ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КАФЕТО по време на преход.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
КАФЕТО по време на преход.
Автор Съобщение
vasko.sm



Регистриран на: 24 Юни 2019
Мнения: 21
Местожителство: sofia

Мнение КАФЕТО по време на преход. Отговорете с цитат
Добър ден, направих тази тема за да споделим, всички как приготвяме кафето по време на преход, както и по колко кафе пиете попринцип, какъв вид ( еспресо, кафеварка) и тн.
Аз пия по 3-5 кафета дневно, еспресо късо и не мога да си представя деня ми без кафе. На къмпинг приготвям кафето в кафеварка като пия по около 4-5 чаши поради по слабия му характер.
Пон Авг 05, 2019 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Много хубава тема.
Как така слабо с кафеварката, ти зареждаш ли я добре ?????
Тука има големи специалисти, надявам се да научим доста Smile.


Последната промяна е направена от ray на Пон Авг 05, 2019 4:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 05, 2019 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение За кафето Отговорете с цитат
От хмел. 0.5 литра. На преход в кенче. По много и студени.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Авг 05, 2019 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сега ще се разпише Ангел за кафето, кафеварките и пресите и ще видите вие ... отворковците Пацо и Лъчко Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Авг 05, 2019 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Сега ще се разпише Ангел за кафето, кафеварките и пресите и ще видите вие ... отворковците Пацо и Лъчко Smile


Пхахаха очакваше се....

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Авг 05, 2019 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
майтапа на страна, и на мен ми е интересно.. когато съм на "автотуризъм" си ползвам "кубинската" кафеварка. обаче ако ще е нещо за на гръб не бих я помъкнал (въпреки че малката е лека). пробвал съм "турско" ама ще ме прощават комшиите - нищо не мяза.. вариантите с инстантно разтворимо няма какво да се обсъждат..
Вто Авг 06, 2019 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Аз използвам 3в1 така си приготвям и чай и кафе. Не е перфектно, ама не се налага да мъкна разни тежки неща и като цяло този вариант е най-икономичен от гледна точка на съдове и гориво.
Вто Авг 06, 2019 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до васко: Е, за мен ангел си е голям авторитет и не виждам нищо срамно в това.
до пацко: Ето в такива постинги си проличава опитният и ошлайфан планинар. Благодаря ти, пацко. А аз се чудя що на питащия му било слабо кафето... То за друго кафе ставало дума.
до калоян: Двамата с теб калояне не само че не знаем и не можем, ами и без чужда помощ изобщо не можем да стоплим за какво става въпрос. Дълъг е планинарският път пред нас.
до joy_boy: Е как така не мяза? Как го правиш?
Чет Авг 08, 2019 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ударихте ме по болната тема маа му Smile

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=128892#128892

Колко вида кафе Ковим зимам за вкъщи не мога ги преброя вече...Мляното 50 % харабика , за френска преса е само 4,00 лв. с ДДС в сайта им без отстъпка . За 50 лв правят безплатна доставка до адрес. Това ми е само зв къщи :

[/quote]

Межу другото пробах едно ново кафе Ришар, интересно е. Като ми дадоха сметката хлъцнах - 4-5 лв е една чашка еспресо Smile
но... икономията е майка на мизерията, требе да сме на принципа да се изкарва повече и харчи повече.
В планината вече напълно го махнах, нескафето е гадна работа.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Авг 08, 2019 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лъчко - Ангел е авторитет, има известни залитания за някои храни и маратонки, но за кафето е авторитет. А и подозирам как го сърбят пръстите да нащрака за кафето наново Smile

Ангеле - шапка ти свалям за усилията да пишеш толкова за храните!!!

За кафето - няма как да не искате да носите товар и да търсите еспресо като от хубава машина. Кафето е дрога, разтворимото е бълвоч, ама на преход - това нося, по-добре е от нищо. А и след две глътки гадно (нес) кафе ми се отпива, но ритуалът по приготвянето, ароматът ...

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Авг 08, 2019 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:

до joy_boy: Е как така не мяза? Как го правиш?

от известно време ми се върти в главата, че вкусовите възприятия зависят повече от нагласата отколкото от съдържанието и обработката на продуктите, та може просто да не съм случил на компания за турско кафе Smile. но за да изключа този фактор (компанията), съм си приготвял с кубинска кафеварна, и турско, и инстантно кафе - сам. и турското е на последно място. явно там фактора майсторлък е решаващ Smile. ако не за уроци на живо, ще съм благодарен и за писмени напътствия!
Чет Авг 08, 2019 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Майсторът.. Отговорете с цитат
... пак е да намерите в коя от трите основни вериги вашето кенче от 0.5л хмел е на промоция...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Авг 09, 2019 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Кенчето е супер и промоцията е важна част от играта, но тук става въпрос за нещо, което се пие рано сутринта, докато още ти се спи.
Инстантното е екстра (при тези обстоятелства), може и направо от пакетчето Smile

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Авг 09, 2019 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение А доматите- с колците Отговорете с цитат
Йосарян написа:
...……….. направо от пакетчето Smile


И после изобщо не ти прави впечатление, че тоалетната хартия е перфорирана....
Пет Авг 09, 2019 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до Ангел: Мерси, Ангеле. Малката слабост на разходките и кафетата ти е, че невинаги и не от всеки са изпълними. Васко очаквано се оказа прав, че скоро ще ни стане ясно who is the sheriff in town... Smile

до пацко: Точно така си е. А ставаш баш майстор, когато намериш някой да ти носи раницата с кенчетата по баирите. Дали има такива класни планинари във форума? Smile

до Йосарян: - А бе остави ги тия сноби... Инстантно не пият, чалга не слушат, остава да кажат, че и по планините не ходят ... Smile. Отдавна не си наминавал към форума, Йосаряне, радвам се да те видя.

до joy_boy: Струва ми се, че си твърде скромен и твърде напред с материала, така че отговорът ми е адресиран по-скоро до други форумци, които са начинаещи. Прави се с достатъчно кафе, на бавен огън и се разбърква като почне да се дига, поне един път ... А най-важното - това с кого и къде го пиеш - няма какво да го коментираме. Smile
Поздрави.


Последната промяна е направена от ray на Съб Авг 10, 2019 9:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Авг 09, 2019 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov