ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Начини на разплащане - дискусия
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Начини на разплащане - дискусия
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Начини на разплащане - дискусия Отговорете с цитат
аngel написа:
Whitestar написа:
Днес видях този сайт, ако някой има нужда от кецове на изгодна цена, тук май е така. От бутона горе по средата потърсете в раздел "мъжки обувки"!

Тоя сайт въпреки че е в България / полски е реално / няма Пей Пал, та парите изпратени до него могат да заминат като дим, без следа , и се пие една студена вода после. Щех да взимам едни Саломони от тях обаче се отказах, като пуснаха плащането как става. През auspreiser.de е същата или по-ниска цена, ако се разтърси чиляк, и е сигурно. То между другото ауспрейсъра ме прати в българският сайт,но...винаги едно наум в БГ, майстори сме на шмекериите.


Хе, ми какво е това тук -


"ПРАВИЛА И УСЛОВИЯ ...


... 5. ПЛАЩАНЕ

5.1. Заплащането на поръчаната стока може да се извърши по три отделни или в комбинация един с друг начина, като независимо от избрания начин на плащане, сумата за заплащане е една и съща и не се начисляват допълнителни такси за обработка на плащането.

5.1.1. С „наложен платеж” - плащане в брой на куриера при доставката

5.1.2. С кредитна или дебитна карта

5.1.3. С плащане с виртуална наличност от Ваучер Подарък (Gift Card)

5.2. За всеки поръчан продукт потребителят трябва да заплати цената му, както и цената за доставката на този продукт. Цените са валидни до изчерпване на количествата."

Да не си гледал друг сайт?

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пет Ное 30, 2018 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Не , те какво пишат и обещават си е едно на ръка. Гледай цветните картинки долу , приемат кредитни карти , но нямат към клиента най-важното - застраховка за плащането му , което е Пей Пал . Просто нямат плащания с Пей Пал услугата. Пей Пал не е по желание, като не предлагаш тази услуга, значи нещата не са ти у ред , тоя сайт сам се причислява в категорията съмнителни. Като на Олимпик застраховките .
Да изпълняваме твоето мото Very Happy да знаем накъде сме тръгнали , да не стигнем до ...студената вода. Жена ми е във финансовият сектор, та от нея знам - една организация не предлага ли Пей Пал, каквито и цени да ти предлага , каквито и неща да ти пише в сайта й - тя не е читава , ниенте сделка с нея. По никакъв повод не предоставяй на организация без Пей Пал данните от картата си , каквато и да е тя - разплащателна, кредитна или друга. Така казва жена ми която това й е професия.
И не става въпрос само за 50 евро за едни обущета, проблема е че могат ти дръпнат цялата карта, а даже и други неща. Това е нов сайт, ще съберат данните на 100 000 наивника и после хоп- един ден ще четем новина колко карти и хора накуп са изгорели.
Сега някой може да скочи - аз си купих без проблем , и познати си купиха .Те и Олимпик беха без проблеми, докато събраха една сума и изчезнаха. Както екстра лихви получаваха, и хората от оная банка дето изчезна.Те само си останаха на хартия и с лихвите , и с парите , имам един познат остана без стотинка. Щото най-алчните и лакоми за лихви беха по влогове със специални условия, които не са застраховани и връщане за тях немаше.
На другите, по-малко алчни от таз банка , влоговете им ги възстановихме ние - данъкоплатците.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Ное 30, 2018 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
"Не , те какво пишат и обещават си е едно на ръка. Гледай цветните картинки долу , приемат кредитни карти , но нямат към клиента най-важното - застраховка за плащането му , което е Пей Пал ... "


Ха-ха, да бе, защо тогава работи тази комисия за защита на потребителите?! Не е ли за да следи тези работи? Пък стои ли и въпроса - ако тези които предлагат Пей Пал се окажат не надеждни в един момент, тогава всичко става не използваемо, така ли? Забравихме Илиянци и битаците. В случая - ако ти е изгодно поръчваш, ако решиш, че няма да е - не поръчваш и това е, мисля.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пет Ное 30, 2018 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Щом предлагат наложен платеж при получаване, какъв е проблемът, не разбрах? Как точно ще си ощетен при наложен платеж?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Дек 01, 2018 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
повечето хора, които познавам, не носят пари в брой . Отвикнали са . Аз също. В белите държави въобще нямат такова нещо, плащане с физически пари. Особено малките суми са най-неприятни, билети за гр. транспорт, кафета, лимонада - всичко е с карта, независимо дали е 30 или 10 цента. Приятел от Швеция се шашна, като му искаха пари в брой в София - вика, просто нямам такова нещо. Те даже и не познават парите си как изглеждат, колкото и странно да звучи. Не им се налага да ги виждат и пипат.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Дек 01, 2018 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
...повечето хора, които познавам, не носят пари в брой . Отвикнали са . Аз също...

Въх! А на фермерските пазари в китните гръцки градчета с какво плащаш? Или на пазарите в София? Само не ми казвай "в натура".

Един познат рече "аз циганин с кредитна карта не съм виждал, а те са най-старата раса в света". Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Дек 05, 2018 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине Very Happy ша ма караш сега, както швабите казват , да пускам "бевайзен матриял" че съм от най-дрътите сигани. Ма ша го праим, нема как.
Гърция: един пат, преди 4-5 години, си извадих за 1 минута 3 карти на Мазутис, Мазута, както е известен сред Българите. Предпочитан магазин, в който са качествени стоки. Тези карти , разбира се , вървят добре в комплект с Виза Голд / истинска кредитна карта, не разплащателна, не знам дали в Гърция става да се плаща с разплащателна карта /. Дават добри отстъпки и си заслужава да се плаща с карта.
На всички малки пазари в Гърция, на които съм бил, на 100 % от сергиите даже има касови апарати и на 80 % става плащане с кредитна карта. По -добре е , не нося пари , не ги крия по стаите да се притеснявам да не изчезнат.
Но все пак нося 200 евра и джелезни за зор-заман, които ги връщам секи път обратно в БГ. Даже и магистрална такса от 2,4 евра може да си платиш с картата. Ресторанти няма проблем. Хотела е през Букинг, нещо друго ще се сетите ли да има за плащане...аз не се сещам.

България - нося 20 лв в партфейла за зор-заман, като тръгна на дълъг път 100 лв, които не ги харча така си седят по месец у портфейла. На пазара в България си купувам само домати, всичко друго от веригите, там е същото. За пчелен мед съм си намерил един магазин голям буркан е 9 лв, и там с карта.
За фирмени разходи даже и за 1 лв. искам фактура, имам отделна карта за служебни плащания.
Отсекъде съм изряден. Рушвети не давам, за да нося пари в брой. Шофирам по правилата и не ме спират с години / да чукна/нете на дърво да не ме спират и вас да не ви спират /.
Ако човек може да стигне до Виза Голд / аз съм дартанян, вие сигурно имате такива , а на моите на моите години и платинени ще имате или не знам какво си / пазаруването с нея води до много предимства - имам безплатна застраховка https://www.ubb.bg/individual-clients/cards/zlatni-kreditni-karti-visa-gold-i-mastercard-gold-ot-obb#detail-tabs която я покрива картата, и на 6 месеца ми връщат бонус около 250 евро, въпреки че не харча много. Всяка покупка носи различен брой процент, всяяка фирма, бензиностанция има различен процент бонус, който го следя . Това живи пари, които на 6 месеца ти ги превеждат - хоп изненадка получаваш по сметката +. Ние затова с жена ми имаме една карта Голд, през която правим максимално всички възможни плащания, избягваме всякакви плащания в брой. за да се ползува повече и носи повече пари обратно .
За поддръжка кредитна карта са нужни поне 1800 лв чист законен доход месечно, но си заслужава . Връща ти обратно 500 евро годишно, а таксите по нея са до 100 евро.
Ние затова с жена ми имаме една карта Голд, през която правим максимално всички възможни плащания, избягваме всякакви плащания в брой. за да се ползува повече и носи повече пари обратно . И това само при разходи 1000 евро месечно в България. За чужбина максимално гледаме всички разходи да са през картата , за донесат повече пари обратно.
А в чужбина, като харчиш 5-6 хиляди еврака и повече месечно, си имаш цял доход, там и процентите са двойни, тройни и повече от нашите мизерни 1000 евро.
Та такива ми ви работи с кредитните карти. Има файда в тях, но трябва човек да ги знае и проучи. Белите хора, отдавна ги ползуват тия благини. Ние сега проглеждаме. А сляпо като прогледне....глей му сеира. Минахме през всички мизерии на социализъма, кризи, ядене на домати с колците, и прочие мизерии. А хората си живеят леко, харчат си...на запад те гледат като изкопаемо, ако започнеш да вадиш потни кинти . Само престъпниците там плащат и работят с пари в брой.
В случая има извод, като в старите четива . Имате ли доход 1800 лв, направете си кредитна карта / не разплащателна, това е нищо / . Кредитна и питайте банката какви са предимствата и бонусите и въобще как става хавата с тях, докато се научите и напипате мекото. после да ми купите една бутилка Бушмилс, аз съм скромен ... чакай , един морски щеше да ме черпи а се покри .

_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Сря Дек 05, 2018 9:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Дек 05, 2018 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
...На всички малки пазари в Гърция, на които съм бил, на 100 % от сергиите даже има касови апарати и на 80 % става плащане с кредитна карта...

И PayPal ли обработва плащането? Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Дек 05, 2018 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Е сега Ведрине Very Happy , ти вършееш по симпозиуми , по Париж, Женева и къде ли не си , та затова да ме питаш.... Пей Пал, добре измислен от ънкъл Илон Мъск, един от основателите му, всичко може да се види като влезеш в него. Като плащаш на място на сергия, ресторант магазин, когато доставчика реално е пред теб, реално си взимаш картата секунда след плащането няма нужда от Пей Пал. Той ти трябва когато данните на картата ти и парите ти отиват където не ги виждаш - в случая тези интернет сайтове за пазаруване. Там ти реално плащаш първо на Пей Пал, което е застраховката ти . После Пей прави превод към доставчика. Има и много други приложения, като превода на суми в цял свят , но до там не стигам и не знам как е.
За нас, сиромасите , Пей Пала е за :
- плащания към интернет сайтове
- плащания на хотели, въпреки че минаваш през Букинг
И проблема не е че ще ти завлекат 5о евро , въпреки че не е приятно. Проблема е, че без Пей Пал интернет фирмата директно има достъп до картата ти и може, при наличие на добри хакери и престъпни намерения , да източи наведнъж до дъно хиляди карти на хора , които не знаят какво правят като си дават данните така, и да изчезне.
Където има овци, ще има и вълци, казваше майка ми.
Бушмилса 0.7 л. има примоция в Билла в момента Shocked

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Дек 05, 2018 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
...когато доставчика реално е пред теб, реално си взимаш картата секунда след плащането няма нужда от Пей Пал. Той ти трябва когато данните на картата ти и парите ти отиват където не ги виждаш - в случая тези интернет сайтове за пазаруване. Там ти реално плащаш първо на Пей Пал, което е застраховката ти . После Пей прави превод към доставчика...

Kому се доверяваш е най-съществено, Ангеле. Впрочем, преди около година PayPal сериозно завлече 1.6 милиона свои клиенти [1] и дори сам си призна това с половин уста [2], ала все още не е завършила последвалата съдебна борба...

[1] https://www.zdnet.com/article/paypals-tio-networks-reveals-data-breach-impacted-1-6-million-users/
[2] http://tio.com/PYPL_News_2017_11_10_General_Releases.pdf

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Дек 05, 2018 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
При прочит се вежда, че кибершмекери са се опитали да пробият Пей Пал но не е станало, не самият Пей пал да краде, както подвежда заглавието .Все едно Дойче банк да се каже че краде клиентите си.
Не се вдълбочавам, Ведрине . Имам доверие на жена ми, която е специалист по межд. финанси и на мен, като неук ми казва просто - фирма която не виждаш в момента - интернет , хотел, няма ли Пей Пал значи не правиш плащане колкото и примамливо да ти изглежда .
За проблемите ... тойота също има проблеми, но милиони се доверяват отново на тях. Който не работи , няма проблеми. Като правят милиарди трансакции, Пей Пал е ясно е че ще имат все някъде проблем. Крадците, приготвили се за кражба , не показват проблеми- като Олимпик. Взимайте евтини застраховки.
Бай дъ уей внимавайте с всички застрахователи завършващи на Инс, ец и подобни , да не ядете дървото . Не плащат вече без да си вземеш адвокат. ДЗИ - част от КВС, може да се каже че е стабилна застрахователна компания.
Промоцията на Бушмилса е до събота Shocked

_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Сря Дек 05, 2018 11:30 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Дек 05, 2018 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
При прочит се вежда, че кибершмекери са се опитали да пробият Пей Пал но не е станало, не самият Пей пал да краде, както подвежда заглавието

Това, което всъщност се е случило е, че са били откраднати лични данни, включително и финансово-чувствителна информация на 1.6 милиона клиенти на канадска фирма, придобита няколко месеца преди това от PayPal... Кой е крив или прав тепърва ще реши съдът, но междувременно едва ли им е особено приятно на засегнатите по един или друг начин люде...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado


Последната промяна е направена от vedrin на Чет Дек 06, 2018 12:17 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Дек 05, 2018 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине Smile , леко темата се измести : питането беше , че е невъзможно в Гърция по пазари да се плащат чушки, домати и въобще да се ходи във Византия/ да не говорим в Зап. Европа където никой бял човек непрестъпник не носи банкноти /, без потни кинти в брой. Имах съседи в Халкидики, през 2008 г.чужденци - австрийци, които имаха не висок за там доход 2800 евро общо семейството, които нямаха никакви пари в брой в себе си в Гърция и навсякъде по цивилизования свят , даже железни, и си живеят много добре така . Оттам ми дойде идеята - ние по-глупави ли сме, да плащаме по-скъпо и да треперим за рискови банкноти, които да мъкнем или крием къде ли не.
Горе на страницата мисля се показа точка по точка , че не само, че може на 100 % без пари в брой , но и че има печалба в това.
А по върховете на милиардни корпорации какво става - не знам. Но пазарищата и другите подобни животоподдържащи места за сиромаси като нас, са ми ясни до дъно.Сиромах човек-жив....

_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Чет Дек 06, 2018 12:17 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Дек 05, 2018 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
...може на 100 % без пари в брой...

Моите тазгодишни впечатления от пазарите в Гърция, Турция, Македония, Албания, Черна гора, Косово, Сърбия и ежедневни от България са бая по-различни от твоите. Впрочем, дори в Швеция, която ти даде за пример по-горе, плащанията не са 100% без пари в брой:

https://www.thelocal.se/20180527/tourists-complain-as-sweden-becomes-more-cash-free

Имай предвид също, че с проследимостта на електронните разплащания би могло и да се злоупотребява подобно на много други по принцип полезни изобретения на човешката мисъл.

И не на последно място -- няма напълно отказоустойчива система. По-разумно е човек да разполага със запасни средства.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Дек 06, 2018 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
О.К. Ведрине , съгласен съм. Но горе казах че на 80 % от сергиите се плаща с кр. карта , и то забелязах най-добрите, които ме интересуват, винаги се оказва че са такива. Та реално заебаваме останалите 20 % сергии и пак 100 % не ни трябват физически пари.
Винаги ще има хора, които предпочитат денгите на хартия и затова част от плащанията са с хартиени банкноти , сигурно даже и в Швеция. Но това не значи, че на същият търговец не можеш да платиш и с карта, ако желаеш и имаш такава. Изборът си е наш.
Като се замисля, най - чистото придобиване на стока е присвояването или кражбата - ни пари, ни карти трябват, чиста работа Very Happy

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Дек 06, 2018 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov