ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Разходка с внуче и куче до х. Македония

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Разходка с внуче и куче до х. Македония
Автор Съобщение
dan



Регистриран на: 17 Мар 2013
Мнения: 80

Мнение Разходка с внуче и куче до х. Македония Отговорете с цитат
Привет приятели! Планирам през м. юли да отида до х. Македония. Изходен пункт Бодрост , няколко дни да се поразходя в района й, и след това да отида към Рилския манастир .
Имам няколко питанки:
1. Планирам да сляза по р.Радовичка- р. Илиина -Пчелина- Рилски манастир. Моля , някой да ме ориентира часовото време на прехода, има ли маркировка и ясна пътека, защото ще бъда с внуците и кучето. Чух ,че пътеките са били обрасли.
2. Разрешават ли палатка около хижата, защото планирам кучето с мен да спим вън.
3. Колегите, които водят дом. любимци /кучета/ ,как се справят и какви съвети ще ми дадат . До сега не сме водили кучето и се притесняваме как ще се справим.
Предварително благодаря .
Съб Фев 02, 2019 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ей го едно диво бигълче, по тези места : http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=10961 . Вземи на кучето повод от кръгло въженце, лентовите ще го претрият през гърдите. Вържи му нещо метално на врата, две медальончета едно до друго, да тракат, да не се изненадате с някоя змия, че е опасно, кучето е босо, а се срещат 1-2 пъти на ден ония късите, дебели змии с шарките и рогчето на носа / усойници ли беха, не понимай /. Кучето като си дранка с метала, ще пази и децата, змиите не умират от кеф да се срещат с непознати и предлолагам, че от дрънкането се крият. Само Предлолагам че е така, щото преди срещахме змии в тази част на Рила, сега не срещаме. , дай боже да е така. Пътеките са си проследими навсякъде, стига да е ясно времето и да ги знаеш. Иначе загубването е сигурно, там са долинка след долинка приличащи си една с друга, пътеките доста се преплитат, а хора не разчитай да засечеш. За часове и километри, някой друг питай , ние ходим без часовник, хижи и километраж.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Фев 02, 2019 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чувал съм, че змиите са глухи. Реагират само на вибрации. Затова аз в обрасли места нарочно ходя с трамбоваща стъпка.
Ама пък кой знае, може и да помага.
Нед Фев 03, 2019 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dan



Регистриран на: 17 Мар 2013
Мнения: 80

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти angel за съветите. Аз също се притеснявам за змиите относно кучето. Ние когато ходим малко по-тежко се движим, пускаме камъни пред нас , с тоятата тропам и до сега не сме имали проблеми ,дори не сме виждали . С кучето ще бъде проблем. Чудя се как ще го опазим. Почти всичките ти публикации с Дара съм прегледала. Тя е наша любимка и винаги със се чудела как не е попаднала на змия. Виждам, че доста свободно се движи .Аз също смятам ,че змиите не чуват, но усещат вибрациите, но при кучето как ще процедираме-не зная ,като той е се рови навсякъде и души,такава му е породата- лагото романьол. Още един път благодаря и помилвай Дара Прекрасна.
Нед Фев 03, 2019 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Разходка с внуче и куче до х. Македония Отговорете с цитат
dan написа:
2. Разрешават ли палатка около хижата, защото планирам кучето с мен да спим вън.

Нощували сме в собствена палатка в непосредствена близост до хижата поне два пъти, но преди години, когато хижарите бяха други. Не знам сега как е, но си спомням, че наскоро бяха официално определени райони за палаткуване в парковете, най-често в близост до хижи. Има обаче ограничения за допустимия общ брой палатки на дадено място и в даден момент. До хижата има удобна полянка, на която понякога са опънати и хижарски палатки.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Фев 03, 2019 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dan



Регистриран на: 17 Мар 2013
Мнения: 80

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря , vedrin. Твоята информация ми подсказва при резервиване на нощувките да питам хижаря относно палаткуването. Винаги си точен и конкретен
Пон Фев 04, 2019 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov