ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ЦПШ-х. Мальовица- Страшното езеро- Голяма Попова капа

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
ЦПШ-х. Мальовица- Страшното езеро- Голяма Попова капа
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение ЦПШ-х. Мальовица- Страшното езеро- Голяма Попова капа Отговорете с цитат
Потеглих около 6. 30 от София и към 8 и нещо паркирах на ЦПШ,а там пусто. Беше леко хладно та нахлузих дълги панталони, планинарските обувки и леко яке та към хижата/ послушах съвета на risto- turisto/. На хижата 3 момчета с ротвайлер, хижаря и младото барманче. Трите момчета с кучето щяха да ходят на Страшното но по- късно и да спят на палатка. Та нагоре тръгнах сам. Стигнах до заслона Страшното езеро, навигацията на Нокията ми мърмореше на руски завийте на ляво но аз нагоре по жалоните с жълто и черно. Подсичах скала с ръждясало отпуснато въже и стигнах до хубав хълм с трева и табела надясно Рибни езера. Навигацията показваше, че най- близките върхове са Голям Мечит и голяма Попова капа. Тръгнах назад от дясно през едни камъни и качих първия. На него има поне 5-6 пирамиди с камъни в кръг. Снимах естествено. Видях, че след леко спускане ще изкача и втория/ Голяма Попова капа/. Има малка премка между двата и след 15 мин. може би бях на втория. Горе пак доста пирамиди в кръг и една в средата но не голяма. И там остарях Wink . Навигацията казваше надясно към Йончево езеро но улея ужасен, а долу се вижда ЦПШ. Поне на М-тел връзка с прекъсване само на едно място та говорих с един приятел, който някога беше национал по ориентиране. Каза ми да не се връщам обратно през другия връх за който картата му показвала Голям Купен, а да сляза към Страшното езеро през камънаците в посока Голям Купен и Ловница . Та по улея след премката надолу и като се сбутах наляво,а после се върнах на символичната пътека, подсичаща Попова капа. И с много чудене, че няма маркировка но някой сложил по някоя малка пирамидка...И тогава видях на Страшното тримата с ротвайлера и ме направляваха от долу...На заслона Страшното бях в 17 часа и като се юрнах към хижа Мальовица та на места се хващах за клековете и се пързалях. В 18 часа излязох под хижата, за да не губя време и после в колата.Ама кава сила ми дойде чак да се чудиш...А снимките като може...Добре, че ми възстановиха част от снимките http://picasaweb.google.bg/rumenjordanov/RzkhJH?feat=directlink
Чет Окт 08, 2009 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
uko



Регистриран на: 21 Фев 2010
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
добър маршрут, доста си походил, гледах ти и снимките. Wink

бравос.
Пон Мар 01, 2010 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov