ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Белмекен

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Белмекен
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Обиколката на Белмекен Отговорете с цитат
Чудесно еднодневно походче в стил от колата - до колата. Изходна/прибирна - точка вилите над Костенец.

Дължина 51км, време за преминаване - на мен ми отне около 10 часа и половина. Според уреда денивелацията е 2000метра. Според окомера ми - би трябвало да е 1600м.
Досега не съм виждал по-оптимизирано трасе - стръмни нанагорнища, които и да искаш трудно можеш да бягаш, продължителни хоризонтални участъци с хубав път, където може да се бяга, и още по-продължители нанадолнища, идеални за леко нанадолно тичане. За колело става, с изключение на три участъка - стръмните участъци по "червената пътека" под з.Крайна, изкачването над спортната база до "Зъбчето" и слизането от Ибърската седловина/Ушите/ до началото на пътя, започващ от първото водохващане по р.Чавча/кантон Айряндере/.
Търси се херой, който ще го вземе за 5,5-6 часа....

Трак:
http://bgmountains.org/bg/gps-tracks/my-tracks/download/32-rilo-rodopski-masiv/741-
Нед Ное 04, 2018 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: Обиколката на Белмекен Отговорете с цитат
vladofff написа:
... За колело става, с изключение на три участъка - стръмните участъци по "червената пътека" под з.Крайна, изкачването над спортната база до "Зъбчето" и слизането от Ибърската седловина/Ушите/ до началото на пътя, започващ от първото водохващане по р.Чавча/кантон Айряндере/. ...


Тези изключения стават за бутане предполагам? Като пропорця с бутане и носене заслужава ли си? Или бахтъна идва повече от кефа според теб?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Ное 05, 2018 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Re: Обиколката на Белмекен Отговорете с цитат
packo packov написа:

Тези изключения стават за бутане предполагам? Като пропорця с бутане и носене заслужава ли си? Или бахтъна идва повече от кефа според теб?

В момента не мога да преценя, че все още не ми е добре психически да мисля пак за преминаването. След седмица може би пак ще пробвам да си го представя...
Вчера до последно се канех с колело да го правя... Явно трябва да се пробва и инак.
Пон Ное 05, 2018 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Ами да вземем да го направим!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Ное 05, 2018 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Владо, може ли да го опишеш това трасе, чисто вербално, понеже ти като го пусна си бях казал че искам да го мина ... Като цяло аз преди няколко години тръгнах от Долна баня и там хижа Венетица и нагоре покрай връх Ибър да завъртя подобен кръг, обаче нещо напредна деня и освен това сдадох багажа, та се върнах някъде изпод връх Ибър и пак беше есента и по високото имаше лек снежец, нямаше пукнат човек и не ми се щеше да ме намерят след края на зимата Smile

Оууу сега видях, ти си вървял по Айрян Дере, там не е ли гадно да се ходи ? Аз вървях отгоре по билото където е зелената марка към връх Ибър, но пак на едно място имаше зачукване в клека.

П.С - Но това е едно от местата на които бих отишъл на палатка, не за друго ами да не се мъча много и да си направя кефа . Може и само на чувал без палатка. Даже като се връщах си харесах една поляна.
Пон Ное 13, 2023 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov