ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хайдушки Копренски и Чипровски Водопади
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Хайдушки Копренски и Чипровски Водопади
Автор Съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Хайдушки Копренски и Чипровски Водопади Отговорете с цитат


Arrow http://blog.raskoll.com/2009/09/734

Wink


Последната промяна е направена от raskoll на Съб Сеп 26, 2009 3:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 24, 2009 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
цитат...... на самия теб :

"смятам че в България дума “град” не се употребява като трябва))) Кой е измислил че Чипровци (със своите 2300 човека) може да се вика град… не знам. В селото няма сгради по-високи от два етажа ))"


обаче и твойте критерий за град дали са по-добри от тия, който определят кое е град и кое не? Very Happy
Чет Сеп 24, 2009 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дори и да нямаше въобще жители пак заслужава да е град Smile Преди да пишеш толкова категорично прочети за историята на този край.

А между другото къде спа (все още не ми се е налагало да нощувам там и ми е любопитно)?
Чет Сеп 24, 2009 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
просто казвам че е странно че такива места като Чипровци са градове. това е Wink сигурно си има причини да е град, но все пак, например Пловдив и Сливен са градове, и Чипровци е град, или пък Каблешково )) все пак има голяма разлика))) но не важно ))

аз нощувах в хотел Торлаците http://torlacite.com/
в Профилакториума до х.Копрен ми казаха че в Чипровци има доста хотели и къщи за гости, но аз намерих 2 хотела, единя беше зает, а в този имаше 1 свободна стая, там и спах.
не е като в Рибарица където на всяка къща има табела че е къща за гости Wink


Последната промяна е направена от raskoll на Вто Окт 27, 2009 1:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 24, 2009 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Много скоро до Чипровския водопад ще се стига и с пистов мотор ( за съжаление) започнали са да асфалтират пътя посока водопада, дано да ненавлязат навътре в гората ( чешмата с дървените столчета и масичка, направени от дънери)
Относно местата за спане да в този край не е като в Рибарица или Априлци, логично не е толкова посещавано, както другите курортни местности но може би това е чара на този край Smile Все още детствен и запазен.
Снимките са чудестни.
Пет Сеп 25, 2009 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хубави снимки си направил. Поздравления!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Сеп 25, 2009 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Според мен по-скоро ще асфалтират пътя до Гушовския манастир заради ежегодните събори там. Нагоре едва ли, поне засега.
Съб Сеп 26, 2009 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Дано да спрат само до там... Evil or Very Mad
Съб Сеп 26, 2009 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Дано да се запази природата.
Иначе местата за спане не бива да са критерий за град и село. Рибарица очевидно се мутризира, за разлика например от Копривщица(град), където си има места също, но няма грандомански строежи. Според мен това е правилния модел, дано се запази и възприеме и от други селища. Иначе ще изгубим много(виж големите "курорти").

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Сеп 26, 2009 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
не казвам че места за спане е критерий) казвам че 2 300 човека са критерий Wink
разбира се че не обичам "градове" като Банско, през тях минавам бързо с затворени очи ))
Съб Сеп 26, 2009 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ясен критерий няма.... и това е ясно......

ти преценяваш, че според теб броя на жителите трябва да е основен..... или наличието на сгради по-високи от 2 етажа... Very Happy

въпроса ми беше повече закачка, а не да ти противореча.... за мен Чипровци си е както аз ги наричам "град от селки тип".... според мен това важи на 100 % за Белограчик въпреки незнам си колко звезните хотели и къщи за гости..... и за много други такива.....и едно от чудесата на света.....

те за това американците са решили тоя проблем...... като всичко е град Shocked .... според мен е безмислено повече да го дискутираме това ......

аз само те попитах дали според теб твойте критетий са по-добри....... и за едно си прав няма ясен критерий, какво да кажем за Мелник в тая връзка.... BG Croc
Съб Сеп 26, 2009 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
Wink
Съб Сеп 26, 2009 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
качих снимки и от Чипорвска Екопътека в същата тема



Arrow http://blog.raskoll.com/2009/09/750

Wink
Съб Сеп 26, 2009 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хубави картини, много хубави!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Сеп 26, 2009 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
samodiva



Регистриран на: 17 Сеп 2009
Мнения: 2
Местожителство: Chiprovtzi, Sofiq

Мнение Отговорете с цитат
ggattov написа:
цитат...... на самия теб :

"смятам че в България дума “град” не се употребява като трябва))) Кой е измислил че Чипровци (със своите 2300 човека) може да се вика град… не знам. В селото няма сгради по-високи от два етажа ))"


обаче и твойте критерий за град дали са по-добри от тия, който определят кое е град и кое не? Very Happy



e da ama ima blokove na 3 etaja Smile
Нед Фев 07, 2010 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov