ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Скакавица-Кабул-Отовица

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Скакавица-Кабул-Отовица
Автор Съобщение
Абадон



Регистриран на: 11 Мар 2019
Мнения: 5

Мнение Скакавица-Кабул-Отовица Отговорете с цитат
Минавал съм този маршрут пролетта и за мен това е най хубавият преход в Рила планина. Тръгва се по тъмно 3-4 нощес от хижа Скакавица и се посреща изгрева от връх Кабул. След това се изкачва връх Отовица, който е най-високият в района и има невероятна гледка към изгрева на фона на седемте рилски езера. Хубавото е че не се минава по тривиалният път за езерата. Връх Отовица има най-характерната за връх форма. Конусовиден а горе са 2-3 квадратни метра равен участък на който да се насладиш на Рила. Изакчва се маршрута на малко над 2700м. Зимата изисква котки, а в някой участъци може да иска снегоходки.
Планувам изкачване към краят на месец Март. Сам съм и ако някой иска да се включи да пише. Котките и инвентара ги набавям под наем. [/img]
Вто Мар 12, 2019 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хубав е този район на Рила, аз много харесвам слизането от х.Вазов през Отовица, Кабул, Скакавица.
Ако се и качи човек от ЦПШ през вр.Мальовица и Додов към Вазов става идеално кръгче.
Напролет като се размекне и натежи снега трябва да се внимава с Отовица склоновете и са стръмни Exclamation

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Мар 14, 2019 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Абадон



Регистриран на: 11 Мар 2019
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Прав си, когато се затопли и натежи снега е най-опасно. Много хора мислят топлото време за добро за планина, но то е най- коварно. Билото на Рила е единственото по-добро от това на централен балкан или стражите. За това съм се насочил към него за краят на Март когато стръмните участъци ще са по-стабилни. Ако иска някой да се включи да пише на лично.. ако има предложения за алтернативи също, търся компания за изживявания.
'
Пет Мар 15, 2019 1:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov