ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Осоговско запознанство

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Осоговско запознанство
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Осоговско запознанство Отговорете с цитат
За човек, роден близо до турската граница, не е ненормално да не познава Осогово. То е просто географско понятие. Да, ама е хубаво да се превърне в реален спомен.
За първи път стъпих там преди 40 години. Rolling Eyes
Бяхме деца, водиха ни на хижа "Иглика" след някакво турне на детски театрални колективи. Помня само един априлски сняг, от който едва се измъкнахме.
Преди две години тръгнах натам, но проблем на колата ме отклони.
Господ обаче си знае работата...
Тръгвайки за пореден път към Разлог, забелязах пред мен кюстендилски ФВ Пасат. Размислите какво е правил в Хасково ме доведоха до идеята какво мога да правя над Кюстендил.
Бях чел за Руен и нямах идеята да го стигам в жегата. Бях гледал зимните снимки на местния колега и си представях Осогово като една .... Витоша.
Късно пристигнахме на хижа "Осогово". С пот и пъшкане ходихме почти два часа до Превалския заслон.Температурата беше почти 30, дори на тази височина. Хора почти нямаше. Млад мъж с куче слизаше отгоре, каза, че върхът е още много далече, но не можа да ни обясни кои са върховете наоколо.
В крайна сметка достигнахме една чука, която трябва да е Църни камък според картата.
Не писахме дума с три букви, аз допълних пирамидката с още няколко камъка, съгласих се с другарчето, че стига толкова и се върнахме. Wink
На връщане местни любители на ралитата си организираха някакво състезание, няколко се опитаха да се праснат в нас, но се размина....
Планината ми хареса. Изобщо всяко разгледно място ми харесва, но ако е по-високо, още по добре!
http://tortomanin.snimka.bg/mountain/osogovo.5157374
Вто Авг 27, 2019 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пожелавам ти да не остане само запознанство, а да има и други срещи. Аз само веднъж съм ходила до Руен, иначе няколко пъти само около хижата, но ходенето до върха ми е от любимите спомени за преходи, от една страна заради гледките, от друга заради добър спътник.
И ако не сте се запознали и с осоговските боровинки, значи има за какво да съжалявате 😉🙂

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Авг 27, 2019 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Боровинките са работа на Мима. Имаше много заради рехавото туристическо присъствие. Wink
Вто Авг 27, 2019 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
И ние с приятелката ми се качихме в събота малко след обяд и спахме горе на заслона. И денят и вечерта бяха един път. Може и да сме се видяли по пътя. Имаше доста хора с колела и без. Сигурно имаше 15 човека на върха.
Вто Авг 27, 2019 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Като сме тръгнали да се отчитаме, да отбележа, че и аз се качих в събота от хижа Осогово до връх Човеко, ама направо през гората и хвойната, та срещи с колеги не е имало. Каква хвойна има там, свят да ти се извие, донякъде съперничи с клека! Имах иглички между телефона и калъфа му, а телефонът беше в закопчана чантичка на кръста ми. Но и боровинките ги бива.
Чет Авг 29, 2019 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Ряпа да ядат! Отговорете с цитат
Antoon написа:
..................………. Имах иглички между телефона и калъфа му, а телефонът беше в закопчана чантичка …………………...
,
която беше в найлонов плик, между дрехите, най-отдолу в раницата..... Razz Razz Razz

И Андерсен, и Вилхелм Хауф, че и Братя Грим, даже и Вилхелм Буш....
Пет Авг 30, 2019 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Какво да се прави, явно и някои от приказките се основават на реални събития! Laughing
Иначе ми беше неудобно да напиша къде още имах иглички...
Нед Сеп 01, 2019 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Абе, всички да са доволни.... Smile
Нед Сеп 01, 2019 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov