ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимно Яке
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимно Яке
Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Insight написа:
Софтуера на форума реже линка на първата кирилишка буква, това е проблема... трябва да се маркира целия ред и да се копира в адресното поле на браузера за да се отвори целият линк.
Май все още не е дошло времето за кирилица в адресното поле на браузерите... ма прогреса никой не мож го спря


Офф-топик:

За да ти работят линковете с кирилски символи в адреса трябва да са във форма съответстваща на стандартния синтаксис. Т.е. да има само ASCII символи и знаци. И понеже в кодовата таблица на този американски стандарт (ASCII) няма нито кирилица, нито арабица, нито монголица и др. подобни символи и знаци, то за да ти работи линка, съответната кирилска, монголска, арабска или подобна част от адреса трябва да е процентно кодирана. С две думи, ето твоя неработещ линк (не се отваря страницата с якето, а целия продуктов каталог):

http://www.stenata.com/bg/products/product/яке-mera-peak-ii

И ето същия линк, но вече работещ (отваря се страницата с якето):

http://www.stenata.com/bg/products/product/%D1%8F%D0%BA%D0%B5-mera-peak-ii

Този последния url, с %-тите, много лесно се вижда в сорс файла на страницата с якето.

Сори за офф-а.
Сря Сеп 23, 2015 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
abubnost



Регистриран на: 21 Май 2013
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
А по моя въпрос? Някакви насоки поне за марките или якетата? Дал съм 3,4 модела, ла насока или мнение би ми било полезно.

Вярно линковете не де отварят активно, но при копи пейст не е проблем Smile
Нед Окт 04, 2015 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.ruseva



Регистриран на: 06 Авг 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
И аз да се включа в темата за ски якета. Пред мен стои дилемата между следните три модела за избор на яке за мъжа ми:
ttp://hop.bg/%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%B8/%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5/%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5-descente-swiss-wc-replica-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE

ttp://hop.bg/%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%B8/%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5/%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5-descente-swiss-wcs-replica-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE

ttp://www.lon.bg/mazko-yake-za-dazd-arpenaz-300-sinyo-id_8331673.html
В Декатлон ски якетата са доста по-евтини, а и това яке ми харесва, защото е изчистено, но знам, че когато става въпрос за планина критериите са други. Бихте ли ме насочили горе-долу от колко дебело яке да купя? С мъжа ми планираме да ходим на Банско през първата седмица на ноември Smile

Поздрави!

admin edit: потребител m.ruseva, рекламата в нашият форум е ЗАБРАНЕНА. Постът на потребител sportshop за избор на яке за ски беше оставен, заради предполагаемата му полезност.
Официално ви предупреждавам, че при следващ подобен случай ще получите БАН.

Чет Окт 08, 2015 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilko iliev



Регистриран на: 10 Юни 2012
Мнения: 12
Местожителство: Varna

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
На мен също ми предстои покупка на зимно яке и имам нужда от вашата помощ, защото нямам особен опит в зимната планина. Интересува ме някой има ли опит със това яке?
http://www.simond.com/en/cat/Men-s_clothing/prd/Light_Down_Jacket_Man_Blue

Виждам, че повечето от хората сте на мнение, че за трекинг е по-добре да си с мембрана отколкото с пух. Прочетох, че при почивки и ако в хижата е студено е хубаво човек да има едно такова. Но при по-студено време, труден (и техничен) терен, където не може да се поддържа висока скорост на придвижване и съотвентно не се генерира достатъчно топлина, не е ли по-удачно да си с пухено яке? Якето, което съм харесал е с двоен цип и може да се разкопчава отдолу и отгоре... ако случайно стане топло, разкопчаването леко на двата ципа не е ли до някаква степен решение?

Благодаря ви!
Пет Ное 13, 2015 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Предстои ми покупка на зимно яке, спрях се на моделите

Екстрим: KILPI ALIZIS

https://extreme-bg.com/ski-yake-majko-alizis-kilpi

Стрим-Ко:The North Face Men’s Evolve II Triclimate

http://www.strim-co.com/bg/majko-yake-m-evolve-ii-tri.html

Някой може ли да даде някакво мнение за тях,ако не са много добри да ми препоръча нещо до тази цена,ще го ползвам за зимен туризъм в БГ.
Благодаря предварително на всеки който може да помогне с нещо.
Нед Яну 31, 2016 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Купи си каквото ти харесва най-много, визирам външен вид. Фрапантни разлики в материала иначе няма да откриеш, вече всичко е оптимизирано дотолкова, че различни са само надписите върху дрехата. То така е и с всичко друго - доколкото са ми казвали, в целия свят има две места, където се правят матрици за телевизори, и после всеки "производител" си слага собствения знак... и така се получавало пазарен асортимент.
А иначе личното ми мнение, без да ангажирам - веднага ще крякне хор от опоненти, е това, че зимен туризъм в БГ може успешно да се прави и с брезентен анорак/нашите деди са го правили почти век/ и със самоделно шита вкъщи ветровка, само че ще имаш леко траперски вид. Ако обаче предпочиташ да имаш приличен вид, почти като кухия манекен на витрината в мола, може да си избереш и някое лъскавичко такова.
Пон Фев 01, 2016 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да ми обясни за какви ситуации е подходящо яке тип Hardshell и в кои - Softshell? Харесал съм си един софтшел на Zajo, но се чудя дали при леки дъждове и снеговалежи ще държи сухо? Rolling Eyes
Нед Ное 13, 2016 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
@bebo79
Ползвам яке на Диел от 9-10 години, супер доволен съм от него. Зимният ми панталон също е на Диел (с него ходих на Елбрус тази година). Спомням си, че ги купувах даже намалени - останали бройки от миналогодишни модели. Преди имаха магазин в подлеза на НДК, който е под моста, в момента не знам дали го има още. Бих ти препоръчал да провериш в някой техен магазин какво има, със сигурност цените има са доста по-ниски от на The North Face.

@d_genov
Софтшел-ът при малко по-силен дъжд или вятър едва ли ще е много комфортен. Хардшел-ът би трябвало да те пази от всякакъв дъжд, вятър и т.н. Ако имаш вече хубаво яке за дъжд и вятър, си вземи софтшел-а, но ако нямаш - по-добре хардшел-а. При лек дъжд не би трябвало да има проблем софтшел-ът все пак.
Пон Ное 14, 2016 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Някой може ли да ми обясни за какви ситуации е подходящо яке тип Hardshell и в кои - Softshell?


Ето тук е обяснено много добре каква е разликата и какви са + и - на двата типа.
Пон Ное 14, 2016 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
@bebo79
Ползвам яке на Диел от 9-10 години, супер доволен съм от него. Зимният ми панталон също е на Диел (с него ходих на Елбрус тази година). Спомням си, че ги купувах даже намалени - останали бройки от миналогодишни модели. Преди имаха магазин в подлеза на НДК, който е под моста, в момента не знам дали го има още. Бих ти препоръчал да провериш в някой техен магазин какво има, със сигурност цените има са доста по-ниски от на The North Face.

@d_genov
Софтшел-ът при малко по-силен дъжд или вятър едва ли ще е много комфортен. Хардшел-ът би трябвало да те пази от всякакъв дъжд, вятър и т.н. Ако имаш вече хубаво яке за дъжд и вятър, си вземи софтшел-а, но ако нямаш - по-добре хардшел-а. При лек дъжд не би трябвало да има проблем софтшел-ът все пак.


Не ми се дават кой знае колко много пари за яке The North Face особено след като и напълнях малко .....2 панталона за ски почти нови ми стоят ей така,сега се наложи за тази зима да купувам други 2 панталона....
Един колега ми каза тук в София за един магазин за 2-ра ръка екипировка,всяка седмица има зареждане с подбрани неща и ще следя там за нещо което поне ако отслабна или понапълнея още няма да ме е яд за кинтите......
Съб Ное 19, 2016 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да каже нещо за марката Vaude
Интересува ме най вече едно яке което е на промоция но не знам дали си струва,става въпрос за това яке
Vaude Men's Escape Light Jacket
Сря Яну 11, 2017 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Някой може ли да каже нещо за марката Vaude
Интересува ме най вече едно яке което е на промоция но не знам дали си струва,става въпрос за това яке
Vaude Men's Escape Light Jacket

Имам софт шел, дето изобщо НЕ диша Sad иначе като марка май за читави...ползвал съм малка раничка и 2.5-слойна мембрана за кратко-абе бива!
п.п. софт-шел-а го харизвам за трийсе` и няколко леФа... Wink
Сря Яну 11, 2017 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Някой може ли да каже нещо за марката Vaude
Интересува ме най вече едно яке което е на промоция но не знам дали си струва,става въпрос за това яке
Vaude Men's Escape Light Jacket
Според мен е средна убос /Фауде се котират в байкърската среда/:
"Ceplex Active is a top-quality membrane or coating - permanently waterproof, breathable and windproof. It has a min. water column of 10,000 m (JIS L 1092 B)."
- http://www.vaude.com/en-GB/Products/Clothing/Men-s-Escape-Light-Jacket-black.html#tabs-0
Иначе добри отзиви тук - https://www.alpinetrek.co.uk/vaude-escape-light-jacket-hardshell-jacket/

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 11, 2017 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
bebo79 написа:
Някой може ли да каже нещо за марката Vaude
Интересува ме най вече едно яке което е на промоция но не знам дали си струва,става въпрос за това яке
Vaude Men's Escape Light Jacket
Според мен е средна убос /Фауде се котират в байкърската среда/:
"Ceplex Active is a top-quality membrane or coating - permanently waterproof, breathable and windproof. It has a min. water column of 10,000 m (JIS L 1092 B)."
- http://www.vaude.com/en-GB/Products/Clothing/Men-s-Escape-Light-Jacket-black.html#tabs-0
Иначе добри отзиви тук - https://www.alpinetrek.co.uk/vaude-escape-light-jacket-hardshell-jacket/


Видях го на 48 евро якето което си е много добра цена но като марка никога не съм носил подобно и затова питам дали въобще ще ми върши някаква работа.
Чет Яну 12, 2017 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Видях го на 48 евро якето което си е много добра цена но като марка никога не съм носил подобно и затова питам дали въобще ще ми върши някаква работа.
Е за тия пари няма какво да го мислиш...
Внимателно си сравни размерите по тази тяхна таблица за размерите.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 12, 2017 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 8 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov