ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2020
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2020
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Я, Пацко ме е изпреварил! Smile

packo packov написа:
Колеги, от апаратната ми подават сигнал !!!!

Джорджано отива не на копоооон, а на море! И то пеша.
Нямам фейс, ама това е линка, май се отваря и без регистрация!

https://www.facebook.com/187928341260642/posts/%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%BA...

Лъчко, запознат ли си с творчеството му???

boris_borisov написа:
На КОпон или на КОм-Емине - ква е разликата? Laughing


Джорджано наистина е тръгнал по Ком-Емине!

На мнозина може тази новина да се стори странна и смешна, но Джорджано отдавна обяви своето намерение за Ком-Емине това лято.

На 31 януари 2020 г. Джорджано прави във Фейсбук събитие „КОМ - ЕМИНЕ 2020“ - от събота, 20 юни 2020 г. от 8:00 ч - до петък, 10 юли 20:00 ч:

„КОМ - ЕМИНЕ 2020“

Остава загадка защо е избрал да стартира през юни месец, който традиционно е много дъждовит, а времето е студено и непостоянно.

Ето малко новини от официалната фейсбук страницата на Джорджано, които са публични, тоест всеки с Фейсбук-профил може да ги прочете:

.......................Събота, 20 юни 2020 г. в 06:20 ч.:


............................Неделя, 21 юни 2020 г. в 09:10 ч.:................................Неделя, 21 юни 2020 г. в 16:36 ч.:


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Юни 21, 2020 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Еми Дизела като пенсионира Е3, а Божо като не е тръгнал още, и Джордж ще следим.
Стефко, пускай тука систематизирана информация ако не ти е трудно и го следиш. Ще ни облекчиш нас невежите, да не ровим от на жените фейса, че да не стане кръвнина вместо за изневяра за Джорджи ахахахах.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Юни 22, 2020 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Искрено пожелавам успех на Джорджано! Не съм му фен, но ако успее ще казвам с весела нотка на някои тиквеници "Видя ли бе? Джорджано направи Ком-Емине, а ти все още ходиш до кварталното магазинче с колата. И имаш претенции, че си голям мъж!"

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Юни 22, 2020 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Еми Дизела като пенсионира Е3, а Божо като не е тръгнал още, и Джордж ще следим.
Стефко, пускай тука систематизирана информация ако не ти е трудно и го следиш. Ще ни облекчиш нас невежите, да не ровим от на жените фейса, че да не стане кръвнина вместо за изневяра за Джорджи ахахахах.

Дадено, ще публикувам информация.
Отнема около 10-тина минути (нито много, нито малко), за да направя скрийншот, да го запаметя, да го кача в Гугъл Снимки и после във форума.

Svetlix написа:
Искрено пожелавам успех на Джорджано! Не съм му фен, но ако успее ще казвам с весела нотка на някои тиквеници "Видя ли бе? Джорджано направи Ком-Емине, а ти все още ходиш до кварталното магазинче с колата. И имаш претенции, че си голям мъж!"

Ха-ха-ха, много странно (или пък напълно логично), но аз също си помислих почти същото, като разбрах, че Джорджано тръгва по Ком-Емине -
че ако успее Джорджано да го мине, ще го давам за пример на тези мои приятели, които си намират оправдания, за да не тръгнат по маршрута. Smile

Иначе и аз не съм фен на Джорджано, но не виждам и причина да съм му антифен. Smile

Пролетта случайно попаднах на един смислен въпрос за планинарска екипировка в групата „планински преходи“ (името на групата е с малка буква).
Получи се много смислена и полезна дискусия за екипировката. Едва накрая обърнах внимание и загрях, че въпросът и дискусията са на Джорджано.
После прочетох, че Джорджано направил няколко прехода и се влюбил в планината. Миналата година бил качил Вихрен, Ботев... А сега – Ком-Емине!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юни 22, 2020 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Щом няма страх от кравешките кучета, ще се справи момчето!

https://youtu.be/JRd53x64IQU?t=728
Пон Юни 22, 2020 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност сега сглабям пъзела, но той ми писа преди една година, след като е прочел моя пътепис. Има и блог, но за сега само с една публикация - https://adventurebg2019.blogspot.com/

https://www.blogger.com/profile/06660137356051081350

Иначе от към време наистина е малко криво. Кадър от Ботев от вчера ранния следобяд:



Успех на Джорджано!

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Юни 22, 2020 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Това черно-бяло изображение ли е, бялото = зелено (трева)?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 22, 2020 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Камерата на туристическата спалня. Не мисля, че има такива есктри да дава негатив. Днес в 12 на обяд в сводката на НИМХ там и на Черни връх в било 5 градуса, а на Мусала 2. Идеални условия за една тлъста суграшица.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Юни 22, 2020 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
...
Иначе от към време наистина е малко криво. Кадър от Ботев от вчера ранния следобяд:

...
... Идеални условия за една тлъста суграшица.


От архива на камерата за 21 юни 2020 г се вижда, че това наистина най-вероятно е било тлъста суграшица или градушка - само за 15-тина минути го е натрупало:













Tito написа:
Всъщност сега сглабям пъзела, но той [Джорджано] ми писа преди една година, след като е прочел моя пътепис....

А-а-а-а-а-а, ясно значи кой е разпалил искрата на Ком-Емине у Джорджано! Smile


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юни 22, 2020 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък не свързвам публичния образ на Мирослав с това дали ще мине КЕ и ако го мине да бъде даван за пример. Всъщност той е типичният средностатистически ком-еминеец напоследък. Млад мъж, с не много голям опит в планината, който е видял снимки, прочел е няколко пътеписа и се е запалил да мине маршрута. Ако не успее, ще бъде точно поради същите причини, поради които доста хора се отказват - лошото време и това че е тръгнал сам, а не че е по-неспособен от другите.
Когато обяви първия път, че ще ходи, доста хора му се смяха, но сега гледам са си взели поука и не се подиграват толкова. Все пак да не забравяме, че има хора отказали се още на Петрохан или на Лакатник, а той продължава Smile
Между другото човекът е възпитан и задава смислени въпроси, които показват, че е чел и си е написал добре домашното, поне за Западна Стара планина. За пореден път се убеждавам, че не трябва прибързано да се съдят хората.
И между другото това, че върви само по половин ден и бавно изобщо не означава, че от него не става планинар. Големи изчисления му направиха някои специалисти за колко време е стигнал от Ком до Петрохан... Аз пък намирам, че е чудесно да направиш първия си опит така - бавен старт, да ходиш с удоволствие. Той е един от малкото, които не пускат публикации за болка, пришки и страдания. Дай Боже всекиму да се радва така на планината Smile

Цитат:
2 ден прохода Петрохан- гара Лакатник успешен. В 7 часа стартирах прехода днес, около 11:40 ч. Бях на хижа Пробойница/никой нямаше/ направих си обяд- чешма няма на Пробойница. После стигнах до раклонението след Губислав, тръгнах по пътеката надолу и след малко пътеката свърши, маркировка също нямаше, въпреки това се оправих с картата на телефона , после пътеката е изцяло с асфалт до гара Лакатник. Заваля дъжд и се подслоних в изоставени бивши сгради на уранова мина. На главния път има магазин и си взех вкусен сладолед чичо Чарли. После отидох на гара Лакатник... Сега съм в къща за гости Драганови... И този ден ми хареса и съм щастлив че го правя... @ Гара Лакатник


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Юни 23, 2020 7:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не знам дали заради това, че хората стояха затворени няколко месеца или защото някои все още са в принудителен отпуск и гледат да го оползотворят, но тази година ком-еминейският сезон започна необичайно рано. Вече виждам снимки на първите финиширали на нос Емине Smile

Също така Любимир Палакарчев пусна снощи това съобщение във фейса:
Цитат:
Здравейте приятели
В момента съм на х. Ком.
Една задачка имате до сутринта.
Тук съм с още двама приятели.
Накъде ще поемем утре сутрин?
От вр. Ком към Миджур и Връшка
чука ли, или от вр. Ком към нос Емине.
Лека и спокойна нощ на всички.


Няма да ви мъча да отгатвате Laughing От преди половин час:
Цитат:
Приятели. Насочваме се към нос Емине


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Юни 23, 2020 7:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Връшка чука - Ком е също доста предизвикателен маршрут! Липсата на хижи, ясна пътека и най-вече на вода са съвкупност от кофти проблеми. Аз лично ако се навия на подобен преход бих го направил в сезон, в който температурите не са много високи и не вали всеки ден.

ПС: Така го е написал, че се насочва към Емине, все едно е написал: насочваме се от Беклемето към засл. Орлово гнездо Laughing

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Юни 23, 2020 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Кой каза ... "Петрокомок"?! Rolling Eyes

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Юни 23, 2020 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
Джорджано не е качил нищо вчера, а на Тръстеная има обхват. съмнява ме, че е продължил до Лескова предвид предишните дни с по-късите преходи, но кой знае... не знам дали е с палатка. Гара Лакатник - Тръстеная пък е съвсем малъка разходка, но вчера валя цял ден.

Lubomir Palakarchev мина вчера през Тръстеная и към 11 вечерта писа, че са до Лескова.

допълнение. преди 1 час Джорджано е качил снимка от Лескова, така че бяха заедно.
Сря Юни 24, 2020 8:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мирослав е стигнал Кашана, значи мина Западна Стара планина като на майтап и без нито едно оплакване в публикациите си. Smile
Цитат:
От гара Лакатник към хижа Лескова- заваля дъжд от село Лакатник и така до Лескова не спря. Имаше купон с компания от Ботевград, заредиха ме с провизии за което много им благодаря. @ Хижа Лескова

Цитат:
Днес времето беше усмихнато и в 6 часа тръгнах към Витиня. Слънцето създаваше невероятни ефекти. Дълъг преход ми се видя. @ Витиня!

Цитат:
На ТС"Витиня" се наспах много добре и има /ток,вода,обхват, печка,баня/- тръгнах 7часа > на проход Арабаконак 10 часа >на Стара мандра и чешма с 3 чучура в 11 часа > местността "през компровите"11:30 часа,има сечище и са затрупали пътеката>в 14:20 ч. На паметник за загиналите Руски и Български опълченци>17:45 часа бях на голяма чешма с много вода>18:45 ч. На Златишки проход- паметник Вечна слава на братята освободители >19часа хижа Кашана. Много приятно посрещане, вкусна храна и уютна стая. Снимка с мама Данче.
5 ден Витиня-Кашана успешен. @ Златишки Проход

За Лескова - Витиня е написал само "Дълъг преход ми се видя." Laughing Няма какво повече да коментирам, дори и впоследствие това момче да се откаже от похода, за мен е ком-еминеец и планинар с потенциал Smile

И инфо за Любо Палакарчев:
Цитат:
След великолепноте посрещане на хижаря бай Цветан на хижа Лескова и горе долу възстановени от вчерашния
потоп вече минахме Витиня и сме на
Арабаконак
Продължаваме за х. Кашана

Цитат:
На х. Чавдар смеЗсщито заваля много силен дъжд

Цитат:
Продължавам сам Моите приятели, където не бяха го минавали досега и аз се присъединих към тях по мое желание и нямахме кой знае нещо определено за цел, след с нощния проливен дъж, който ни хвана на път за Кашана и се принудихме да се върнем на Чавдар и след сутрешния продължаващ дъжд от Чавдар нагоре, решиха, че е най добре за тех в момента да се върнат и от Буново да се приберат за София А аз каквото дойде по нататък
До скоро от Кашана и после по маршрута

Цитат:
От х. Лескова през Витиня, Арабаконак, х. Чавдар и към х . Кашана
ОСТАВАМ ДА ПРЕНОЩУВАМ НА Х.КАШАНА
МНОГО ЛОШО ВРЕМЕ И НАСАМ
УДАРИ И ГРАДУШКА ПО БИЛОТО
ИСКАМ ДА КАЖА ОЩЕ НЕЩО
УТРЕ МИСЛЯ ДА ПРОДЪЛЖА, ВЪПРЕКИ
КАЛТА И ЛОКВИТЕ ДОСЕГА. А И НЕПРЕКЪСНАТИЯ ПРОЛИВЕН ДЪЖД
НЯКЪДЕ ДО БОТЕВ ИЛИ ДО БУЗЛУДЖА,
ЩЕ ПРЕКРАТЯ И ЩЕ ОТИДА НА МОРЕТО,
ЗА НЯКОЙ ДЕН


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Юни 26, 2020 7:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 5 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov