ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ягодина - Гергьовден, кози и прасета, в търсене на мечките
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Ягодина - Гергьовден, кози и прасета, в търсене на мечките
Автор Съобщение
vaskoo

Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На картата има зелена маркировка, аз не съм виждал такава там, червената е с големи табели и не може да се изпусне.
От Ягодина до Триград е доста бутане (в обратната посока е карането) като не следвате пътеката/марката през цялото време, а се обикаля по пътя през заслона до Чекме бунар в местността Коватя. Оттам нагоре до сливането с пътеката е основно бутане, щом сте начинаещи.

Аз да питам по-така изначално ... брой, възраст, колела, а и карането по ждрелата по асфалта - от Тешел до Кожари (и извора на Въча) или от Тешел до Кестен си е велооргазъм. От Кожари пък има варианти да се иде до Кестен, Водни пад, както и да се качите на билото с не много бутане и да се включите в зелената марка за Триград и към Ягодина. От Кестен пък нагоре към кльона и наляво към Каурчан откъдето или към Чаирдере, или обикаляте Турлата според желанията и слизате или на конната база на Триград или в самото село. Може да си вземете шофьор от селото, да се закарате донякъде и той да ви върне колата, вие да въртите педалите.

Последната промяна е направена от vaskoo на Чет Юни 06, 2019 8:45 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Юни 06, 2019 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sweetvisi

[quote="vaskoo"]...
Аз да питам по-така изначално ... брой, възраст, колела....[/quote]

2ма (за сега), големи (25-30год.), колела - ми средна класа :D стават за маунтинбайк (даже предимно)

То единият от двама ни си е супер подготвен човечец, аз съм проблемът - не ме бива много да въртя (за сега!)
НО
Може би от Ягодина ще се катери до Тешел (Вълчи камък притегля да се види), малко каране по ждрелата, а после Триград-Чаирските езера или Чаирските езера-Триград, пак като за нюб като мен да питам кое е по-добре...
Чет Юни 06, 2019 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo

Ягодина - ВЕЦ Тешел - Тешел - Алтън джамия преди Гьоврен(където изоставяте колелата и се уговаряте с джип за Вълчи камък и обратно до колелата) - Дяволското гърло - Триград (може и да отскочите до Ждребово за разпускане на тялото и душата и обратно в Триград) - Ягодина
Ако ви е малко - към Кестен и Каурчан.

Пътят по Чаирска река е за ценители - 10 км хубави и остри камъни, не е като за начало.

Това ви е карането според мен съобразявайки се с известните ми вече детайли. Така ще има смесен терен, с повече асфалт. Ако имате нужда от още помощ - някъде из темата за родопската среща ми е телефона, звъннете ако искате.

Чет Юни 06, 2019 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sweetvisi

Хиляди благодарности! :P :)
Чет Юни 06, 2019 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr

vaskoo написа:
На картата има зелена маркировка, аз не съм виждал такава там, червената е с големи табели и не може да се изпусне.
.........................................................................................................

Има, има, но е нарядко. Първата марка е по улицата от х-л Ягодина към къща Снежана, втората е на оградата на къща Снежана и т.н.

Втората марка

Чет Юни 06, 2019 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Кир Спитама

vaskoo написа:
Заслужава си пътеката от Ягодина до Дяволската пътека (без значение дали през Мурсал или по пътя), поне според мен. Спокойна е, с малка денивелация и наклони, има и гора и гледки...

Васко, още веднъж благодарности за напътствията и най-вече за препоръчаната къща за гости, чудесно ни посрещнаха хората. Случихме и на хубаво време, та съботата си направихме пълния преход както го бях планирал. От селото по черния път до Мурсал, от там по пътеката под Орлово око/видяхме го и прословутият -Тошкин завой/, до началото на Дяволската пътека до мостчето на шосето. После екопътеката до мостчето на Читак дере и от там по червената маркировка до поляните на Кайнака, Орфеевото дърво, заслонът на Тепе баир/има чудесна гледка към Орлово око/ и спускане към началната точка на пътеката. Чешмичката долу на шосето си работи. От там отново по пътеката под Орлово око обратно до Ягодина.

Малко снимки от Орлово око, пътеката под него и от Дяволската екопътека.

https://photos.app.goo.gl/TudK1G5F5KAgrUaq5
Чет Юни 13, 2019 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.