ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Офлайн карта BgMountains за OruxMaps в стил kade.si
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Офлайн карта BgMountains за OruxMaps в стил kade.si
Автор Съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
Нещо си пропущил от инструкциите на Ристе вероятно:


Чет Апр 14, 2022 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
И при мен ги има имената.
Предлагам да видиш стъпка 3 - нацъкай си всички отметки.
Цитат:
3. Натискате "къдравото" прозорче горе в дясно, от падащото меню избирате Map tweaks, влизате в Tweak Mapsforge theme натискате Map style и отмятате Hiking,
- в същото меню надолу /под hiking/ можете да изберете какви обекти да се визуализират на картата - например ресторанти, барове, магазини, услуги, туристически и културни обекти и други.

Чет Апр 14, 2022 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
И при мен ги има имената.
Предлагам да видиш стъпка 3 - нацъкай си всички отметки.
Цитат:
3. Натискате "къдравото" прозорче горе в дясно, от падащото меню избирате Map tweaks, влизате в Tweak Mapsforge theme натискате Map style и отмятате Hiking,
- в същото меню надолу /под hiking/ можете да изберете какви обекти да се визуализират на картата - например ресторанти, барове, магазини, услуги, туристически и културни обекти и други.


Мълии, ся ако рекнеш как да угася тия цифри на изолиниите, че ми докарват епилепсия цена няма да имаш Smile
Чет Апр 14, 2022 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте на всички, които ползват версия на OruxMaps ver. 8.5.x. Понеже новите версии на OruxMaps използват нова версия на mapsforge библиотеката се появяват тези чести повторения на надписите на контурните линии. Лечението е да се преработи темата. Давам ви връзка към преработената тема - http://samsiev.eu/Users/Maps/ElevateBGM.xml Изтеглете я и я копирайте в директорията, където е оригиналната Elevate тема. После от настройките на OruxMaps изберете ElevateBGM темата. След като я изберете е добре да изтриете кеша от Settings->Maps->Reset raster cache, иначе на кешираните парчета от картата ще ви се показват старите контурни линии. Разбира се хората, които ползват версия на OruxMaps до 7.4.25, нямат гореописания проблем и за тях моят пост е без значение. И още нещо - Темата, за която писах по-горе не бива да се слага на версия до 7.4.25, понеже с нея картата ще се вижда с недостатъци.
Поздрави: Александър


Последната промяна е направена от netman220 на Чет Апр 14, 2022 11:06 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Чет Апр 14, 2022 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
juspar



Регистриран на: 28 Дек 2019
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
И при мен ги има имената.
Предлагам да видиш стъпка 3 - нацъкай си всички отметки.
Цитат:
3. Натискате "къдравото" прозорче горе в дясно, от падащото меню избирате Map tweaks, влизате в Tweak Mapsforge theme натискате Map style и отмятате Hiking,
- в същото меню надолу /под hiking/ можете да изберете какви обекти да се визуализират на картата - например ресторанти, барове, магазини, услуги, туристически и културни обекти и други.


Всичко е отметнато и пак няма имена на езера. Да не е от версията на орукса 7.4.22 е моята, ама нещо не ми се вярва да е от нея.
Чет Апр 14, 2022 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
juspar написа:
didkopitko написа:
И при мен ги има имената.
Предлагам да видиш стъпка 3 - нацъкай си всички отметки.
Цитат:
3. Натискате "къдравото" прозорче горе в дясно, от падащото меню избирате Map tweaks, влизате в Tweak Mapsforge theme натискате Map style и отмятате Hiking,
- в същото меню надолу /под hiking/ можете да изберете какви обекти да се визуализират на картата - например ресторанти, барове, магазини, услуги, туристически и културни обекти и други.


Всичко е отметнато и пак няма имена на езера. Да не е от версията на орукса 7.4.22 е моята, ама нещо не ми се вярва да е от нея.

Не е виновна версията на Орукса. Пробвай да изчистиш растерния кеш, за да преначертае отново карта след като си включил слоевете.


Последната промяна е направена от netman220 на Чет Апр 14, 2022 10:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Апр 14, 2022 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
juspar



Регистриран на: 28 Дек 2019
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
От къде се чисти?
Чет Апр 14, 2022 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
juspar написа:
От къде се чисти?

Settings->Maps->Reset raster cache
Чет Апр 14, 2022 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
juspar



Регистриран на: 28 Дек 2019
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Същата работа няма имена. Между другото за тея имена пея повече от година и сега при всички излизат само при мен не. Тоя линк където си го дал как се сваля от него?
Чет Апр 14, 2022 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
juspar написа:
Същата работа няма имена. Между другото за тея имена пея повече от година и сега при всички излизат само при мен не. Тоя линк където си го дал как се сваля от него?

Линкът няма да оправи твоя проблем. Ти си със стара версия на Орукса и трябва да ползваш оригиналната тема на Дидо.
Чет Апр 14, 2022 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
netman220 написа:
Здравейте на всички, които ползват версия на OruxMaps ver. 8.5.x. Понеже новите версии на OruxMaps използват нова версия на mapsforge библиотеката се появяват тези чести повторения на надписите на контурните линии. Лечението е да се преработи темата. Давам ви връзка към преработената тема - http://samsiev.eu/Users/Maps/ElevateBGM.xml Изтеглете я и я копирайте в директорията, където е оригиналната Elevate тема. После от настройките на OruxMaps изберете ElevateBGM темата. След като я изберете е добре да изтриете кеша от Settings->Maps->Reset raster cache, иначе на кешираните парчета от картата ще ви се показват старите контурни линии. Разбира се хората, които ползват версия на OruxMaps до 7.4.25, нямат гореописания проблем и за тях моят пост е без значение. И още нещо - Темата, за която писах по-горе не бива да се слага на версия до 7.4.25, понеже с нея картата ще се вижда с недостатъци.
Поздрави: Александър


Господ здраве да ти дава!
Чет Апр 14, 2022 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
juspar, всичко ли си изпълнил по инструкция? Няма логика да не ти се виждат имената само на езерата - явно и други текстове не ти се виждат, но не си забелязал.
Защо не пробваш с версия 7.4.25? Не от google store, а директно от тук: https://www.oruxmaps.com/cs/en/more/downloads
Пет Апр 15, 2022 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
juspar, всичко ли си изпълнил по инструкция? Няма логика да не ти се виждат имената само на езерата - явно и други текстове не ти се виждат, но не си забелязал.
Защо не пробваш с версия 7.4.25? Не от google store, а директно от тук: https://www.oruxmaps.com/cs/en/more/downloads


Аз съм на 8.5.5 и всичко е 6.
Пет Апр 15, 2022 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
juspar



Регистриран на: 28 Дек 2019
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
И пак нищо. Отказвам се, радвам се ,че вече се виждат имената. Интересно линка от поста на netman220 аз не мога да го сваля. Вие как го сваляте?
Съб Апр 16, 2022 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
С десен бутон, Save as... Иначе е XML и може да ти се отвори в браузъра.
Пон Апр 18, 2022 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov