правилно направи, че не знам какво щяха да ми чуят ушите. След Беговица ме заваля дъжд. Слаб си беше, но дъжд. След Беговишки превал към Каменица почна суграшица и така до Каменица. След това може би поомекна и премина в сняг. Дори към Малка каменица леко побеля. Като слизах към Тевно вече спря и се попроясни.
Така без нея пък си походих повече. С нея Каменица щях да си я спестя.
Вечерта се събрахме добра компания на Тевно. Колегите идваха от Безбог. Голяма група бяха. Хапване, пийване и лафче до късно. Иван (хижаря) не ни дочака да си легнем и правилно от негова страна.
Сутринта всичко беше обледенено. Въпреки това тръгнах към Дженгал. Иван от Безбожката група не можа да си намери другарче да минат заедно наобратно през Дженгал. Според мен, а такива бяха и препоръките на Иван от Тевно, решението му беше правилно. Аз тръгнах без багаж и беше доста тежко, а те със 60 литрови раници доста некомфортно щяха да се чувстват на тези обледенени камъни. Където беше земя със сняг добре, но камъните с леда бяха много коварни. Дори и на връщане слънцето не ги беше разтопило.
Надолу от Тевно пак валя суграшица и после в по-ниското премина в лек дъжд и така да Попина лъка.
Всичко си имаше и дъжд, и сняг, и суграшица, и облаци, и гледки и слънце разбира се. Беше приятно и освежаващо. Особено финала във вирчето на Попинолъшки водопад.
Виждал съм снимки да скачат отгоре в долния вир, но това ме е страх да го направя даже лятото, а за сега и дума да не става. Доста е студена водата или на мен така ми се струваше.

Снимки: https://photos.app.goo.gl/gQoqmFEeYBkcx9ZE8
Доста снимки са с коментар в инфото.[url][/url]
Пон Окт 29, 2018 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Повечето публикуват снимки и малко пишат.
И като прилежавам в къщи (по необходимост) реших да облека разходката в кратко разказче.
Линк към разказчето:http://dimsimeonov.blogspot.com/2018/10/

_________________
Ком-Емине 2018 - моето приключение
СтаРа Планина 100х24/2020
Чет Мар 14, 2019 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov