ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Аматьорски полудневен преход из Витоша
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Аматьорски полудневен преход из Витоша
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Така е, естествено, tzezko, и за тебе е ясно, щото камбанарията ти е висока, а и бая отдавна издигната.... Та работата бързо няма да стане, търпение трябва ... ако изобщо стане, щото обикновено не става Smile
Вто Окт 22, 2019 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Re: "айде, моля ви се! Отговорете с цитат
tzezko написа:
Лахесис написа:
……….. Колите нямат място горе...…………….:


А-а-а, Латекси, каква е тази сегрегация.
Има едни групи от населението, които примерно нямат хрущялчета по коленните стави, пък им се ходи по високото колкото могат, други са с някой и друг стент/байпас, а имат и те нахалството да искат да дишат високопланински въздух. И други подобни.....
Щом има регламент, който се спазва, пък и път, защо да не побръмчим по високото?
Чеверме как се качва на гръб на Старопланинското било? А акумулатор за машинката, която го върти? Това са фундаментални въпроси и човешки ценности! А вие: "Бегай в парка!"

Ами Цецко, аз цял живот съм без кола и съм жива още. Заради травма на хрущялчетата 7-8 години не бях правила преходи, но като ми се дишаше въздух се качвах с лифта и после разходка по някой бабешки маршрут, т.е. качваш се, където районът и възможностите ти позволяват. Именно защото хората се качват да дишат и да се кефят на природата колите нямат място горе, а не да минат някакви с коли или с мотори да ми вдигнат всичкия прахоляк, да изорат пътя (растителноста се поврежда), 1 километър поне да им дишам изгорелите газове и да им слушам бръмченето. Докъдето има асфалт да се качват, въпреки че и това не ми е по вкуса (примерно Златните мостове и около тях на Витоша, където е по-населено и по-смрадливо от центъра на София в час пик). До другите места съм съгласна само хижарят да се качва с кола, ако районът позволява, за да качва провизии. Тези, които се качват по хижите с коли обикновено го правят, за да се напиват и да вдигат само гюрултия докато ти се опитваш да спиш, защото си пребит от ходене и на другия ден също те чака път, по-добре да си се напиват по кръчмите. По твоята логика трябва път и до Мусала да прокарат, защото хората с болните хрущялчета и там може да искат да се качат или да врътнат едно чеверме. По разните събори, примерно надсвирването в Гела, от гледна точка на коли също е ужасно. В планината се ходи, а не се вози човек. Просто манталитетът на автотуристите не ми допада. Може да има и отговорни хора, може и ти да си сред тях, но да не спамим на човека темата. Може да си поговорим на Мургана живот и здраве. По повод Мургана, разбирам няколко коли да се организират и да качат провизиите за всички, но всеки да си се качи с колата до хижата...ще трябва някой за регулировчик да го цаним.
Вто Окт 22, 2019 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Те повечето няма да стигнат с кола до Мургана..........доста хора се бъркат с кола в планината, ей го къде е Чучул Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy.
Поздрав за Дидогена, бе къде потъна този човек бе, не съм го мяркал ни в планината нито във форума, само в кръчмите на Габрово. Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Окт 22, 2019 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Re: "айде, моля ви се! Отговорете с цитат
Лахесис написа:
tzezko написа:
Лахесис написа:
……….. Колите нямат място горе...…………….:


А-а-а, Латекси, .....
Щом има регламент, който се спазва, пък и път,...………….?




…………... По твоята логика трябва път и до Мусала да прокарат, ....


А-а-а, Латекси,

Любопитно ми е във висша степен, как така си направи дълбоко погрешния извод за моята логика?
Има ли условия- използваме ги.

Ама това само докато ние почнем да създаваме условията- тогава - газ с багера към Мусала, ´дет´ викаш.....!
Вто Окт 22, 2019 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Re: "айде, моля ви се! Отговорете с цитат
tzezko написа:

А-а-а, Латекси,

Любопитно ми е във висша степен, как така си направи дълбоко погрешния извод за моята логика?
Има ли условия- използваме ги.

Ама това само докато ние почнем да създаваме условията- тогава - газ с багера към Мусала, ´дет´ викаш.....!


Глей ся, Стефан вече тряа ми взима риза, че ма прекръсти, ако и ти така, поне ти вземи пола.
tzezko написа:

Ама това само докато ние почнем да създаваме условията- тогава - газ с багера към Мусала, ´дет´ викаш.....!

Прочете ми мислите, хахаха. Това ми бяха изводите за логиката ти, но може да ме осветлиш като се видим и да ми разсееш страховете. Wink
Вто Окт 22, 2019 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Осветление Отговорете с цитат
Лахесис написа:
......….Прочете ми мислите, хахаха. Това ми бяха изводите за логиката ти, но може да ме осветлиш като се видим и да ми разсееш страховете. Wink


"Другия път ше ме изберат
и милиони микроби ше умрат.
А до тогава как да си гледам кефа бе?
И ти и аз знаеме кои са шефове."
Вто Окт 22, 2019 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Мургаш и полегат преход? Това са антоними. Донякъде може да се приеме, че е горе-долу така от Витиня, но от Желява е ли пък от Врачеш си е ... мамата. Някои от трубадурите във форума даже го оприличават Мургаш на проклятие Confused

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Окт 22, 2019 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
barbaron



Регистриран на: 15 Окт 2019
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Има три популярни маршрута за Мургаш откъм София. От Чурек или от Витиня по пътя Ком- Емине, който е най кратък (10-тина км.) От Желява , който е малко по кратък от този от Бухово но в един момент се сливат (основните маршрути) и от Бухово, който е най-лесен но и най дълъг (до върха са към (15км.) Има много пътеки който могат да съкратят пътя. Преди две седмици се качих отново и има много шорткъти и преки пътеки които за сметка на наклона спестяват километри.
Първата е да минете по Готенски дол (по долината на реката) а не по пътя и излизате на разклона за връх Готен и връх Мургаш. Хващате десния (за Мургаш) и малко след това имате разклон. Левият минава по коларския път а десният минава през долината (150м. слизане денивелация и после още толкова качване.) това спестява поне 30мн. но изпускате една от хубавите гледки и параклиса. След това на няколко места явно се вижда как пътя вие и къде може да съкратите директно по хълма. Последното е да минете през хижата и горичката над нея а не по дясната пътека, която увеличава пътя и лесно може да заблуди и да ви свали в Елешница.
Аз го взех по прекият път за 3.30ч. в посока.
Изкачването от Врачеш (от север) е по тежко от това да качите Вихрен. Трудно е дори за слизане. Ако стигнете до върха има вариант да слезете във Врачеш, да си вземете транспорт до Ботевградската гара и от там до София.
П.П. наистина има и ловци но аз нямах проблем с тях въпреки, че не ги харесвам, предполагам случаят е бил прецедент. Ако тръгнете много рано може да видите и сърни, аз имах късмета. Също така Мургаш предлага една от най красивите панорами в България .
Вто Окт 22, 2019 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Фокус-мокус, Барба-фокус... Отговорете с цитат
barbaron написа:
.....и вземете транспорт до Ботевградската гара и ....
и Ботевград вече има влак!
Вто Окт 22, 2019 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
barbaron



Регистриран на: 15 Окт 2019
Мнения: 13

Мнение Re: Фокус-мокус, Барба-фокус... Отговорете с цитат
tzezko написа:
barbaron написа:
.....и вземете транспорт до Ботевградската гара и ....
и Ботевград вече има влак!


Автогара...със сладкарници жрици и джебчии
Вто Окт 22, 2019 6:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n



Регистриран на: 18 Окт 2019
Мнения: 7
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Получих мейл, че имам ново ЛС преди 15 мин. Само че такова няма. Случват ли се често такива бъгове в този форум?
Вто Окт 22, 2019 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
n написа:
Получих мейл, че имам ново ЛС преди 15 мин. Само че такова няма. Случват ли се често такива бъгове в този форум?

Случват се толкова често, колкото често потребителите си променят мнението и решат, че трябва да изтрият личното съобщение, преди получателят да го е прочел. Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Окт 22, 2019 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n



Регистриран на: 18 Окт 2019
Мнения: 7
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Интересно Smile Не ми беше хрумнало, че има опция да се изтрие вече изпратено съобщение, така че да изчезне и от кутията на получателя. Мерси!
Вто Окт 22, 2019 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov