ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Добре дошли на Мусала!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Добре дошли на Мусала!
Автор Съобщение
Аспарух



Регистриран на: 19 Яну 2012
Мнения: 65

Мнение Добре дошли на Мусала! Отговорете с цитат




_________________
Планински зимен пътеводител
Вто Дек 10, 2019 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Т.е. официално няма достъп до малката туристическа столова в дясно от входа? Това ще е неприятно, тъй или иначе е загрозен върхът с постройки, поне можеха да се приютят за малко в тях туристите.

Но досега само това е било разрешено официално, всичко останало е било само и единствено възможно благодарение на добрата воля на дежурните в момента.
И им помагаше финансово, естествено.

За съжаление разни "организатори" се осмеляваха да пускат в интернет пространството програми с обявена нощувка на върха, което е голяма тъпотия и няма да се учудя нещо такова да е довело да тези надписи...

Странни неща се случват в НИХМ , което се прехвърля и на станцията на върха, на част от която са собственици.
Вто Дек 10, 2019 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Т.е. официално няма достъп до малката туристическа столова в дясно от входа? Това ще е неприятно, тъй или иначе е загрозен върхът с постройки, поне можеха да се приютят за малко в тях туристите.

Но досега само това е било разрешено официално, всичко останало е било само и единствено възможно благодарение на добрата воля на дежурните в момента.
И им помагаше финансово, естествено.

За съжаление разни "организатори" се осмеляваха да пускат в интернет пространството програми с обявена нощувка на върха, което е голяма тъпотия и няма да се учудя нещо такова да е довело да тези надписи...

Странни неща се случват в НИХМ , което се прехвърля и на станцията на върха, на част от която са собственици.

Шшшштттт! Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Дек 10, 2019 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Бих предложил да бъде изработена и поставена на видно място до вратата една издръжлива табела със списъка на индивидуалните и колективни дарители за изграждането на наблюдателницата на Мусала:



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Дек 12, 2019 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Бих предложил да бъде изработена и поставена на видно място до вратата една издръжлива табела със списъка на индивидуалните и колективни дарители за изграждането на наблюдателницата на Мусала:


Чудесна идея - ше ламинирам един А4 за стените в туристическата стая - малко разнообразие на рекламните лепенки на ТД-та от цела Ойропа Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 12, 2019 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Туристическата стая отворена ли е или всичко е под ключ?
Пет Дек 13, 2019 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз не видях да е отворено, което е голям минус.

Иначе тази дъсчената хижа Мусала е отворена в момента, но така и не съм влизал там.
Пон Яну 06, 2020 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
Туристическата стая отворена ли е или всичко е под ключ?


Отворена е, как...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 06, 2020 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
В дървената х.Мусала хижарите са готини, ако са същите от лято 2019.
Готвят вкусно, обичат да угаждат на посетителите.
Горе има няколко стаи, едната беше със спалня за 2-ма, още няколко стаи с няколко или повече единични легла.
Условията са като в нормална хижа - не е хотел. Беше чисто. Не знам как е през зимата.
Пон Яну 06, 2020 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
В дървената х.Мусала хижарите са готини, ако са същите от лято 2019.
Готвят вкусно, обичат да угаждат на посетителите.
Горе има няколко стаи, едната беше със спалня за 2-ма, още няколко стаи с няколко или повече единични легла.
Условията са като в нормална хижа - не е хотел. Беше чисто. Не знам как е през зимата.


Ами много ще е хубаво ако наистина искат да направят нещо, аз говоря от предишните ми посещения като място което е кочина и свърталище на съмнителни хора, които нямат много общо с планината. Също така там беше затворено за дълъг период тази година.
Пон Яну 06, 2020 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
g.lubenov написа:
Туристическата стая отворена ли е или всичко е под ключ?


Отворена е, как...


А от къде се влиза и как ?
Вто Яну 07, 2020 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv - в търсачката ми излезе това.

https://korektno.bg/2019/05/10/%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D1%85%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D1%82%D1%8F-%D0%B7/

Не ги познавам сегашните наематели, не знам как точно са спечелили конкурса, но бяха едно младо момиче и малко по-голям от нея мъж.
Мъжът изглежда деен, тя е много мила. Надявам се да са добри стопани на хижата.
Горе не е идеално, но за преспиване след или преди дълъг път става. Подчертах, че не е хотел. Беше чисто.
Ако се стегне, както се стяга сега х.Кашана, би станало добре.
Също ми хареса как са направили х.Мальовица - с OSB отвътре, и е изолирана добре - вътре е топло, чисто и уютно.

Съжалявам за туристите, които са искали да я вземат и не са успели.
Тези хора, обаче, на този етап, не ми изглеждат лоши. За по-насетне - не знам.
Вто Яну 07, 2020 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
kaloyanv

Горе не е идеално, но за преспиване след или преди дълъг път става. Подчертах, че не е хотел. Беше чисто.
Ако се стегне, както се стяга сега х.Кашана, би станало добре.
Също ми хареса как са направили х.Мальовица - с OSB отвътре, и е изолирана добре - вътре е топло, чисто и уютно.

Тези хора, обаче, на този етап, не ми изглеждат лоши. За по-насетне - не знам.


Не знам защо подчертаваш няколко пъти "че не е хотел" все едно тук планинарите се качваме горе за да спим на хотел ли ? Явно не си запозната с предишното състояние на тази хижа. И че не е хотел не освобождава никой от отговорност.
Надявам се както ти каза от тук нещата да вървят добре.
Един последен въпрос, там тоалетната пооправена ли е, щом навсякъде другаде е чисто? Да не кажеш пак че това не е хотел Smile
Вто Яну 07, 2020 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Ристо Туристо написа:
g.lubenov написа:
Туристическата стая отворена ли е или всичко е под ключ?


Отворена е, как...


А от къде се влиза и как ?

През парадния вход.
Чука се на вратата, както прави всеки вежлив гост, отваря му се и влиза.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 07, 2020 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Попаднах на още нещо. Вторият кандидат,Антон Стефанов, звучи като сериозен човек, който можеше и да я стегне наистина.

https://novini.bg/biznes/turizam/537315

Дърпам се настрана и повече няма да вземам отношение.
Не познавам никого от кандидатите, предпочитам да не пиша повече, за да не обидя някого без да искам.
Предпочитам да дам време на новите наематели да видим дали нещо горе реално ще се промени.
Когато видя несправедливост или нещо не ми харесва - не си мълча.

Относно тоалетната - не знам, не съм я ползвала.

PS: Развалихме темата на Аспарух. Ако на някой модератор му се занимава, може да премести нашите мнения в темата за х.Мусала.
Вто Яну 07, 2020 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov