ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Малко помощ от знаещи и можещи
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Малко помощ от знаещи и можещи
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Малко помощ от знаещи и можещи Отговорете с цитат
Да си кажа мъката
От два месеца копам в едно село до Плевен с. Гривица/ да търся вода. Уви стигнах 40 метра няма грам.
Тези дето копат ми обясняват, че трябва да стигна до варовик който бил на 100-120 метра, там щяло да има водичка доста.
Почвам да се съмнявам щото тази дупка до 120 метра ще ми струва 15000лв.
Та затова питането ми е някой може ли да ми намери геоложка карта на района , че да знам къде е пустият му варовик и има ли смисъл да плащам това съоръжение, че да не се окаже че няма варовик на тези дълбочини
Чет Сеп 12, 2019 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Дееба тъпаците! Изходе, 120 метра е зверска дълбочина, съответно и пари! То на такава дълбочина май навсякъде ще намериш вода. 40 метра също е много и ако имаше нещо, щеше да намериш досега или след още десетина метра - това противоречи на предното ми изречение де. Идеата ми е някак си с разни методи да се види къде е водата, за да не копаш настрани от нея. Карта не мога да ти намеря, но ще поразпитам по принцип някои хора, че аз съм се интересувал отдавна за тия работи, а и за други райони, и съм позабравил.... Но 120 метра... лелелеле ... пък ако няма или ако може да се намери и на по-.малко тях кво ги е еня, нали ще ти вземат парите... Ей такава на работа искам и аз - да ми се плаща на работа и време, а не на резултат... Ако науча нещо ще пиша късно довечера или утре.
Чет Сеп 12, 2019 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Нали съм ГГФ кадър... Отговорете с цитат
Довечера ще потърся геоложката карта, която имам на компа в нас и ще отворя и дебелите книги.

Ще пробвам да ти спестя тея 15 бона, все пак 15 по-малко за кемпера ми да има да ми даваш като го купуваш.

Айде, кога ще дойдеш да си нагледаш имота в Рударци?

Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Сеп 12, 2019 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Алтернатива Отговорете с цитат
Ако ще постигаш такива метражи, по-добре копай настрани и ще боднеш Вит-а или Дунава изотдолу. HarHar

Хак да ти е, като не се консултираш предварително с професионални чешмеджии!
Пусти цинцарлък!
Чет Сеп 12, 2019 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Зарежи. На 120 м само нефт ако изкараш, ще си избиеш масрафа.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 12, 2019 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Малко помощ от знаещи и можещи Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Та затова питането ми е някой може ли да ми намери геоложка карта на района , че да знам къде е пустият му варовик и има ли смисъл да плащам това съоръжение, че да не се окаже че няма варовик на тези дълбочини



Моят любителски прочит на картата (нека някой по-знаещ го провери):

В района на с. Гривица е отбелязана Авренска свита (мергели с прослойки от пясъчници). Според стратиграфската колонка този слой е с дебелина между 20 и 80 метра. Според данните от роторните сондажи Р1 (до дълбочина 2952 м) и Р2 (до дълбочина 3184 м) край Гривица под Авренската свита са Мездренска свита (варовици с дебелина 45-60 м) и/или Кайлъшка свита (варовици с флинт с дебелина 18-76 м).

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Сеп 12, 2019 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ами не е така, ще си го избия бързо, щото 3 месеца от годината ползвам по 8-10 кубика на ден. през останалите месеци по- малко - около 30 кум месечно. Наблизо има правен сондаж на около 120 метра, там дебита е към 12-15 кубика на час което е доста добре.
Чет Сеп 12, 2019 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Бутилираш и продаваш за минерална ли? Smile
Няма значение как си се сдобил с парите, кемперът е важен накрая!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Сеп 12, 2019 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на Ведрин, не съм и очаквал друг да е толкова бърз, точен и изчерпателен Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
Пацо, поливам си градинката бе човек, затова ми трябва добър дебит.Ти като си толкова учен кажи сега по картата на Ведрин в Гривица колко метра требе да се копа че да стигна варовик Ако пък излезе вода направо ти купувам кемпер. Ако е добър дебита обещавам да ти купя джет и да наводня двора да си караш. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy може и да го зарибим че да не бухаме чак до Душанци пътя.
Чет Сеп 12, 2019 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Под напрежение съм! Отговорете с цитат
Картата която имам на гръмналия хард диск е като на Ведрин. Дебелите книги са още в кашони. Утре подписваме с банката, година и половина почти по късно. На 24 с натариус, ама пернички, наш човек. Уж. От понеделник съм отпуск две седмици, ама почвам изолация на къщата ти. Надявам се да отговориш подобаващо към кемпера ми. Инак, ясно е че ще копаш, ама чисто географски ми даде задача, дано имам време да прочета и да отговаря поне за себе си, че има уи Ники вода иуи кура ми?!?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Сеп 13, 2019 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Пет Сеп 13, 2019 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
@EXIIIT Търсим желаещи да приютят измервателни уреди от METER.AC мрежата в Плевенско. Нужна е денонощна Интернет свързаност за предаване на незначителни по обем данни. С. Гривица или което и да е друго място в околностите на Плевен би било подходящо.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Сеп 13, 2019 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Безплатен обяд Отговорете с цитат
vedrin написа:
@EXIIIT Търсим.........…...


НЯМА !!!
Пет Сеп 13, 2019 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
@EXIIIT Търсим желаещи да приютят измервателни уреди от METER.AC мрежата в Плевенско. Нужна е денонощна Интернет свързаност за предаване на незначителни по обем данни. С. Гривица или което и да е друго място в околностите на Плевен би било подходящо.

В моето имотче /4 дка./ няма интернет /умишлено/ заради дечурлигата, но в съседите има така, че Ведрине ако мислиш, че ще представлява интерес за мрежата ще говоря с тях да приютят самотните уреди Very Happy - няма не смеят да ми откажат Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Извън шегата понеже съседите ми не са там постоянно / ползват го като лятна къща / вила/ това проблем ли ще е за уредите, не спират тоци води интернети де това имам предвид.

Можете също да си ги монтирате в къщи в гр Плевен, може още в с Долни Дъбник където ви е удобно и представлява интерес за Вас.
Пет Сеп 13, 2019 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
@EXIIIT: И на трите места би било интересно -- при съседите в Гривица, в Плевен, и в Долни Дъбник. Ще помоля Атанас (ksx) да се свърже с теб, за да уговорите подробностите (колко, къде и т.н.).

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Сеп 13, 2019 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov