ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимно Яке
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимно Яке
Автор Съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мурзилка написа:

Якета има. На всякакви пари. Знам магазин за екипировка в Бг, в който продават Мамут за 90 кинта. Прави си изводите. Как ти звучи, от собственика - "Плата е един и същ, ся дали пише Мамут или Нордфейс е се едно". Ако ти го пусне на 600 ти гарантирам, че разлика няма да направиш на прима виста, особено ако не разбираш.


Здравей! Би ли споделил местонахождението на този магазин? Ако не е удобно - може и на ЛС. Благодаря предварително.

И да питам - някой от вас пазарувал ли е от склад/магазина в Лозенец на ул. Кръстьо Сарафов 26 и какво мислите за качеството на стоката? Имам предвид, че разликата в цените е в пъти.
Чет Яну 14, 2010 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мурзилка

Все си мисля, че не можеш да ходиш на планина с партенки или маратонки(зимно време). Да, виждал съм такива хора, но те със сигурност не изпитваха удоволствие от планина, а само проклинаха мига, в който са се съгласили да тръгнат по този начин в планината. Все пак ние ходиме за удоволствие по тези красиви места. За да бъде пълно удоволсвието трябва да се чувстваш комфортно докато правиш преходи от по 10-12 часа. Единственият начин това да се стане е да имаш екипировка(да, прав си - абсурдно е да се случват такива неща като с твоя колега). За мен не е правилно да се тръгва на планина без основните неща ( обувки, раница, панталон и горнище). Да, те не трябва да се последен писък или да са най-скъпите и т.н, за да тръгнеш.

Поздрави! Smile [/quote]
Чет Яну 14, 2010 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мурзилка



Регистриран на: 07 Дек 2009
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:


Здравей! Би ли споделил местонахождението на този магазин? Ако не е удобно - може и на ЛС. Благодаря предварително.



Магазинът е АлпинСпорт - http://www.alpinsport-bg.com/ Като влезеш, веднага вдясно са дрешките. Горе в средата са мамутите и нордфейса за 90 лв. Това, за което писах се случи точно преди коледа. Сега, и аз се изкуших да взема мамутката за приятелката си Very Happy обаче ми се досвидяха 90 лв. /все пак й бях взел ски преди ден, да не ме помислите за циция Very Happy / В този магазин има яке мамутка за 180 лв. - http://www.extreme-bg.com/ Това са магазини за екипировка, а вносител на Мамут всички знаем кой е в Бг.

Психо, съгласен съм. Комфорта е готино нещо, когато има вариант да го има. Възхищавам се на духа на пионерите, които не са се спирали пред нищо, при все жалката екипировка, която са имали. Иска ми се да го имам, но уви и мен ме влече към логото с хобота и жълтите обувки модел Nepal Evo. И това измества духа. Поздрави.
Пет Яну 15, 2010 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мурзилка написа:
Магазинът е АлпинСпорт - http://www.alpinsport-bg.com/ Като влезеш, веднага вдясно са дрешките. Горе в средата са мамутите и нордфейса за 90 лв. Това, за което писах се случи точно преди коледа. Сега, и аз се изкуших да взема мамутката за приятелката си Very Happy обаче ми се досвидяха 90 лв. /все пак й бях взел ски преди ден, да не ме помислите за циция Very Happy / В този магазин има яке мамутка за 180 лв. - http://www.extreme-bg.com/ Това са магазини за екипировка, а вносител на Мамут всички знаем кой е в Бг.

Абе малко ме съмнява тоя Мамут за 90 лв, някой гледал ли го е какво представлява случайно?
Пон Фев 01, 2010 2:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Обикновен слон сигурно Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Фев 01, 2010 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
maks



Регистриран на: 25 Ное 2009
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
Нито в тоя,нито в друг магазин съм виждал мамут за 90 лева.Аз и за 190 не съм виждал.
Иначе спорт-депо отвориха нов магазин за разпродажби,имат нелоши дрешки на приятни цени.
Пон Фев 01, 2010 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koce



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 81

Мнение Отговорете с цитат
Видях яке мамут за 40 лева купено ит "Илиянци".

_________________
Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост,
твойта прелест,
ах, те имат край.
Пон Фев 01, 2010 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Пфу Отговорете с цитат
Немога пък да разбера каква е тая мания за евтина стока. Ми по вашите разсъждения освен да купя две кълба вълна и прежда и да дам на баба ми да ми ушие и ще ми излезе без пари. Защо е нужно да ходите до илиянци и да давате главозамайващите 40 лв за яке, абе я по-добре недейте...

_________________
Take the first step and keep walking
Вто Фев 02, 2010 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Те тука скоро имаше много интересна дискусия по въпроса. От предпоследния пост на тази страница нататък.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 02, 2010 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Яке за планина Отговорете с цитат
Изборът на зимни якета в огромен - точно това мисля, че е проблема. Кои са нещата, без които едно подобно яке не може - кои са най-важните характеристики на едно зимно яке. Якето ще го използвам за преходи/изкачвания на българските планини през зимата. Колкото повече разглеждам якета, толкова повече се колебая кое и какво точно. Моля, дайте съвет Smile

P.S Gore-tex-а ли остава най-добрата мебрана и за якета?
Нед Авг 22, 2010 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Абе зависи от зимата. Като ти се заледи якето отвътре, GoreTex-a не работи, нали се сещаш Wink

За мен важните неща са яката, качулката, джобове отпред за разни дреболии - ръкавици, шапка, бонбони и т.н., джобове за охлаждане под ръцете.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Авг 22, 2010 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Абе зависи от зимата. Като ти се заледи якето отвътре, GoreTex-a не работи, нали се сещаш Wink

За мен важните неща са яката, качулката, джобове отпред за разни дреболии - ръкавици, шапка, бонбони и т.н., джобове за охлаждане под ръцете.


и в тоя ред на мисли какво препоръчваш Question ... и какво точно да се гледа на яката, качулката и тн.
Пон Авг 23, 2010 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Хъм, доста е сложно да се обясни какво да се гледа Smile

Качулката и яката заедно трябва да формират монолитна преграда срещу вятъра. Вятър не трябва да ти влиза над ципа под брадата, и отпред към лицето. За целта яката трябва да е висока за да ти покрива устните до носа, със закопчаване (лепки) отпред. Качулката да има опция за настройки на отвора отпред и на обема отгоре. Когато духа силен вятър ако прониква отпред, и ако има твърде голям обем отгоре, качулката се пълни с въздух и може да ти падне от главата.

Виж снимката на хана - http://www.hannah.cz/en/produkty/jaroleto-2010/panske-obleceni/bundy/nepromokave-s-membranou/14802-maverick.html , долу-горе дава идея за какво иде реч.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 23, 2010 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Какво ще кажете за това яке?
http://www.stenata.com/obleklo-treti-sloy/yaketa/produkti/beor
Сря Яну 04, 2012 1:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
pif написа:
Какво ще кажете за това яке?
http://www.stenata.com/obleklo-treti-sloy/yaketa/produkti/beor

Чудесно е.
Отиваш в Стената, мериш по този начин - http://befsa.com/?q=node/view/6200 и ако ти става - купуваш.
За тея пари избор има много на якета.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 04, 2012 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 2 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov