ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
зимен фестивал х.Плевен 13-16.02.2020г
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
зимен фестивал х.Плевен 13-16.02.2020г
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност не е като няма какво да бъде видяно, стига да не бъдем все с "широко затворени очи". Например на х. Плевен -- новата читалня, в основно обновено и дотогава доста занемарено приземно помещение.

По време на строителството:



И в завършен вид:



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Яну 08, 2020 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Вазов

Тъкмо щях това да отбележа, но не бях сигурен, тъй като на Вазов последно бях една зима при около -20, а при такива температури сам носът замръзва и не е толкова лесно да дадеш категоричен отговор...
Сря Яну 08, 2020 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Ами браво, не съм я видял въобще тази четалня. Щом тя е най-важна, добре са я направили Smile Нека хората да има къде да четат, повечето освен да ядат и да пият вечер, явно ходят и да четат книги през деня. Хубаво е даже уауу
Сря Яну 08, 2020 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, благодарности за информацията. Можеха да минат години преди да науча за това, просто заради късните си часове на пристигане и ранните на тръгване. Сега поне няма да ме е страх, че може да стигна твърде рано Smile. Тя тази читалня много по-добра от тези на националната библиотека. Смях. Ето къде човек би могъл да прекара приятно и смислено времето си, ако случайно пристигне по-рано вечер (Кенте, как беше тоя лаф на мацката ти за ранното пристигане в хижите... Smile ? ) или трябва да чака другите да се приготвят за тръгване сутринта. А защо не и да отдели един или повече дни да почете там? А и за различни планинарски мероприятия става това помещение... А бе ще станат и у нас нещата, ама време и усилия трябват...
Сря Яну 08, 2020 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
читалня … за различни планинарски мероприятия става това помещение...

Като се сетя през пролетта на 2002г на какво присъствах … Едни "студентки" се бяха качили за няколко дни "да четат" за изпита. Цяла нощ дъниха някакви чалги, пиянски крясъци, а сутринта по масите и столовете още се валяха прашки и сутЮени…
Ако "помещението" е предвидено и за такива "различни планинарски мероприятия", може, няма лошо.
Чет Яну 09, 2020 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
ray написа:
читалня … за различни планинарски мероприятия става това помещение...

Като се сетя през пролетта на 2002г на какво присъствах … Едни "студентки" се бяха качили за няколко дни "да четат" за изпита. Цяла нощ дъниха някакви чалги, пиянски крясъци, а сутринта по масите и столовете още се валяха прашки и сутЮени…
Ако "помещението" е предвидено и за такива "различни планинарски мероприятия", може, няма лошо.

Винаги има мегдан и за черногледство, особено у нашенско. В името на равновесието бих споменал използването на книги за подпалки в иначе чудесната х. Иван Вазов. А също и на други места...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Яну 09, 2020 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:

Винаги има мегдан и за черногледство, особено у нашенско. В името на равновесието бих споменал използването на книги за подпалки в иначе чудесната х. Иван Вазов. А също и на други места...

Shocked Shocked Shocked най-малко от тях съм очаквал такова отношение Evil or Very Mad

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Яну 09, 2020 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
vedrin написа:

Винаги има мегдан и за черногледство, особено у нашенско. В името на равновесието бих споменал използването на книги за подпалки в иначе чудесната х. Иван Вазов. А също и на други места...

Shocked Shocked Shocked най-малко от тях съм очаквал такова отношение Evil or Very Mad

Ще уточня, че станахме свидетели на тази постъпка на 27.04.2008 г. Люлин Радулов, един от съсобствениците, беше в главната роля. Не разполагам със снимка на тези му действия, затова прилагам изглед на входната врата на хижата, гледана отвътре, горе-долу по същото време.



По време на бурята, която ни принуди да поостанем в хижата повече от предвиденото, си говорихме с него за "бялата" и "черната" мъгла, играхме безброй партии шах с ksx, и ... поправяхме снегоходки с подръчни средства.





_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Яну 09, 2020 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Влади, под „различни планинарски мероприятия“ имах предвид и такива мероприятия Smile. Интересно дали и някой друг от форумците е попадал на подобна планинарска проява там или другаде.... разбира се, едва ли. Smile

Ведрине, за да бъдеш докрай коректен би трябвало да кажеш и за какви книшки става дума... щото някои книшки е най-добре да бъдат използвани точно за това. Оше повече ако обстоятелствата го налагат. Все пак мотивацията за дадено действие е важна, нали?
Радвам се да науча, че играеш шах. Вчера щях да ти напиша, че впечатленията ми са, че снимаш така както карпов играеше преди години, а че тези снимки ми мязат на играта на веско тупалката от най-добрите му дни... ама, викам си, дай да съм по-ясен Smile.
Чет Яну 09, 2020 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Ведрине, за да бъдеш докрай коректен би трябвало да кажеш и за какви книшки става дума... щото някои книшки е най-добре да бъдат използвани точно за това. Оше повече ако обстоятелствата го налагат. Все пак мотивацията за дадено действие е важна, нали?
Радвам се да науча, че играеш шах. Вчера щях да ти напиша, че впечатленията ми са, че снимаш така както карпов играеше преди години, а че тези снимки ми мязат на играта на веско тупалката от най-добрите му дни... ама, викам си, дай да съм по-ясен Smile.

Книгите са си книги, дори и да става дума за събраните съчинения на Т. Живков... Впрочем, в миналите дни бях свидетел и на това как един отдавнашен и близък приятел, син на академик, в присъствието на татко си, палеше камината с някогашни руски преводи на американски учебници по общата им специалност...

Думата тук е за разликата между градене и рушене, а не толкова за съдържанието на съграденото или разрушеното. И да, винаги е тъжно, когато нещо съградено стане безполезно.

Иначе, едва ли снимам по-добре отколкото играя шах. А в онази пролет, досущ като зима, загубих всички партии. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Яну 09, 2020 7:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:

Книгите са си книги, дори и да става дума за събраните съчинения на Т. Живков...


Знам, че навлизаме в много дълбок offtopic, но да споделя нещо.

Преди годинки при закриването на един банков клон попаднах на интересна находка. Имаше страшно много книги в чували, които трябваше да бъдат изхвърлени. До колкото знаех бяха стари сметкоплани, списания и закони. Обаче из между тях изкочиха и тези:



Книги на Живков, Сталин, Ленин, Г. Димитров ...


А тази ми беше най-интересна!


Сега тези книги са я моята лична библиотека. За съжаление това бе нищожна част от всичко, което изхвърлиха с буса. Де да знаех по-рано ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Яну 09, 2020 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Така е, Ведрине. Не трябва да съдим за нещата, ръководейки се от злоупотребите с тях. Поне за мен, тази случка, за която говориш е някво безумие.

Светликс, няма да ти отговоря не толкова щото е офтопик, ами щото темата е голяма и болезнена.
Чет Яну 09, 2020 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Винаги има мегдан и за черногледство...

Не разбирам за какво черногледство говориш, "я написах така, как си беше...", още повече, че визираните събития имат повече от десетгодишна давност, а понастоящем идеята с читалнята си е много добра.

vedrin написа:
И да, винаги е тъжно, когато нещо съградено стане безполезно.

Е, нека не абсолютизираме. Ето ти нагледен пример от пъпа на София - Телефонната палата - огромно "съграждение", станало напълно безполезно сега, когато цялата техника, която понастоящем върши същата работа, вече може да се побере в един или два куфара. На тебе лично тъжно ли ти е за залите с тракащите релета?
На мен не, обичам спартанския живот и около мен да няма нищо, което не ми е от непосредствена необходимост, затова използвам всяка възможност да "чистя", подарявам или продавам на безценица стар инвентар, за да може поне някой да го ползва, а не да стои. Даже в определени случаи, "нямането" на излишни вещи ме прави щасТлиФТ, както казваше едно време Чехлю.
Пет Яну 10, 2020 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
По стечение на обстоятелствата през последните дни и аз съм в лагера на "черногледците".
Когато в продължение на месеци си се трудил и си вложил много нерви и усилия да направиш нещо хубаво за всички и изведнъж мине някой субект и го бутне от просто безхаберие, то мотивацията пак да правиш нещо за общо добро е точно нулева.
Пет Яну 10, 2020 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Е, нека не абсолютизираме. Ето ти нагледен пример от пъпа на София - Телефонната палата - огромно "съграждение", станало напълно безполезно сега, когато цялата техника, която понастоящем върши същата работа, вече може да се побере в един или два куфара. На тебе лично тъжно ли ти е за залите с тракащите релета?

На мен лично тракащите релета в Телефонната палата не ми липсват, макар и по стечение на обстоятелствата някои техни образци да бяха част от детските ми играчки. Изобщо, за извеждането от употреба на каквото и да е било IT оборудване, което по принцип по закон има период на амортизация 2-3 години, няма особени причини за съжаления. От друга страна, обаче, бих споменал един миникомпютър, една от първите машини включена в Интернет у нас, която съжалявам, че не съхраних, въпреки че имах тази възможност преди вече повече от 20 години.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Яну 10, 2020 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov