ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
20.06.2020-Парапланер и кайтсърф се състезават в Дунав

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
20.06.2020-Парапланер и кайтсърф се състезават в Дунав
Автор Съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение 20.06.2020-Парапланер и кайтсърф се състезават в Дунав Отговорете с цитат
Колко е достоверно, не знам:
Парапланер и кайтсърф се състезават в Дунав

https://www.maritime.bg/66871-2/

Точно след месец Red Bull атлетите Веселин Овчаров и Никола Абаджиев ще прекосят страната от запад на изток по продължението на река Дунав. Спортистите ще се състезават за време, като Весо Овчаров ще бъде в полет с парапланер над дунавската равнина, а Коки ще се движи по реката с кайтсърф.

На 20-ти юни (датата на събитието зависи пряко от климатичните условия и може да бъде променена от организаторите) атлетите ще дадат старт на общия си проект „Water and Air Need Good Wings“, като отбележат първото по рода си трансдисциплинарно екстремно състезание, обединяващо надпревара с кайтсърф и парапланер. Ново село (област Видин) ще бъде началната точка на надпреварата. Атлетите ще разполагат с 12 часов слот, в който всеки ще трябва да измине възможно най-много километри за даденото време.

„Мисля, че Весо има малко по-добра позиция в прекосяването, защото ще изминава малко по-малко разстояние и всичко ще зависи от самия него и вятъра. Аз ще трябва да се съобразявам с доста неща в Дунав. Има много и много големи кораби, течения, мостове и всякакви други препятствия. Със сигурност и на двама ни няма да е лесно, но ще дадем всичко от себе си! Надявам се да хванем подходящо време и прогноза и за един ден да успеем да прекосим цяла България (по въздух и вода)“, споделя Никола Абаджиев.

От друга страна, Весо Овчаров коментира, че „шансовете са почти равни и за двамата.“ Потенциално за 12 часа при добри условия парапланеристът би могъл да прелети цялата страна, което ще е национален и европейски рекорд, разказва ни още той. Състезателите ще предават GPS сигнал, който ще бъде достъпен online. Всеки желаещ да види преминаването на Коки, ще има възможност да го засече, в някой от големите градове по река Дунав: Видин, Лом, Кузлудуй, Никопол, Свищов, Русе, Силистра.

Весо Овчаров ще бъде забелязан в небето над Белоградчик, Монтана, Плевен, Бяла, Разград, Шумен и Добрич.

„Никога преди не съм се изправял пред подобно предизвикателство. Това е нещо ново за мен. Вълнуващо е и е страшно. Мотивира ме и това, че ще работя с Весо Овчаров, който преди всичко е безкрайно приятна компания“, казва сърфистът.

Весо също е мотивиран да сподели усещането. „Много пъти съм летял по 200-300 км буквално успоредно до река Дунав, но винаги съм бил сам и съм се състезавал само с вятъра. Сега ще бъде и Никола до мен с неговия кайт и ще бъде истинско зрелище за мен и за зрителите, които ще могат да го видят през погледа на камерите“. /БГНЕС
Пет Май 22, 2020 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov