ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
АПХ - КАКВО СТАВА?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
АПХ - КАКВО СТАВА?
Автор Съобщение
Орлин Чачановски



Регистриран на: 20 Дек 2009
Мнения: 26

Мнение АПХ - КАКВО СТАВА? Отговорете с цитат
02.03.2022
СПЕШНО търсим директор на УЦ към АПХ
Здравейте колеги,
Пиша от името на УС на АПХ. Появи се необходимост от спешна смяна на директора на учебния център. Георги Георгиев - Черния, който в момента изпълнява тази длъжност, заяви пред УС желанието си да се оттегли. Учебният център и курсовете за обучение на планински водачи от първо и второ ниво, както и допълнителните квалификации, са важна част от дейността на асоциацията. Не можем да си позволим всичко това да остане без контрола и управлението на отговорно лице, ангажирано да продължи и развие създадената до момента организация.
Моля всеки който има интерес, желае да се заеме с тази дейност и отговаря на условията по-долу, да ни пише. За всякакви въпроси и уточнения можете да се свързвате с УС. След получаване, кандидатурите ще бъдат разгледани. Ще се свържем с вас за допълнителни въпроси и организиране на среща, ако преценим.
Срок за кандидатстване: 12.03.22
Начин за кандидатстване: Изпратете кратка автобоиграфия и мотивационно писмо на us@planini.eu
Изисквания към кандидата: висше образование, отлични организаторски умения, умения за самостоятелно планиране и структуриране на работния процес, умения за даване и приемане на градивна критика, свободно време и ентусиазъм. За предпочитане е кандидата да е наш член и да е участвал в учебния процес.
Основни задължения:
• цялостно организира провеждането на курсовете за първо ниво планински водачи, водачи със ски, колело и второ ниво - алпийски водачи (прием на курсисти, подписване на договори, актуализиране на програми, избор на преподаватели, контрол на учебния процес, организиране на държавни изпити и т.н)
• изпълнява всички изисквания на Министерството на туризма и НАПОО
Ние предлагаме:
Трудов договор
Гъвкаво работно време
Възможност за допълнително заплащане при организиране на нови курсове.
Чет Мар 03, 2022 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Докъде я докарахте …. Да търсите кандидати сред плебса ….

Откога обучавате водачи за колелo?

Водно колело?
Или зъбно?
Чет Мар 03, 2022 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Бранимир Бранков дали е кандидат?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Апр 11, 2022 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм на мнение, че г-н Бранков би изпълнил със съдъжание тази позиция.
Пон Апр 11, 2022 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivanmitev85



Регистриран на: 11 Окт 2021
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

Мнение Като чух думичката 'картел' в темата „Инциденти..." Отговорете с цитат
Имам едно питане към към АПХ !!! Надявам се да получа отговор да ми се разсеят съмненията! Хипотетично да приемем, че аз съм дипломиран планински водач с диплома от друг УЦ, и съм вписан в регистъра за правоспособност на МТ. Та въпросът ми е, АПХ ще ме приеме ли като правоспособен планински водач да членувам при тях? И ако отговорът е НЕ, поради какви причини? Отговор като " Управителният съвет разглежда молбата и я внася за гласуване на следващото заседание на Общото събрание." е чисто избягване на директно зададен въпрос! Rolling Eyes Confused
Вто Апр 12, 2022 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Иван Митев, би ли ми казал колко молби за членство на водачи изкарали курса в друг учебен център не са били приети? Ама не хипотетично, а съвсем реално да ми кажеш? И откога клиентите почнаха да се интересуват от сдружението на водачите, все едно ползващите счетоводни услуги да се интересуват от проблемите на счетоводителите. Или на адвокатите, или на лекарите... Избирайте си такива, които ви вършат работа и бъдете добри професионалисти във вашата сфера 😉
Вто Апр 12, 2022 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivanmitev85



Регистриран на: 11 Окт 2021
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Иван Митев, би ли ми казал колко молби за членство на водачи изкарали курса в друг учебен център не са били приети? Ама не хипотетично, а съвсем реално да ми кажеш?


Това аз няма как да го знам колко точно са, ти можеш да го кажеш, но това е съвсем друга тема, която реших да не повдигам докато нямам точна информация. Въпросът беше друг Wink

mom4i написа:
И откога клиентите почнаха да се интересуват от сдружението на водачите


Клиентите се интересуват от сдружението, когато започнат да ползват водачески услуги и откакто АПХ е започнало да бие камбаната да се внимава и сигнализира за неправоспособни и нелигитимни водачи и фирми, а същевременно си затваря очите за някой неща, които се случват. Неща които, без да искат клиентите виждат, и им се набиват на очи!
Мисля че доста изчерпателно отговарям на този въпрос и мисля да спра дотук, без да взлизам в повторителен режим, че ще се получи като спам вече, дъвкането, кой какво и къде видял.

mom4i написа:
Избирайте си такива, които ви вършат работа и бъдете добри професионалисти във вашата сфера 😉


Така и правим Smile
Вто Апр 12, 2022 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Отговарям ти - нито една молба не е отхвърлена. Всички не приети кандидати от ОС са си наши кадри. А сега моя въпрос - ти що реши че не приемаме членове, дипломира ши се в други учебни центрове? Или правиш просто вятър? Ела и стани член, щом толкова те вълнува всичко това, в АПХ няма ограничение за членство, не е необходимо да притежаваш диплома, само трябва да убедиш членовете че си готин и че организацията ще има полза от теб (като не си водач)
Вто Апр 12, 2022 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivanmitev85



Регистриран на: 11 Окт 2021
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Отговарям ти - нито една молба не е отхвърлена. Всички не приети кандидати от ОС са си наши кадри. А сега моя въпрос - ти що реши че не приемаме членове, дипломира ши се в други учебни центрове? Или правиш просто вятър?

Не правя вятър, няма откъде да си го измисля, ходя с доста групи и хора по планината и там се чуват такива неща, както казах нямам доказателства и затова не настъпвам по тази тема, ако имам нещо налице веднага бих го предоставил! Благодаря за отговора, това беше хубаво да чуе от член на УС, за да се разсеят всякакви съмненияSmile

mom4i написа:
Ела и стани член, щом толкова те вълнува всичко това, в АПХ няма ограничение за членство, не е необходимо да притежаваш диплома, само трябва да убедиш членовете че си готин и че организацията ще има полза от теб (като не си водач)

Благодаря за поканата, с удоволствие бих станал член, ако в един момент стигна дотам, че имам с какво да допринеса на организацията! Smile
Вто Апр 12, 2022 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Къде може да се разбере дали е проведено общото събрание на АПХ и какво се е решило на него. Успях само да намеря обявата и дневния ред.
Сря Апр 20, 2022 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Орлин Чачановски



Регистриран на: 20 Дек 2009
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Къде може да се разбере дали е проведено общото събрание на АПХ и какво се е решило на него. Успях само да намеря обявата и дневния ред.


Събранието е проведено на посочената в поканата дата - 29.03.2022 !
За съжаление протокола не е публикуван, иначе протоколите се публикуват в сайта на АПХ - http://www.planini.eu/planini/protocols.php за НАС/УС и КС/ Протоколи от събрания
Обява за събранието и други новини, може да търсите на: http://www.planini.eu/planini/news.php#180

Сря Апр 20, 2022 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivanmitev85



Регистриран на: 11 Окт 2021
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

Мнение ... Отговорете с цитат
zlia написа:
Къде може да се разбере дали е проведено общото събрание на АПХ и какво се е решило на него. Успях само да намеря обявата и дневния ред.


Да не би да питаш случайно за очакваното решение по написаното в становището "...В конкретния случай УС на АПХ ще препоръча на Общото събрание през март 2022 г. да обдъзи по-нататъшното членство на Бранислав Бранков в Сдружението..."

Орлин Чачановски написа:

Събранието е проведено на посочената в поканата дата - 29.03.2022 !
За съжаление протокола не е публикуван, иначе протоколите се публикуват в сайта на АПХ...


А ние как да разберем какво се е случило с въпросното обсъждане? Което, всъщност започна да представлява доста голям интерес!
Чет Апр 21, 2022 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Орлин Чачановски



Регистриран на: 20 Дек 2009
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да се обърнете към Управителния us@planini.eu или към Контролния ks@planini.eu съвети.
От много години има решение на Общото събрание, да се публикуват протоколите, но вече повече от година това нв се прави.
Чет Апр 21, 2022 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov