ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
зимен фестивал х.Плевен 13-16.02.2020г
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
зимен фестивал х.Плевен 13-16.02.2020г
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Влади, напълно възможно е да е така, не съм я чел... То по-учудващото е, че както сам знаеш по-добре от мен действително има страхотни образци от този вид литература, доста от тях издадени и на български.
Хубаво е, че въпреки всичко се организират форуми като този, на който хората да се съберат, видят, разговарят, спорят, общуват реално, включително и за такива книги.
Между другото, не знам дали е хубаво да го казвам... но много ми харесва това, дето виждаш и хората, дето преди теб са ходили по планината... Щото това сега е голям проблем, и не само планинарски.
Пет Яну 03, 2020 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Е, как може да се оставиш някакъв си лъчко да те разколебава, недей така... Smile
А ти ще разколебаеш ли очакванията ми или все пак ще кажеш как беше в шамуни? Ходи ли, панти ли, катери ли? Как е социалния и по-точно нощния живот? Щото само хубави работи чувам... С една дума ква е там програмата? Smile


Чакай че забравих да ти отговоря. Ами какво да ти кажа, хубаво е обаче не уцелихме време. И там беше безснежно и с кофти време. После започна да вали, долу мъгла нищо не се вижда и после го топи че топло. Над 2500 метра буреносни ветрове и така всеки ден. Не можахме да се изкефим много на ските. Нищо не съм катерил.
Като цяло там всичко си е добре, просто е скъпо, но това се знае Smile В Цермат е по-яко за ски Smile ама и там е голяма цифромания.
А тея дето обясняват че в Банско и Боровец било по-скъпо...... Ами не им вярвайте Smile
Пет Яну 03, 2020 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти, Калояне! Честен отговор, както винаги. Чак мен ме хвана яд, че не сте случили на време. Но кво да правиш – това е до късмет. От друга страна подобно неприятно време отваря повече възможности за социален живот Smile. А дано повечко хора прочетат коментара ти.
Иначе навалица имаше ли голяма? Миналага година два пъти бях в Банско – все едно че си посред някакъв митинг. Smile
Пет Яну 03, 2020 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Нямаше все още много хора, тъй като сезона тепърва започваше. Ние бяхме точно преди коледа. А там за разлика от банско легловата база е съобразена с инфраструктурата и не се усеща. А писти и места за каране има толкова много че даже и не може да се напсуваш с никой, макар че при нас почти цялата зона да беше затворена заради подобните условия, за които писах по горе.
Искам да кажа че струпване не се усеща, най много като се отиде до центъра е малко по-сбутано Smile
Пет Яну 03, 2020 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Нямаше все още много хора, тъй като сезона тепърва започваше. Ние бяхме точно преди коледа. А там за разлика от банско легловата база е съобразена с инфраструктурата и не се усеща. А писти и места за каране има толкова много че даже и не може да се напсуваш с никой, макар че при нас почти цялата зона да беше затворена заради подобните условия, за които писах по горе.
Искам да кажа че струпване не се усеща, най много като се отиде до центъра е малко по-сбутано Smile

Тодорка не отстъпва като място за каране, обаче не може да се сравнява с алпите. Много по-малко е и колкото грандомански проекта да има, този проблем с легловата база и претъпканоста няма да се реши и няма как да стане, докато не фалират половината хотели, които и без това са фалирали ако не са част от една известна банка... Ама айде да не навлизаме в политиката.
Пет Яну 03, 2020 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ясно. Благодаря ти. В най-романтичното време сте били, жалко само дето и метеорологията не е била с вас. Но нищо, те ските няма да свършат. Изглеждаш доволен, а това е най-важното.
А за Банско - няма как да е по-добро от алпите/шамони, докато се опитва тъпо да ги имитира. Шансът му е да е различно.
Пет Яну 03, 2020 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз може да се кача, ама както написах за миналата и по-миналата и по-по-миналата година все по безинтересно ми става на това събитие, само около масите големите приказки иначе нагоре по баира я има 10 човека я не.
Пон Яну 06, 2020 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...изкачвания зимни дълги. Нито знам там къде са лавинарниците. Та така Smile желание има, умения не Smile
Иначе на теория знам и съм чел как са нещата там и не са много приятни Smile

Ами аз ходих там декември. От обездвижване посредством стоене на офис стол в продължение на месеци съм загубил форма - едва се качих на Саръкая… Затова сега през ден бича кросове десятка, пък барем се оправя.
Лавинарниците - няма смисъл да ги изучаваш в конкретика, те просто са навсякъде. Няма начин да идеш на Джендема и да не минеш през такива - дори в гората на неколкостотин метра от хижата, при това на самата маркирана пътека за Водните дупки, падат много сериозни лавини между дърветата...
На теория - теорията сама гласи, че практиката там може да бъде много разнообразна, като нищо не подлежи на точна дефиниция.
Въпреки това, с подходящи дрехи, храна и резерв от сили, там нещата, поне за мен, винаги са били особено приятни, няма друго такова място у нас.
Пон Яну 06, 2020 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:
...изкачвания зимни дълги. Нито знам там къде са лавинарниците. Та така Smile желание има, умения не Smile
Иначе на теория знам и съм чел как са нещата там и не са много приятни Smile

Ами аз ходих там декември. От обездвижване посредством стоене на офис стол в продължение на месеци съм загубил форма - едва се качих на Саръкая… Затова сега през ден бича кросове десятка, пък барем се оправя.
Лавинарниците - няма смисъл да ги изучаваш в конкретика, те просто са навсякъде. Няма начин да идеш на Джендема и да не минеш през такива - дори в гората на неколкостотин метра от хижата, при това на самата маркирана пътека за Водните дупки, падат много сериозни лавини между дърветата...
На теория - теорията сама гласи, че практиката там може да бъде много разнообразна, като нищо не подлежи на точна дефиниция.
Въпреки това, с подходящи дрехи, храна и резерв от сили, там нещата, поне за мен, винаги са били особено приятни, няма друго такова място у нас.


Аз понеже си спортувам постоянно и в конкретика бягане различни дистанции, а и други неща, съм установил от опит че бягането а и другото помага но много малко. Помага само ако бягаш пресечено и то баири. Освен това ти трябват и часове.
Бягането ми дава добър старт за първите часове на дадено изкачване. Ако нямам после тренинг за самата планина, започвам да отпадам бързо. Още повече като се събере студ и бързо качване на надморска височина с още фактори като обезводняване и захар става още по зле, особено с раници и тн ... Забелязъл съм обаче че различните хора имат различна поносимост към тези фактори и тя е донякъде и вродена.
Дефакто един по тежък еднодневен преход е от 10 часа нагоре. Няма с какво бягане да натренираш точно този тип издръжливост. Освен ако не си ултрамаратонец, но дефакто те правят микс между бягане и ходене в планината и ги пречислявам повече към планинарите отколкото към бегачите.
А и за този тип издръжливост съм чел, че човек който я има след това я възтановява по-бързо. Дефакто ти като си се занимавал сериозно в продължение на години, би следвало бързо да я възтановиш.
Например правих мусаленския траверс и се разбих сериозно, а си мисля все че горе-долу съм трениран.
Относно Северен Джендем наистина е така, уникално място, когато и да се иде. Там на хижа Плевен като дете съм се учил да карам ски, още се организираха тези зимни лагери тогава. Smile
Пон Яну 06, 2020 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Много навалица по тия фестивали. Ако е кофти времето ядене и пиене като за последно от сутринта до посред нощите. Ако времето е ок.... пак ама от малко по-късно Very Happy
Пон Яну 06, 2020 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
regnauld написа:
Много навалица по тия фестивали. Ако е кофти времето ядене и пиене като за последно от сутринта до посред нощите. Ако времето е ок.... пак ама от малко по-късно Very Happy

SmileSmile

Много хора ми казват колко било добре при новите хижари. Аз не виждам кое му е доброто при положение, че там съм бил 90-та години и по самата хижа не е пипнато нищо. Освен че са сменили някое и друго легло. Освен това влекчетата вече не работят, а пустеят тъжно тъжно.
Това което забелязах и предната година и по-предната е все по сериозно присъствие на хора, които отиват там на кръчма и на пиене. Туристи почти не виждам.
Пон Яну 06, 2020 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...Аз не виждам кое му е доброто...

Да на виждане може да не се вижда, но на обоняние - не забеляза ли че кенефите ВЕЧЕ НЕ МИРИШАТ, защото старателно се мие и чисти? На мен тези неща ми правят впечатление и го отбелязвам. Кажете коя друга хижа има таз особеност да не и миришат кенефите?
Сря Яну 08, 2020 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:
...Аз не виждам кое му е доброто...

Да на виждане може да не се вижда, но на обоняние - не забеляза ли че кенефите ВЕЧЕ НЕ МИРИШАТ, защото старателно се мие и чисти? На мен тези неща ми правят впечатление и го отбелязвам. Кажете коя друга хижа има таз особеност да не и миришат кенефите?


Вазов
Сря Яну 08, 2020 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:
...Аз не виждам кое му е доброто...

Да на виждане може да не се вижда, но на обоняние - не забеляза ли че кенефите ВЕЧЕ НЕ МИРИШАТ, защото старателно се мие и чисти? На мен тези неща ми правят впечатление и го отбелязвам. Кажете коя друга хижа има таз особеност да не и миришат кенефите?


Да, това наистина е така. Всъщност е доста положително, пропуснах го.
Сря Яну 08, 2020 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Също и левски, чаирски езера. Допускам, че и някои други покрай чиито тоалетни само съм минавал... Но, Влади, напълно уместно предлагаш кенефа като критерий за състоянието на дадена хижа. Повече от сериозен съм.

Калоян обаче е прав, че голям купон тече на плевен и то май открай време си е така. Там пристигам обикновено след полуношт и винаги е било весело и музикално. Но и планинари и туристи има все пак, щото съм ги засичал на другия ден по баира. Казват, че и преди и сега готвят хубаво, но не съм пробвал лично по ясни на всички причини. Че има хубаво кафе и бири е ясно.
Сря Яну 08, 2020 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov