ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Из Странджа
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Из Странджа
Автор Съобщение
vall67



Регистриран на: 29 Авг 2009
Мнения: 21
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
EEEEХ носталгия .Служил съм там в сърцето на Странджа 2години в това диво райско място. Местата които съм виждал там бяха ораничени за външен достъп надявам се вече да не е така защото има много какво да се види. Най високият връх на Странджа (на територията на България) Градище,извора на река Резовска,Древни крепостни стени,гробници,стари мини за мрамор.Най много бях впечатлен от нещо като укрепление или не знам точно какво но с формата на кръг изградено от огромни издялани каменни блокове наредени един върху друг може би по около тон единия,нещо грандиозно .Имаше археолози които казаха че е от Тракийско време. Природата е уникална да не говорим за животинският свят.Ходими се пак ,но ми е далеч а и няма с кого.Въпреки че са минали 22год. района ми се е запечатал перфектно. Smile
Пон Сеп 28, 2009 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Време е да обявя верния отговор: На снимката се виждат 1,5 риби Blink : в ляво долу и ляво по средата. Голямо снимане падна на рибетата, че автоматиката на сапуниерката се фокусираше върху повърхността на водата.

За позналите наградата е по бира на вира.
Вто Сеп 29, 2009 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Свършиха мъките разгеле Tooth Croc

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 29, 2009 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Sinanitsa



Регистриран на: 11 Юли 2008
Мнения: 47
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
planinar написа:
Време е да обявя верния отговор: На снимката се виждат 1,5 риби Blink : в ляво долу и ляво по средата. Голямо снимане падна на рибетата, че автоматиката на сапуниерката се фокусираше върху повърхността на водата.

За позналите наградата е по бира на вира.

Е как така 1.5 аз нещо не ги различих.

_________________
Sinanitsa
Вто Сеп 29, 2009 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Sinanitsa написа:
Е как така 1.5 аз нещо не ги различих.

Жокер: Гледай снимката отдалеч. Рибоците са разположени в ляво долу (цяла) и в ляво по средата (предната 1/2).
Вто Сеп 29, 2009 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А бирите къде точно са разположени? Laughing

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Сеп 29, 2009 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Въпрос! Отговорете с цитат
Тези гробове от древността кога са отворени? В древността или в наши дни /археолози или иманяри/? Калето сигурно е като лунен пейзаж от монетаркаджиите Very Happy .
Вто Сеп 29, 2009 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
За некропола информацията е ТУК

Странно, но на калето няма много следи от "монетаркаджиите "
Вто Сеп 29, 2009 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Eli



Регистриран на: 05 Ное 2008
Мнения: 8
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
А бирите къде точно са разположени? Laughing

Цецко, в един хладилник на "Развигор" Croc Laughing
Вто Сеп 29, 2009 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение И в гранични зони ходят с монетари. Отговорете с цитат
Самите граничари и техни хора си цъкат. Те си го пазят и те могат да си ходят. Ако няма дупки е странно.То май няма кале или светилище дето да не е преслушано с металдетектори... Laughing
Вто Сеп 29, 2009 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vall67



Регистриран на: 29 Авг 2009
Мнения: 21
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Става дума за 1986-87год. тъкмо наскоро беше открит този некропол ,тогава все още не беше сигурно какво е точно.Там работеха археолози от София мъж и жена като им помагаха и деца от Малко Търново, а ние ги охранявахме Very Happy
Вто Сеп 29, 2009 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Ъ-Ъ-Ъ Отговорете с цитат
Подготвяйки се за разходката из Странджа, изрових “Туристически пътеводител за Бургаски окръг”, който е завещан от дядо ми. Издаден е от БТС в далечната 1964г.

Туристическата информация, която търсех бе повече от скромна, но попаднах на доста бисери. Ето някои и от тях:

“Тук летовникът и всеки посетител се чувствува всестранно задоволен, защото може да преживее според своите възможности и да има впечатлението, че се намира в един град на новото време.”

“Невъзможно е вече да се спре туристическият устрем на нашия народ!”

“Все около Бургас, в село Факия, се зараждат и първите проблясъци на новата българска култура: започва се борба срещу духовното робство, преломява се кърджалийството, издига се Странджа планина и волният дух на Индже войвода.”

Think Think Think Think Think Think Think Think Think Think Think Think Think Think Think Think

Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не! Не, не, не!

Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy
Чет Окт 01, 2009 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение И Каракольо Отговорете с цитат
Около Тополовград и Каракольо е обикалял.Бил съм в този район...Та чак до Свиленград и Ивайловград. Very Happy
Чет Окт 01, 2009 12:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Ама с какво заслужиха рибите да бъдат снимани?
Няк`ва различна порода ли са?

_________________
Чет Окт 01, 2009 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov