ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине соло
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине соло
Автор Съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Лахесис написа:
Svetlix, горе по високото от Петрохан до Лакатник без навигация си загубен. Такава мрежа от преплитащи се пътища е, че ориентацията е невъзможна, а маркировка няма. Тези колци зимна са само на някои места и то не на критичните. Същото беше положението от Тръстеная към Лескова по високото и открито, както и от Ком до Петрохан също имаше такива места. Когато ние минахме (след него явно) клоните пред табелата за х. Петрохан на завоя бяха изчистени, така че табелата се виждаше ясно и не можеше да се объркаме.
...

Лахесис, ще бъда много благодарен, ако кажеш кои са били критичните места и къде е била зле маркировката. Информацията ще бъде много полезна при премаркиране следващата година, за да знаем къде да съсредоточим повече усилия.

От 2012 г. (след като минах Ком-Емине) се включих в инициативите на форума за маркиране. За няколко години премаркирахме почти цялото Ком-Емине в Западна Стара планина, стигна се до един момент, в който хората казваха:

Нед Авг 02, 2015 7:08 am sbalkan написа:
... изкарахме страхотно и срещнахме интересни хора- българи, французи, канадец, румънка, украинки....какво нещо е ПътекатаSmile Благодаря на всички пишещи тук за огромното море от информация и на всички онези, които разчистват и премаркират Пътеката, до момента ( х. Ехо ) маркировката беше перфектна, а Gps-а излишенSmile

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=97859#97859,

тоест - че не ти трябва джипиес, за да минеш Ком-Емине в този участък.

За съжаление годините минават, маркировката старее, има нови сечища, нови пътища... Трябва премаркиране.

Тази година например специално ходихме до хижа „Пробойница“, за да сложим табела на мястото, където Мартин Стефанов и американеца са се объркали - 48-та минута и 55-та секунда на част първа:

https://youtu.be/sqjSRNOYlq0?t=2935





Освен това премаркирахме от връх Ком до проход Петрохан (без подсичането на връх Малък Ком), както и участъка между Гара Лакатник - село Лакатник - хижа „Тръстеная“ - Манастирска поляна - Берилова воденица. Догодина продължаваме към хижа „Лескова“ и Витиня. Въпреки че има хора, които се опитват да ни пречат и искат да изтриват маркировката, която подновяваме. Very Happy

А за филмчетата на Мартин Стефанов за Ком-Емине - хубави са, те са си негови, както той реши - така ще си ги направи. На мен са ми полезни, защото в тях има много информация - първо - за маркировката - и второ - за Ком-Емине. Виждам как един обикновен човек минава по Пътеката...

___________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

Стефане, не помня вече всички места. Проблем бяха, както казах високите части с многото пресичащи се черни пътища, където няма колова маркировка. Няма нищо на практика. Там не знам и вие къде ще сложите маркировка като и дървета няма.
На повечето места си беше супер маркировката иначе. Чудесна работа сте свършили и вършите. Даже минавах няколко пъти преди и следкато премаркирахте Лакатник Тръстеная и след премаркирането е екстра. Преди премаркирането (хем бях минавала) от хижата към Лакатник някъде се обърках и се озовах от другата страна на дерето. Прецапах наляво и хванах маркировката на пътеката в гората.
За от Ком до Петрохан единствено ясно си спомням една отбивка от черния път в ляво по много тясна пътечка при един камък, преди да се изкачи билото в ляво от черния път и да се стигне до коловата маркировка. Та тази пътечка се вижда само до въпросния камък, който е на метър от черния път и е сред една прекрасна поляна от жълти цветя. Някои видяхме камъка, но решихме, че всички ходят да се снимат там или нещо такова, другите изобщо не бяха видели пътечката. Е там ако има голяма стрелка на камъка, че се продължава вляво нагоре покрай него, би било супер.
Другото място беше в гората от Лескова за Мургаш (може би на час и половина-два от Лескова). Широк черен път, от него се отбива наляво също широк черен път. На разклона имаше малини. Оказа се, че не е никой от черните пътища, а някаква пътечка, която не се виждаше през малините и маркировка там също нямаше. Там и с навигацията се повъртяхме, защото, за да те хване къде си трябваше да минем 10-20 м. от пътя, а тя показваше, че не е никой от пътищата.
На много места ни ориентираше това, че малките пътечки бяха доста огазени, защото големите групи бяха минали преди нас.
От Петрохан за Лакатник на спускането от билото към гората за Пробойница (там също колова маркировка нямаше, а дървета за поставяне на маркировка също нямаше) ако не бяха минали групите преди нас да отъпчат пътеката, нямаше да видим накъде да се спуснем и къде да влезем в гората (че се държи дясно), но това не е толкова фатално, защото ще пообиколиш границата на поляната с гората и в един момент ще видиш табелата за Пробойница.
Имаше доста места. Просто не съм си поставяла за цел да си ги отбелязвам или да ги помня, но и на голяма част от местата не виждам освен колова маркировка, какво друго бихте могли да направите.
Може и ние да сме много зле. В никакъв случай не е изключено. В крайна сметка оправихме се. Не виждам проблем да се ползва навигация. Така поне не се връщахме, което всички ни изнервяше. На другото ходене ще си отбелязвам местата. А инициативата ви за маркиране е чудесна. Бих се включила дори, ако се отдаде възможност. Smile
Пет Ное 22, 2019 1:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Свят голям- хора всякакви...... Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Може и ние да сме много зле. ……………... ……………... Бих се включила дори, ако се отдаде …………………. Smile



…...има даже и такива, които и за ръка да ги водиш, твърдят, че са на погрешен път.

А за отдаването- ще се отдаде...
Пет Ное 22, 2019 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Като цяло на много места по нашите планини липсва ориентировка на кръстовища, поляни и била. Аз лично до преди няма и два месеца gps в планината не бях ползвал. И не съм се губил... Сега като си свалих орукс пак си правя същото като преди, но от време на време поглеждам правилното решение ли съм взел. Забелязвам че много хора ходят като овце и нямат ли хубава маркировка или gps изпадат в паника. Според мен това е главно защото се предоверяват на технологията и не си правят труда да видят кое в каква посока трябва да е, някакви приблизителни разстояния от разклон до разклон, забележителности по пътя и тн... Все дребни неща които да те водят без да зяпаш в екрана през 80% от времето.
Пет Ное 22, 2019 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Забелязвам че много хора ходят като овце и нямат ли хубава маркировка или gps изпадат в паника. Според мен това е главно защото се предоверяват на технологията и не си правят труда да видят кое в каква посока трябва да е, някакви приблизителни разстояния от разклон до разклон, забележителности по пътя и тн... Все дребни неща които да те водят без да зяпаш в екрана през 80% от времето.


Благодаря, че го написа вместо мен. Най-добрият ориентир си е визуалният в комбинация с часовник. В Стара планина билото е много силен ориентир. Да се загубиш там е направо трудна задача в сравнение с други планини, като Пирин, Рила и Родопите. Дори "аналоговата" карта върши чудесна работа в случай на съмнение.

Лахесис, подминавам с усмивка поста ти. Не че нямам какво да ти драсна.

За да не съм съвсем offtopic: изгледах и втория епизод. Определено по-истинско ми се стори всичко.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Ное 22, 2019 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
... Там и с навигацията се повъртяхме...

А имаш ли джипиес-тракове? Те биха показали някои от местата, където сте се двоумили и въртели.

Лахесис написа:
...
... Даже минавах няколко пъти преди и следкато премаркирахте Лакатник Тръстеная и след премаркирането е екстра. Преди премаркирането (хем бях минавала) от хижата към Лакатник някъде се обърках и се озовах от другата страна на дерето. Прецапах наляво и хванах маркировката на пътеката в гората.
...

Точно за отсечката Лакатник-хижа „Тръстеная“ имаше много отзиви от началото на тази година, че хората губят Пътеката. Обявихме, че ще я премаркираме, създадохме събитие, обаче председателката на новосформираното преди 2 години туристическо дружество „Репей“ от Лакатник - Мария Лазарова - скочи срещу нас във Фейсбук - обяви, че който се е губел в тази отсечка „или не е запознат, или ЛЪЖЕ“. Та ти, Лахесис, от кои си - от незапознатите или от лъжците? Very Happy А ние - ние от ТДДМ сме „ИДИОТИ“. Very Happy


...

...

...


Снимки на всички коментари:

Komentari za markirovkata Lakatnik-h.'Trastenaya' v grupa 'Planinari' (MariaLazarova) - 25.06.2019g.(1).jpeg

Komentari za markirovkata Lakatnik-h.'Trastenaya' v grupa 'Planinari' (MariaLazarova) - 25.06.2019g.(2).jpeg

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Ное 22, 2019 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Лахесис написа:
... Там и с навигацията се повъртяхме...

А имаш ли джипиес-тракове? Те биха показали някои от местата, където сте се двоумили и въртели.

Лахесис написа:
...
... Даже минавах няколко пъти преди и следкато премаркирахте Лакатник Тръстеная и след премаркирането е екстра. Преди премаркирането (хем бях минавала) от хижата към Лакатник някъде се обърках и се озовах от другата страна на дерето. Прецапах наляво и хванах маркировката на пътеката в гората.
...

Точно за отсечката Лакатник-хижа „Тръстеная“ имаше много отзиви от началото на тази година, че хората губят Пътеката. Обявихме, че ще я премаркираме, създадохме събитие, обаче председателката на новосформираното преди 2 години туристическо дружество „Репей“ от Лакатник - Мария Лазарова - скочи срещу нас във Фейсбук - обяви, че който се е губел в тази отсечка „или не е запознат, или ЛЪЖЕ“. Та ти, Лахесис, от кои си - от незапознатите или от лъжците? Very Happy А ние - ние от ТДДМ сме „ИДИОТИ“. Very Happy


...

...

...


Снимки на всички коментари:

Komentari za markirovkata Lakatnik-h.'Trastenaya' v grupa 'Planinari' (MariaLazarova) - 25.06.2019g.(1).jpeg

Komentari za markirovkata Lakatnik-h.'Trastenaya' v grupa 'Planinari' (MariaLazarova) - 25.06.2019g.(2).jpeg

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Тракове не съм записвала :-/
Е, как, лъжа, лъжа като дърта...ц****ка винаги и задължително, а не съм и запозната, особено като не съм запозната 😜. Ми какво да кажа за тази госпожа...то в тази държава като работиш и вършиш нещо полезно все ще се намери някой да ти каже, че или си луд или не го правиш както трябва, но няма да го направи той.
Нед Ное 24, 2019 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Shocked


Последната промяна е направена от Alina на Вто Дек 03, 2019 4:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 24, 2019 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Тва форумните мацки много безпощадни... да не им падаш в лапичките... Smile
Пон Ное 25, 2019 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Срещата с мечката я гледахме няколко пъти. Толкова отдавна не се бях смяла така. Извинявам се много, не бих желала да срещна някоя Мецана/Мечок, но тяхното видео е уникално - реалистично, първи реакции, вторични шокови вълни, майтапи, как после подвикваше на мечката и и обясняваше, че са много... Много реалистично и ... много много ми хареса. Вълшебни момчета, и двамата бяха прекрасни!

Видях в Ю Тюб видео канала му - много готини неща има. Лапландия от години ми е голяма мечта, все още несбъдната. Не заради Дядо Коледа, а заради отрупаните с половин метър сняг дървени къщи с камини и дървета, тишина, звезди, Северното сияние (той каза най-голяма вероятност да се види има през април и септември), впрягове с елени, кучета и шейни... много искам да покарам кучешки впряг, ... романтика
Чет Ное 28, 2019 1:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
Срещата с мечката я гледахме няколко пъти. Толкова отдавна не се бях смяла така. Извинявам се много, не бих желала да срещна някоя Мецана/Мечок, но тяхното видео е уникално - реалистично, първи реакции, вторични шокови вълни, майтапи, как после подвикваше на мечката и и обясняваше, че са много... Много реалистично и ... много много ми хареса. Вълшебни момчета, и двамата бяха прекрасни!

Видях в Ю Тюб видео канала му - много готини неща има. Лапландия от години ми е голяма мечта, все още несбъдната. Не заради Дядо Коледа, а заради отрупаните с половин метър сняг дървени къщи с камини и дървета, тишина, звезди, Северното сияние (той каза най-голяма вероятност да се види има през април и септември), впрягове с елени, кучета и шейни... много искам да покарам кучешки впряг, ... романтика

...И "Мецана/Мечок" на прозореца на "дървената къщичка" с външна тоалетна.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Ное 28, 2019 8:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
Лапландия от години ми е голяма мечта, все още несбъдната. Не заради Дядо Коледа, а заради отрупаните с половин метър сняг дървени къщи с камини и дървета, тишина, звезди, Северното сияние (той каза най-голяма вероятност да се види има през април и септември), впрягове с елени, кучета и шейни... много искам да покарам кучешки впряг, ... романтика


Скандинавието и на мен ми е голяма тръпка и несбъдната мечта. Имам проект за автопоход до Норд кап (най-северната точка в Европа). Естествено фокусът на екскурзията са Финландия, Норвегия и Дания. Езикът на трола е най-интересният от планираните преходи, които съм запланувал. Във Финландия искам да наблюдавам елени, да се любувам на безбройните езера и да посетя работилницата на Дядо Коледа, докато не са я затворили. Последно разбрах, че е пред фалит Very Happy Ако ти се чете: Цъкни тук

За да не съм offtopic: Изгледах всички части на поредицата. Не знам кое е заблуждаващото на маркировката от х. Мазалат към х. Партизанска песен, но ще си трая, че тук вече искат да ме бият Smile Колкото до тръпката - готино е да го гледаш с близки и да казваш "Тук този етап го взехме така …" или "И ние имаме снимки от там", както и " Виж, че и той е избрал стратегията …". И все пак да го гледаш на видео не е, като го изминеш на живо. Пожелавам на всеки да опита живата тръпка! Както и авторът на видеото отбеляза многократно - планината те среща с всякакви хора и се завързват невероятни запознанства. Със съпругата ми можем да напишем книга с лафове на хора, които сме срещнали по време на преход. Любимият ми е от 5-дневката в Рила тази година. Бяхме се наспали хубаво и крачехме лежерно от х. Македония към х. Рибни езера, но без да си даваме зор. Среща ни едно момче, което се оказа грък женен за българка. Говореше малко английски. След малко идва едно момиче, което се оказа, че му е жена. Момичето ни попита на къде сме се насочили и ние им казахме, че отиваме към х. Рибни езера, на следващият ден към х. Заврачица, после х. Белмекен … и тя само изцепи: "Ми вие не изглеждате много добре, но може и да се справите". В този момент на мен ми стана смешно и казах: "Знам, аз преди да се оженя не изглеждах така изтормозен" Laughing

ray написа:
Тва форумните мацки много безпощадни... да не им падаш в лапичките... Smile

Никоя жена не може да обсъди друга така, както други 2!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Ное 28, 2019 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...
А за филмчетата на Мартин Стефанов за Ком-Емине - хубави са, те са си негови, както той реши - така ще си ги направи. На мен са ми полезни, защото в тях има много информация - първо - за маркировката - и второ - за Ком-Емине. Виждам как един обикновен човек минава по Пътеката...


Напълно подкрепян мнението ти. Замислих се обаче дали някой е правил или е замислял преминаване на Ком-Емине без логистична подкрепа, включително без хранене и спане по хижите ?
Чет Ное 28, 2019 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Кир Спитама написа:
... дали някой е правил или е замислял преминаване на Ком-Емине без логистична подкрепа, включително без хранене и спане по хижите ?

Аз съм участвал в такава група през 1994г. Но все пак не спяхме по палатки. Тогава просто никой не предлагаше нищо по хижите. Понеже бяхме "детски клуб", КЕ го деляхме на две. Ние изкарахме едно Ком-Шипка за 12 дни без никаква помощ. Първите дни е гадно, че храната тежи, последните дни е гадно, че ходиш гладен...
През 1992г. обаче предходна група, пак от клуба ни, е правила Ком-Шипка съвсем автономно, с носене на палатки и храна.
Не би трябвало да е кой знае какво и цялото трасе.
Правил съм също и Сапарева баня - Рибни езера-Предел - Тевно езеро - Банско съвсем автономно с палатки и храна за цялата проява, дори само с ходене по била и спане далеч от хижи. Не е толкова страшно, стига обаче да намираш раницата от 25 кила за нещо нормално...
Чет Ное 28, 2019 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Кир Спитама, дай все пак умишлено да не се видиотяваме, че и без тва сме си идиоти.... Но щото все пак питаш, да ти кажа... Някак много избирателно се отказваш от логистичната подкрепа.... или пътеките, пътищата и маркировката, картите, както цялата предварителна налична информация, примерно тия видеа,.,. не ги броиш за логистична подкрепа... Smile
Чет Ное 28, 2019 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Няма лошо да се поукраси историята, но с мярка за да не се подлъжат хората кое наистина е най-голямата опасност по Пътеката.

И кое наистина е най-голямата опасност по Пътеката? Think

Svetlix написа:
В Стара планина билото е много силен ориентир. Да се загубиш там е направо трудна задача в сравнение с други планини, като Пирин, Рила и Родопите.

Стара планина не е само от връх Баба до Шипка, където като излезеш горе на главното било, ако няма мъгла, можеш да се ориентираш по релефа. Я пак си помисли дали това твърдение е вярно и за Западна, и особено за Източна Стара планина? Wink

Alina написа:
Не разбирам как такива хора,но не човеци, като въпросната дама, все още могат да заемат ръководни постове. Дали е държавна тази служба или частна?
Житовът на туристите понякога зависи от правилната/неправилна/налична/неналична маркировка. Примери за загубени и загинали много.
Тази нагла и безсъвестна/безсърдечна/обиждаща и най-вече безполезна на този пост ..... бих я уволнила на секундата.
Изпозаяждаха се и съсипаха Ема Гатева - човек, който е работил ЗА хората, а тази безполезна .... си вирее и живурка на сладка топла службица, не вършеща нищо, и е по-скоро пречеща на градивните и полезни за обществото хора.

Alina, не знам защо веднага си помислихте, че Мария Лазарова е чиновник някъде? Понякога предразсъдъците ни правят лоша услуга. Не знам точно какво работи всъщност, но не е в БТС, нито в някое министерство. Всъщност е точно обратното, тя е от конкуренцията - БПС. Затова и на Стефан му е така криво и не може да го преглътне, защото точно като сме маркирали на Лакатник, сме си говорили как това е временно, как ще се появят туристически дружества ще поемат работата... абе самонадъхвахме се как ще стане по-добре. Само дето като дойде промяната, се оказа че не е както сме си я представяли. Новия съюз и неговите дружества наистина не участват в далавери като ръководството на БТС, маркират, поставят колове и табелки, не са жадни за пари, но пък се оказа, че и те не са безкористни. Много им се иска да останат в историята, демек искат слава. И вместо да ни се зарадват, да поемат работата от нас и да има приемственост, се оказа че им пречим, защото им крадем от славата. И така се стигна до заличаване на маркировка, махане на табели само защото на тях не е тяхното лого, писане на доноси и иницииране на проверки срещу Стефан, дори заплахи да не маркираме повече...
Има една мисъл, която съм срещала в нета: "За две неща човек не трябва да храни илюзии: че ако стори зло, то ще остане скрито и че ако направи добро, то ще бъде забелязано." Затова му казвам на Стефан да не се ядосва и да ги остави да правят каквото искат, а ние да се "пенсионираме" от маркирането вече и само да си ходим по планините, но не ме слуша. Не, не, не!

Кир Спитама написа:

Замислих се обаче дали някой е правил или е замислял преминаване на Ком-Емине без логистична подкрепа, включително без хранене и спане по хижите ?

Прочети този пътепис:
https://tery-robin.blogspot.com/2013/08/blog-post.html
"- времетраене - 23 дни (3 от които почивни)
- нощувки - 20 на палатка, 3 у дома по време на прекъсването в средата на прехода
- бюджет - всичко общо 9 лв (4 лв хляб и сирене в Лакатник, 2 лв леща с хляб на хижа Мазалат, 2 лв за хляб, сирене и домати на хижа Чумерна, 1 лв фанта вечерта последния ден в кръчмата на Емона)
- километри - около 700 (+/-)
- загуби и поражения: 13 кг загубено телесно тегло за 20 дни ходене (това сега как се качва обратно...), един сериозно скъсан панталон и едни леко скъсани сандали
- консумирана вода всеки ден до 13:00 - 4 литра, до 21:00 - умопомрачителните 7 литра!"

Вярно, има похарчени 9 лева за храна по хижите, но са пренебрежимо малко Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Ное 29, 2019 5:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov