ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нова година на Черни връх
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Нова година на Черни връх
Автор Съобщение
kosmonavt



Регистриран на: 06 Яну 2019
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
А интересно как го правят в"белите" държави, тези с Алпите да кажем. Държавата ли финансира поддръжката на такива заслони?
Нед Яну 06, 2019 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Re: Нова година на Черни връх Отговорете с цитат
vedrin написа:
http://librev.com/index.php/2013-03-30-08-56-39/discussion/bulgaria/3503-nova-godina-na-cherni-vrah


не се плашете хора ,спете спокойно деца -живеем в либерално време ,където Правилата и чувството за самосъхранение не значат нищо ;
иначе в ,,белите,, држави си имат други проблеми :
https://clubz.bg/71900-shvejcarskite_kravi_sa_tvyrde_debeli

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Нед Яну 06, 2019 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: За какво всъщност говорим? Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... Ами ако всеки върви с достатъчно дрехи, по определени пътеки и с пълно доверие в прогнозата за времето, тогава не би трябвало да има бедстващи, а следователно и спасители...

Сотиров, защо си кривиш душата? Претендираме, че сме големи и разумни хора, а пишем детинщини. Това с военните бази го вкарах, защото, както сам казах, на Резена точно така постъпиха с нас - нито ни отвориха, нито изобщо направиха нещо, а после дочух, че други по-настоятелни там са успели да накарат хората да им отворят, но това дето е станало после... Ами, накратко, било за предпочитане да не са им отворили...

Сега основната ми идея, във връзка с която продължавам да недоумявам защо не желаеш да разбереш и проумееш някои елементарни неща:
Да, добре, всеки може да ходи гол и бос и да разчита, че навсякъде ще се притекат на помощ и ще му помогнат - тук изобщо не споря с теб. Наистина най-хубаво би било, ако всеки път става така. Ама я си представи, че с меката маратонка стъпиш накриво или се подхлъзнеш и потрошиш крак, така че да не можеш и крачка повече да сториш? Докато дойде помощта /а може и да не дойде, защото на когото му тежи едно яке, още повече може да му тежи телефона, може да са паднали батериите, може клетката да не работи..., причини да не дойде помощта - бол/.

И сега да ти кажа нещо, което уж трябва да се знае от всички, но явно май не се знае:
КАК В АЛПИТЕ СА РЕШИЛИ ВЪПРОСА СЪС СПАСЯВАНЕТО НА МАЛОУМНИЦИ?

Когато в съответната служба се получи сигнал с искане за помощ, службата не прави нищо друго освен незабавно да тръгне и да прибере искащия помощ.
Само, че, наред с прибирането на човека, спасителите вършат и още една друга работа - описват подробно обстоятелствата и мястото, от което са прибрали търсещия помощ, както и становище дали според тях е било НАИСТИНА НАЛОЖИТЕЛНО И ИЗОБЩО НУЖНО провеждането на акция и НАЙ-ВЕЧЕ ДАЛИ "ПОСТРАДАЛИЯТ" С ПОВЕДЕНИЕТО СИ НЕ Е ДОПРИНЕСЪЛ СЪЩЕСТВЕНО ЗА НАСТЪПВАНЕ НА СЪБИТИЕТО, СЪОТВЕТНО ДАЛИ Е БИЛО ВЪЗМОЖНО НАСТЪПВАНЕТО МУ ДА СЕ ИЗБЕГНЕ. После този документ се праща на застрахователя. И, АКО НЕ Е БИЛО НУЖНО или е извършена някаква простотия, ЗАСТРАХОВАТЕЛЯТ НЕ ПЛАЩА, плаща си сам "пострадалия". Мисля, че даже и в този форум,преди време май имаше пишещи, дето са усетили на свой гръб тази политика на италианските или френските власти.
Ето така постигаме всичко - хем хуманно, хем достатъчно дисциплиниращо - след две акции по 5-10 или повече хиляди евро или франкове, платени от джоба ти, вече сериозно ще се замислиш дали ще ходиш гол и бос и ще разчиташ на помощ по всяко време и място.
Пон Яну 07, 2019 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Само да вметна, че понякога спасителите отказват спасителна операция:
https://www.thelocal.fr/20140709/mont-blanc-rescue-climber-alps?fbclid=IwAR3G3_RvYUl9aQU3onHwOOHg76risFlLKrUZw8L4J2qv9txJ7Gprn39w3p4
Пон Яну 07, 2019 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Lexx написа:
И накрая ще стане ясно, че хората може пък и да са невинни, ама дайте първо да ги пребием с камъни, пък после ще им носим венци на гроба! А журналистите само влошиха нещата до крайност, защото изобщо не отчетоха какво им казва Чавдар Ефтимов. И БТВ, и Нова и всички ел. медии повтаряха като латерни, че героя бил за*бан да умре горе от безсърдечните хижари. Нито един журналист не видях да критикува голия герой, за който дори спасителите казаха, че е тръгнал все едно ще хода във фитнеса. През цялото време се разпространяваше само едната гледна точка, без да се отчита другата. Абсолютно дъно за българската журналистика!


По-различно мнение:
https://trud.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0/?fbclid=IwAR0edtwE0Xh2YxkNNThTiDbXw3l-ctn-CCaZpZVIgePABbRRQXQmZJsf3V0
Пон Яну 07, 2019 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Честно да ви кажа, недоумявам хора, които членуват в общност " ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ" продължават да си кривят душата и да дълбаят дъното на моралните си устои. Престанете бе. Смирете се! Загубихте "приятел"(достатъчно подготвен) преди ден. Как можете да четете толкова некадърни източници като труд и пик и да ги цитирате, също не разбирам.
Пон Яну 07, 2019 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Никой тук не си криви душата, всеки си споделя мнението. Призивно-заповедните форми, ако може да си останат вкъщи.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Яну 07, 2019 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
По-долу копирам четвърто мнение по темата - на Efrosina Hristova, която цитира дъщерята на хижарите/чайнарите/заслонаджиите/метеоролозите/наемателите/арендаторите/стопаните/работниците/пазителите/служителите/пазачите/никои на обекта на Черни връх.

Кирил Радев (полуголия бегач) няма да коментирам. Той постигна своето, макар и на висока цена - смехът на България.

Димитър Кенаров (журналиста) също няма да коментирам - и той постигна своята цел - три дни слава (че и малко повече).

Чавдар и жена му също не мога да коментирам - досега съм видял само добро от тях (веднъж вечерях в чайната в 22 часа).

https://www.facebook.com/mesechinka/posts/10155692703266428

„Efrosina Hristova
4 януари в 19:33 ч. ·

И все пак мисля, че е редно да се знае и другата гледна точка, отзад вратата. Споделям целият пост на дъщерята на стопаните на чайната защото заслужава да бъде уважено. За хората които разсъждават, а не тези които на приказки пускат голи мъже посред нощ в къщите си, а дори хляб не хвърлят на улично куче:
"ВАЖНО, МОЛЯ ПРОЧЕТЕТЕ!!!
Този призив е отправен специално към моите ПРИЯТЕЛИ!
Умишлено не го правя публичен, защото не искам хилядите хейтъри из фейсбук да си намерят още една изкупителна жертва и да започнат да налитат и срещу мен.

Много от вас вероятно са чули и са се начели на постове, коментари и репортажи за историята с полуголия бедстващ на Черни връх в навечерието на Нова Година. Начетох се на милион и една глупости, коя от коя по-абсурдни.
Доста от моите приятели и близко обкръжение знаят, че хората, които стопанисват Чайна Черни връх, са МОИТЕ РОДИТЕЛИ. А за тези от вас, които досега не са знаели - вече знаете.

И искам да ви помоля само за едно - МОЛЯ ВИ, игнорирайте всички негативи, които сте прочели по темата, защото историята е украсена и изпопачена на n-та степен! Ако някой от вас вярва, че моите родители наистина биха могли да бъдат тези "бездушни хижари с ледени сърца", които ги изкарват в статиите и коментарите, можете просто още сега да ме изтриете от приятелите си и да забравите, че някога сте ме познавали! Не искам да имам нищо общо с хора, които смятат, че съм отгледана от чудовища.

Ако все още не сте ме изтрили и сте склонни да ми повярвате, моля ви само за едно единствено нещо: ако сте споделили някоя от тези омразни статии, ако сте написали омразен коментар под някоя от тях (например често срещаното "Тия изроди трябва да ги съдят"), МОЛЯ ВИ, ИЗТРИЙТЕ ГИ! Единственото, за което ви моля, е да не разпространявате тази омраза! За останалата част от населението не България не мога да говоря, нито да ги моля, но много държа да знам, че приятелите ми наистина държат на мен и няма да сеят злоба и омраза по адрес на моите близки, защото това е еквивалентно на това да сеете омраза директно към мен.

Медиите се опитаха да направят уж обективен репортаж (такъв твърдяха, че ще бъде), който разбира се беше изопачен и направи нещата още по-зле - и как иначе, нали си знаем, че в една история трябва да има кръв, за да е интересна за зрителя, как иначе ще си направят телевизиите рейтинга...

Няколко базови факти и истини се губят в репортажите (защото на някой не му изнася да ги каже), ще споделя с вас няколко от тях за ваше лично знание и изграждане на собствена преценка за случая:

- Грубата жена, която се чува на записа от диктофона (тази, която първоначално отказва да ги пусне), НЕ Е майка ми, а една отвратителна псевдо-приятелка на родителите ми, която заради липсата си на възпитание и елементарна култура сега ги опозори пред цяла България.

- Противно на твърденията, на бедстващия му е предложено да седне до печката, предложен му е и чай, но той е отказал и двете. Чувствал се е доста добре и постоянно е излизал навън при приятелите си - смятаме, че е пил от техния чай, за да излезе, че такъв не му е бил предложен в чайната. Когато са засвирили Дунавскоро хоро, той е започнал да играе - проличавайки си колко е бил "зле" наистина.

- Причината за недоразумението дали чайната е заслон или не се крие в некоректно изготвения договор. БТС изглежда изискват от наемателите си да са на разположение 24/7/365 - смятате ли, че това изобщо е възможно? Вие можете ли да работите и да сте на разположение 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, 365 ди в годината? Смятате ли това за хуманно?

- Всъщност "заслон" на постоянно разположение има - той е в преддверието на чайната, което не се заключва точно заради такива ситуации, и в което въпросните автори на статии всъщност са се приютили по начало. Самата чайна няма как да бъде оставена постоянно отключена - това е все едно да оставите офиса или дома си отключен - още на първия ден ще го заварите празен и опропастен.

- Причината родителите ми да се отнасят скептично към хора, които тропат нощем по вратата, са постоянните появи на всякакви екстремисти, пияни, дрогирани и други индивиди, които изискват денонощно обслужване от хората, които са станали в 6ч сутринта да готвят, чистят и обслужват туристите. Ако пускаха всеки, на когото просто му е хрумнало че иска да се качи посред нощ на Черни връх, нямаше да могат да спят нито минута! Да не говорим, че често е имало и заплахи какво ще се случи, ако вратата не им бъде отворена - пак от въпросните пияни и дрогирани индивиди.

- Като продължение към предната точка - когато група хора иска да влезе в чайната на Нова Година, след като изрично им е казано, че чайната ще бъде затворена за посетители, нормално е човек първо да помисли, че те просто искат да си намерят причина да влязат и са склонни да излъжат за здравословното си състояние (това също се е случвало многократно) само и само да ги пуснат.

- Родителите ми са спасили и са помогнали на изключително много хора в нужда на Черни връх - но разбира се, тези истории вие няма да ги чуете, защото хейтът се разпространява светкавично, а на хубавите отзиви никой не обръща внимание, защото не носят със себе си сензация. Да, и на този човек са помогнали - но той разбира се се фокусира върху първоначалния отказ, а не върху факта, че все пак се е прибрал жив и здрав накрая.

- Цялата история може би щеше да протече много по-различно, ако не въпросната отвратителна псевдо-приятелка на нашите беше отворила вратата, за да направи такова покъртително грозно първо впечатление. Тя, разбира се, се покри и няма да признае вината си, въпреки че сега точно заради нея истински достойни хора страдат!

- И последно, не точно по темата, но държа да го отбележа: Чайната НЕ се издържа от държавни пари, нито стопаните ѝ получават заплати - това беше споменато в много от коментарите, като възмутените граждани разпалено дискутираха как не искат данъците им да отиват при тези "ужасни" хора. За чайната се плаща огромен наем, и БТС не влага абсолютно никакви средства (било то държавни или други) за нейната поддръжка или за заплати. Токът, водата, почистването на септичната яма, изхвърлянето на контейнера, както и самото му закупуване - всичко това се плаща от джоба само и единствено на стопаните на чайната, които изкарват тези пари с много труд и хамалогия!

В резултат на всичко това, родителите ми напускат чайната, която стопанисват от вече 20 години. Да, НАПУСКАТ я, не са уволнени - предизвестието си подадоха днес. Не искат повече да имат нищо общо с БТС, които им забиха нож в гърба, нито с псевдо-планинари, които постояно им създават проблеми.

Ако все още имате някакви въпроси по случая - пишете ми, с радост ще ви отговоря.

Надявам се някак името на едни от най-достойните планирари да бъде изчистено, защото позорът и омразата, на които родителите ми са подложени в момента, са противни и напълно незаслужени!

Ако сте изчели целия пост и сте съгласни с мен, сърдечно ви БЛАГОДАРЯ, защото това наистина значи много за мен!"

136 коментара 119 споделяния“


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Пон Яну 07, 2019 11:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Яну 07, 2019 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Това пък е мнението на Владо за което ви говорих и бях казал че е изтрито, явно някой го е запазил.

https://novini247.com/novini/edin-ot-priyatelite-na-goliya-katerach-kiril-radev-vladimir-donkov_1466105.html

Стефане, Ефозина не е дъщерята на наемателите на заслона. Внимавай с информацията, че така става дезинформация Smile
Пон Яну 07, 2019 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Kaloyanv, абсолютно си прав - допуснал съм техническа грешка в бързината - коригирам. Благодаря за поправката.

Макар че за мен е странно да призоваваш хора във Фейсбук, че родителите ти са прави, но да не направиш поста публичен и да криеш името си. Ако си прав - няма нужда да криеш. Ако не си прав и се страхуваш от думите си - по-добре не пускай такъв пост, защото е смешен.

П.П. Коментарът на Владимир Донков и аз го четох, как така е бил изтрит? Ама то при нашата журналистика какво ли се учудвам. Позволявам си да го цитирам и тук, за да не изчезне и от по-горния източник:

„Един от приятелите на голия катерач Кирил Радев, Владимир Донков, ...

Голият бегач на Черни връх е лъгал. Достоверен разказ на участник.


Един от приятелите на голия катерач Кирил Радев, Владимир Донков, който е бил част от групата на върха публикува достоверен разказ за събитията в нощта на Нова година. Интересното е, че разказът който публикуваме Владо Донков качва на стената във фейсбук профила на Кирил Радев, но последният веднага го трие.

Въпреки това е направен скрийншот и ние го публикуваме така, както е описана случката:

"Кириле, мислех заради самия теб да не се обаждам, ама прекаляваш. Казах ти го и лично, но така като те чета се питам, ние на едни и същи 4 квадратни метра ли бяхме в онова предверие...?

От неразбиране сме се уплашили и сме викнали ПСС? Пич, за момент не съм се плашил, просто знаех какво става и какво нося в раницата си за такива случаи. Работя в Арктика от 10 години, водя групи на студени експедиции - нали не мислиш, че го правя без 5-6 курса по първа помощ в студено време? Ако не беше така, запитай се защо е рамките на 6-8 минути беше свършено следното:

- да имаш два чифта топли чорапи, пухените ми ръкавици и пухенката, шапка и да си завит с фолио
- не можеше да държиш чаша с две ръце, затова получи чайове от ръцете ни, както и сладко
- беше извикана помощ, след оценка на ситуация и блъскането ми по вратата на заслона

Честно ли мислиш, че не мога да направя разликата между човек изпаднал в тежка хипотермия след няма 15 минути и човек с леко треперене от малко студуване? И че ще рискувам за няма нищо в 23:45 на Нова Година да разкарвам ПСС, особено като знам колко е голям шансът да дойдат мои приятели на наряд от Алеко? Дали бих си го позволил?

Аз човек с по-тежки симптоми не съм виждал досега, а не е като да не съм ги виждал и изпитвал и на себе си. И до това състояние беше стигнал след десетина минути статичен. А ако никой не беше дошъл да помогне толкова скоро?

Навън времето се влоши и като се прибирахме си падна до към -20 като вземем фактора на вятъра. Мислиш ли, че можеше в това състояние да се стоплиш и с „екипировката” си в да слезеш сам поне до Алеко? Питам, понеже аз не тренирам с Вим Хоф, та затова бях с пухени ръкавици надолу... но по мои спомени като те взехме от спасителите на Алеко (където беше чувствително по-топло) за тези 200 метра до колата, с два чифта чорапи назаем и всичките си дрехи, след като беше изкарал два часа на топло, пак бързаше да влезем по-бързо и да пуснем парното?

И, не, никой не ти е гарантирал, че ще празнуваме в столовата - знаехме, че и двата шанса ги има и останалите бяхме подготвени просто да си честитим и да обърнем надолу към Алеко.

Не ме скандализира толкова какво си направил, а как реагираш впоследствие - въпросът е да не убеждаваш и други хора как този подход е адекватен, за да няма следващи такива случаи."

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Яну 07, 2019 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Ами изтрит е понеже го е постнал на профила на бегача, още в самото начало. Просто явно не си ги пишат по техните, защото не искат да се калят и да стават "известни". То даже и аз се натоварвам от тази история и май повече няма да пиша. Smile
Вто Яну 08, 2019 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
- Кой лопа в този късен час?
- Аз лопам, - каза Киро.
- Що щеш бе, мазен пе..ерас?
- Да влазям, - каза Киро.
- Не мой, че никой нема тук.
- Как нема? - каза Киро.
- Ми нема, бегай бе, кютук.
- Да бегам, - каза Киро. -
Ма гащи и жакет не взех...
- Е, оти? - каза дама.
- Реших, и Черни връх превзех!
- Ми ако, - кимна дама. -
Ма що са скиташ по нощя?
- Па знам ли, - каза Киро.
- И ся какво? Изнемощя?
- Па май че, - каза Киро.
- Не пускам, всички спят у нас!
- Не всички, - каза Киро. -
Скивах през джама трима сал,
да вдигат дамаджана.
- Ти дека туй пък го видя?
- Ми вътре, - каза Киро.
- Нали отвънка си седя?
- Отвънка, - кимна Киро.
- Ма искам вътре да преспя.
- Е как тъй, - каза дама. -
- Та пусна в моята къщя,
не сте един и двама!
- Ма хижа и заслон е туй!
- Не е хижа, а чайна!
- Е, чайна, хижа, все е х..й!
- Ми не е, твойта м..ма!
Работно време има, днес
е Новата година.
КазАхме и на БПС -
днес чай не се сервира!
- Ми знам, ама че пукна, ей!
По потник зъзне Киро!
- Аман от идиоти брей,
ма влазяй за сеиро.
Курдисвай зъзнещия гъз
на пейката от края.
И чочна Киро. Буля тъз
му сипа и от чая.
Ма чая той не пи, скокна,
навънка са изниза,
а после върна са, седна,
На Дунавското ви са.
Додоха момци ПСС,
свалиха с катер Киро.
А днес кат смрад разнесе се
историята с Киро...
Кажи, читателю ми драг -
кой крив, кой прав излиза?
Наш Киро - скитащ се голтак?
Почиващите с ризи?

Яна Шишкова
Вто Яну 08, 2019 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Re: За какво всъщност говорим? Отговорете с цитат
vladofff написа:
...........................
КАК В АЛПИТЕ СА РЕШИЛИ ВЪПРОСА СЪС СПАСЯВАНЕТО НА МАЛОУМНИЦИ?
.......

тази политика на италианските или френските власти.
...............................


само да вметна ,че при германските власти получва,, малоумника,, една дъълга касова бележка в която е пояснено всичко за какво иде реч ;;
и най-важното =сумата в ойрота
и следва въпросът:
-Как ще платите ,в брой или с карта ?
-??? ама ... аз..тука ..нали ..., може ли после ?
-МИ ,не може - сега!!@
- ми немам пАри в мене
-Ооо ,не се безпокойте ,ще ви откараме до най-близкият банкомат . Или се обадете на някого да донесе сумата.
До тогава сте при нас .

така става ,иначе няма оправия

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Вто Яну 08, 2019 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: За какво всъщност говорим? Отговорете с цитат
баир_будала написа:

...при германските власти ...
...има и MPU/Idioten test/. На Киро много добре ще му дойде едно MPU наред с штрафа към ПСС-то.
Сря Яну 09, 2019 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
За тези без фейсбук като мен и Пацко


Тичане БЕЗ ГАЩИ до Черни връх от 31.12.2019 г. в 18:00 ч. до 1.01.2020 г. в 21:00 ч

Cherni Vrah

1,2 хил. ще отидат · 3,9 хил. имат интерес
Подробности
Официално състезание за световната титла на титлите.
Всеки заявил участие, ще му порастне с поне 10см.
Видя се, че по гащи може, значи и БЕЗ ГАЩИ може!!!!

Всеки финиширал получава бонус 5см.
Жените получават по избор бонус в гръдната обиколка или наградата на някой от участниците(като се стопли)
Нека бъдем мъже и тичаме без гащи. И жените да бъдат мъже!
Важно: Ако ядосаш хижар или спасител носи бонус точки.

Състезанието е отворено за всички възрастови групи и религиозни разбирания. За вегАните има отделно състезание през Април, когато има трева да ядат по път.

Патрон: Киро
Водещ: Джорджаночето
Репорер на събитието: Тигровата

Задължителна екипировка:
Нож
Кора от бреза
Епидермис
Личен писател да опише подвига
Сря Яну 09, 2019 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov