ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
10 Дневен Преход с Магаре
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
10 Дневен Преход с Магаре
Автор Съобщение
riazorr



Регистриран на: 17 Апр 2019
Мнения: 2

Мнение 10 Дневен Преход с Магаре Отговорете с цитат
Здравейте приятели,

Искам да пътувам 10 дни с магаре в Родопите с жена ми и малката ми дъщеря на 10 месеца.
Понеже сме с дете имаме нужда от повече багаж и след като малката е на моя гръб с раница за жена ми остава тежката задача да се натовари прекалено много, а аз не искам това.
Искам да наема магаре за 10 дни, което да ни помогне с багажа.
Начална точка на преход ще зависи според мястото от където мога да намеря и наема магаренце.
Моля, ако някой може да ми съдейства да пише.
Благодаря на всички.
Лек ден.
Сря Апр 17, 2019 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Понеже не сте първите с такова интересно начинание, надявам се сте запознати с някои специфични и незначителни подробности от магарешките навици Very Happy
Откъдето ще потеглите, оттам вземете магарето. Не съм чувал някой да отдава магаре под наем, по-скоро ще ги купите на тръгване и ще го продадете накрая.
А защо жена ви не носи бебето, то надали тежи много, а вие носете багажа и на тримата.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Апр 17, 2019 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: 10 Дневен Преход с Магаре Отговорете с цитат
riazorr написа:
Здравейте приятели,

Искам да пътувам 10 дни с магаре в Родопите с жена ми и малката ми дъщеря на 10 месеца.
Понеже сме с дете имаме нужда от повече багаж и след като малката е на моя гръб с раница за жена ми остава тежката задача да се натовари прекалено много, а аз не искам това.
Искам да наема магаре за 10 дни, което да ни помогне с багажа.
Начална точка на преход ще зависи според мястото от където мога да намеря и наема магаренце.
Моля, ако някой може да ми съдейства да пише.
Благодаря на всички.
Лек ден.

Защо ще мъчите и детето, и магарето?

Можете вместо магаре да наемете човек-носач, който да носи допълнителния багаж, който трябва да носите, а не можете.

Имате възможност да отсядате в хижи/места за гости и да правите лъчеви преходи с много малко багаж и храна по джобовете.

Имате възможност и да наемете някого, който да гледа детето, докато вие си правите преходи през деня.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Апр 17, 2019 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
riazorr



Регистриран на: 17 Апр 2019
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Понеже не сте първите с такова интересно начинание, надявам се сте запознати с някои специфични и незначителни подробности от магарешките навици Very Happy
Откъдето ще потеглите, оттам вземете магарето. Не съм чувал някой да отдава магаре под наем, по-скоро ще ги купите на тръгване и ще го продадете накрая.
А защо жена ви не носи бебето, то надали тежи много, а вие носете багажа и на тримата.

10 кг. е малката + 4 кг. раница, в която я слагаме. Вода, храна, памперси, газово за затопляне на храната са и килограмите отиват към 17-18 кг. За жена, която е цял ден с бебе на ръце и болки в кръста не искам да й го причинявам.

stefan_iliev38 написа:
Защо ще мъчите и детето, и магарето?

Можете вместо магаре да наемете човек-носач, който да носи допълнителния багаж, който трябва да носите, а не можете.

Имате възможност да отсядате в хижи/места за гости и да правите лъчеви преходи с много малко багаж и храна по джобовете.

Имате възможност и да наемете някого, който да гледа детето, докато вие си правите преходи през деня.


Човек носач не е опция - не е мой стил. Да ще се отсяда в хижи, но в някои случаи говорим за преходи +5 часа.

Относно наемането на човек да гледа детето - никакъв шанс. Бебето се кърми редовно.

Може би на място ще се търси най-добре в селата от някой стар дядо.

Лека вечер на всички.
Сря Апр 17, 2019 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Пиши какво си направил, но според мен няма никакъв шанс. Най-много да си купиш магаре и после да се чудиш какво да го правиш. То все пак трябва да има някаква подготовка за пешеходни преходи, иначе нали знаеш магарешки инат, като се запъне някъде няма оправия или ако се уплаши и тръгне да бяга + това и за него трябва да се вземе някаква храна за всеки случай. Има доста специфики и там. По скоро кон, има все още "самаряни" които стават за тази работа, но ги има само по стара планина основно, за други места незнам.
Чет Апр 18, 2019 8:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Според мен основният проблем е, че не останаха магарета. Иначе идеята ми харесва като форма на приключение. Ще се радвам, ако можете да я осъществите, още по-добре и ако споделите преживяното. Случи се веднъж да ползваме магаре в Стара планина, дадоха ни го назаем за 2-3 дена. Натоварихме го с 35 килограма. Нагоре магарето не му се вървеше много и цялата група трябваше с него да се съобразява. Но и ние бяхме жестоко натоварени, та покрай добичето и ние си почивахме. На слизане уж беше старо и въпреки, че беше стръмно, магарето сви уши и хукна надолу, едва смогвахме да го следваме.
Чет Апр 18, 2019 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Натоварихме го с 35 килограма. Нагоре магарето не му се вървеше много и цялата група трябваше с него да се съобразява.


Хахахаха за това говоря, магарето си е магаре, винаги с характер : )Smile
Чет Апр 18, 2019 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако купите магаре, аз ще го прибера после, фризерите ги имам Smile
Идеята е страхотна, имам я същата, но ми се иска синковеца да добави още 2-3 години и тогава да я направим, че да запомни приключението.
Ще поразпитам и ако има инфо ще пиша.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Апр 18, 2019 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Вие не прочетохте ли, че става въпрос за десетмесечно бебе?! Защо насърчавате лудостта?! Shocked

Преди няколко години един приятел си беше навил да прави Ком-Емине с жена си и бебето си. Убеждавах го да не тръгва, защото не е добре за детето. Въпреки това той не ме послуша и тръгна.

Стигнаха до връх Ком, където бебето е ревнало и са се отказали.

Та пак ще попитам - защо насърчавате лудостта?! Shocked

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Апр 18, 2019 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Абе готино си звучи това преживяване. Ама с бебе наистина ще е тегаво
Чет Апр 18, 2019 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Айде сега, моето бебе (докато беше такова) не плачеше, освен като падаше от високото легло. Нямаше търпение да го сложим в самара, со зор го отказахме да бъде носен някъде като беше на 3.

Стефко, чуждата лудост винаги трябва да бъда насърчавана и поощрявана, че иначе останАхме без сеир Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Апр 18, 2019 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро пак си препрочетох книгата "Трима с магаре из Рила" на Асен Христофоров.
Много от нас си мечтаят за подобно приключение, но само си мечтаят.

Хората са различни, живеят различно, поемат различни рискове.
Магаре и бебе определено е много голямо предизвикателство!
Такова приключение изисква подробно планиране, с идеята, че във всеки един момент нещо може да се обърка!

И магаре няма лесно да се намери. Не всеки стар дядо ще е готов да се раздели с дългоухото си другарче,
с което са делили несгодите години наред.

Включих се за да ви кажа, че веднъж на заслон "Тевно езеро" срещнах най-малката планинарка,
която съм виждала някога във висока планина - Ема на 10 месеца, с родители германци.

Оставиха бебето да лази по пода почти цялата вечер при толкова много хора, без страх, че някой ще го настъпи или че ще се разболее.
Следващите дни отново се засякохме с Ема на хижа "Вихрен". Всичко беше наред с тях и те просто изглеждаха щастливи.

Като майка не можех да си го представя, че ще тръгна с бебе в планина като Пирин и то в друга държава!
Как се организират такива хора - не зная? Със сигурност не е за всеки, но видях, че е възможно.

Моля, споделете какво се е случило с идеята ви! Ще е интересно. Желая ви здраве и късмет! Very Happy

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Чет Апр 18, 2019 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Погрешен постинг бях написал и заради туй си го промених и даже направо го премахнах, а бе видях му тъй да се рече сметката с две думи. Моля за извинение всички които са го прочели. От глупост, невежество, простотия и най вече от липса на какъвто и да било планинарски, магаритарски и приключенски опит го бях написал. Готов съм да компенсирам по всякакъв начин - най-вече чрез качествена бира и пържоли - всички ощетени лица.


Последната промяна е направена от ray на Чет Апр 18, 2019 3:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Апр 18, 2019 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Начи сички щат да насаждат страховете и притесненията си на другите.

0895663273 - Осман
Горепосоченият се е съгласил името му да се публикува, има кончета и опция за магарета. Позициониран е в село Гьоврен.

Гьоврен - Чаирски езера - Мугла - Гела и обратно или
Гьоврен - Чаириски езера - Каурчан - Кестен - Кожари - Водни пад - Каурчан - Чаири - Гьоврен

От мен толкова

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Апр 18, 2019 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
и тоя постинг ми беше погрешен - то обикновено е тъй, една грешка влече друга ... като с бирите... Smile))


Последната промяна е направена от ray на Чет Апр 18, 2019 3:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Апр 18, 2019 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov