ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мобилен нет за из планините - мнения

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Мобилен нет за из планините - мнения
Автор Съобщение
rado84



Регистриран на: 06 Юли 2016
Мнения: 2

Мнение Мобилен нет за из планините - мнения Отговорете с цитат
Както всяка отпуска, така и тази ще се кара във Велинград, но тази година разликата е, че вече имам телефон, който не гушва букета, когато пусна някое приложение. И заради това си търся стабилен и бърз мобилен нет за из планината. Засега се спрях на Телезор, но ми се ще да прочета и други мнения по въпроса за планинския интернет.
Та кажете вие какъв мобилен нет ползвате (на кой оператор, имам предвид), как се държи в планините, често ли изчезва обхватът и т.н.
Знам какво ще кажат някои от вас - "това е планина, за какво ти е интернет?". Истината е, че без интернет не мога. И като се има предвид, че при създаването на цивилизацията Велинград е бил прескочен, то двуседмичният ми престой там не ми се нрави никак, ако нямам какво да правя (тоест, да интернентствам на някоя пейка докато си почивам). А и не виждам нищо лошо в това човек да бие път по пътечките и от време на време да обменя съобщения с приятели.
Сря Юли 06, 2016 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Основният ми доставчик е Мтел - телефон и 10 ГБ нет месечно. Отделно от това имам data card на Виваком за някакви жълти стотинки само за 1.5 ГБ нет и есемеси в случай на нужда, без телефония. Допълват се чудесно, не бих казал, че някой от двата оператора има някакво решаващо предимство. Рядко се случва да се дънят и двата едновременно. Като цяло, обаче, горе повече от 2G мрежа на практика няма, а нетът е бавничък. За Теленор не зная нищо.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Нед Юли 10, 2016 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
2016г на Ком-Емине бях с Глобул/Теленор - много рядко имаше покритие. Дружките ми бяха с другите 2 оператора и покритието им и за телефон, и за интернет беше през повечето време ОК.
2016, 2017 - Пирин, х. Вихрен - Глобул/Теленор - на самата хижа нямаше обхват, качвах се нагоре да мога да се чувам с близките. За интернет не помня.
2018 - Рила - около пещерата на Иван Рилски - Глобул/Теленор - без обхват.

Сега съм с Вива (добро покритие) - ок са. Моята дружка, с която ходим най-често, е с А1 (добро покритие), майка ми, която водя вече с мен, е с Теленор - решихме, че така ще е най-добре за дружината.

Също, носим и флип телефон Самсунг на 8-9г., без екстри - без камера и интернет. Винаги е с нас зареден. Батерията с 1 зареждане издържа около 2 седмици. Бихме го ползвали само ако се наложи в кризисна ситуация и батериите на другите телефони паднат. Майка ми си има и пауър банк.

Както обичам да казвам - покритие трябва не толкова да се чуваме с близките, а за да се обадим за помощ и да можем да пратим координатите си на ПСС, когато сме в нужда. Кade.si е любимото ми средство за навигация, също.
Сря Фев 12, 2020 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Я препоръчайте един мобилен оператор за из градовете, а пък и за планините ако става ще е супер ... че всеки който питам се оплаква от неговия... Smile
Чет Май 28, 2020 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Предлагам ти прост алгоритъм за избор.

В малките населени места не всички оператори имат клетки. Питаш комшиите на кой оператор са и дали са доволни от него. Избираш предпочитания от тях.

В големите градове всички оператори имат покритие. За да избереш този с най-силен сигнал при тебе поглеждаш през прозореца. Ако виждаш антени на мобилен оператор си инсталираш приложение Network Cell Info (работи и без SIM карта), разбираш кой е оператора и се завърваш към него. Тук е важно да не обръщаш внимание на антените върху твоя покрив, тях не ги виждаш през прозореца. Помни what you see that you get.
Ако не виждаш антени - най-вероятно всички ще са еднакви за тебе. Избираш по цени и цветове - оранжево, червено, синьо.

Може да изглежда шеговито, но има доста истина в съвета.

ray написа:
Я препоръчайте един мобилен оператор за из градовете, а пък и за планините ако става ще е супер ... че всеки който питам се оплаква от неговия... Smile

Пет Юни 26, 2020 9:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти, lz1fw.
Пет Юни 26, 2020 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov