ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
От Кръстец до Дъбово през римски път Друма

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
От Кръстец до Дъбово през римски път Друма
Автор Съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение От Кръстец до Дъбово през римски път Друма Отговорете с цитат
Изключително красив, обзорен и зареждащ ден, Smile с шест часов преход по маршрута от заглавието (бягане и бързо придвижване, доколкото е възможно в тежката и дълбока кал) и шест часа с влакове. Възходящата денивелация от 750 метра, тридесет километровото трасе по калните летни пътища и гръмотевичните прогнози, спомогнаха да се впиша в посоченото време и макар и с поомекнали колене, да стигна до влака половин час преди него! Smile Имаше кратки паузи за горски ягоди и снимки на цветя, лека закуска, среща с няколко стада глигани и няколко ябълки. Smile

Гара Кръстец. Часът е 10:00. Smile До следващия влак ме делят много въпросителни в дълбоките треви и едва седем часа.



По пътя.

















В местността "Димов завой", с много панорамна гледка.



Самотна пейка.



По пътека е пълно с горски изкушения, които правят придвижването трудно и под въпрос дали ще догоня влака! Smile



А небесата вещаят апокалипсис, какъвто се е случил в източна България. Прогнозата е за жълт код - силни ветрове и интензивни дъждове. Свито ми е под лъжичката и прибягвам по няколко километра наведнъж - там където дълбоките и кални коловози се редуват с плавни черни пътища. Smile



Отново панорами.



И прекрасни цветове край пътя.











Изглед от панорамната площадка над крепост "Преградата".





Останките от крепост "Преградата".



Тук-там небето се излива.



С напредването на деня и следобедното слънце, вече съм с поомекнали колене, а мозъкът ми е сварен! Smile



Приказен студен поток край пътя, където зареждам батериите и охлаждам спирачките.



Изключително красив дял от Стара планина, който остава все още в сянката на комерсиалния туризъм!



_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Пон Юли 08, 2019 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov