ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2020
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2020
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Re: не направих прехода за да се доказвам на някой Отговорете с цитат
havay написа:
Здравейте, не направих прехода ...


Поздравления и от мен! Благодарим за споделената информация. За съжаление много от написаните от теб неща са неоспорими факти.

И все пак, за да усетиш истинската атмосфера на "пътеката" винаги съм твърдял, че трябва да се измине цялата от край до край. Пожелавам ти един ден да ти се сбъдне Smile

Поздрави

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Юли 20, 2020 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Irha написа:
Споделям мнението за х.Мазалат, че е най-скъпарската -18лв за легло...

100гр. пържени картофи със сирене +3 кебапчета +1 кола =13лв, Чаша вино наливно от кутия =5лв

Явно поради това имаше 12 опънати палатки и от двете страни на хижата Smile


Как са се събрали 12 палатки при тия мотори:


Пон Юли 20, 2020 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Мария Николова и Константин Атанасов. Мисля, че целят рекорд за дамата Smile

Движение в момента : https://gps.tracksport.eu/map/mariya-i-konstantin-kom-emine-2020

График спрямо Антония Григорова и Божо: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bn6m2V2zy6nBz-UEYqigXn7vRmLy18jtYAyii91vzEY/htmlview#
Сря Авг 26, 2020 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Дизела с колело по КЕ за 5 дена Отговорете с цитат
От фейсбук страницата на Кирил Николов - Дизела (21.08.2020):

Интересни факти около преминаването ни по КЕ

Ден 1: Петрохан - вр. Ком - х. Кашана
Време (почивките са включени) : 15ч 07мин
Дистанция (загубванията са включени): 152км
Общо изкачване: 4655м
Изкачвания: 76 броя - 55.68км
Спускания 71 броя - 57.94км
kcal: 8938
carbs: 20%
protein: 5%
fat: 75%

Ден 2: хижа Кашана - хижа Добрила
Време (почивките са включени) : 13ч 30мин
Дистанция (загубванията са включени): 73.61км
Общо изкачване: 3025м
Изкачвания: 46 броя - 26.33км
Спускания 48 броя - 25км
kcal: 8768
carbs: 21%
protein: 6%
fat: 73%

Ден 3: хижа Добрила - Бузлуджа
Време (почивките са включени) : 13ч 00мин
Дистанция (загубванията са включени): 89.46км
Общо изкачване: 2915м
Изкачвания: 33 броя - 31.70км
Спускания 41 броя - 34.98км
kcal: 7739
carbs: 21%
protein: 5%
fat: 74%

Ден 4: Бузлуджа - Върбишки проход
Време (почивките са включени) : 13ч 21мин
Дистанция (загубванията са включени): 155 км
Общо изкачване: 3900м
Изкачвания: 87 броя - 48.98км
Спускания 110 броя - 56.95км
kcal: 7806
carbs: 21%
protein: 5%
fat: 74%

Ден 5: Върбишки проход - нос Емине
Време (почивките са включени) : 11ч 11мин
Дистанция (загубванията са включени): 143км
Общо изкачване: 2315м
Изкачвания: 75 броя - 46.67км
Спускания 80 броя - 48.45км
kcal: 6300
carbs: 24%
protein: 4%
fat: 72%

Извод: Ако искате да отслабнете направете Ком - Емине 👀😅🤣🤘

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Авг 28, 2020 6:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение AC/DC Отговорете с цитат
Относно тока...
Снощи, като всеки уважаващ себе си последовател на Цецко и правия Път - Емине-Ком над тунела под далекопровода все едно някой ме боцкаше с много игли по з@дника. Същевременно във въздуха се чуваше стандартното пукане под жиците на далекопровода. Забелязах, че боцкането спря след като се надигнах от седалката на колелото и бях само с кецовете на педалите и с ръце на гумените ръкохватки на кормилото.
Питането ми е, дали тока е бил привлечен от 10те кенчета бира в раницата? И дали може да стане беля? Натиснах колкото можах да се махна по- бързо, ама то пусто изкачване. Е тази сутрин на слизане минах с над 40км/ч и не усетих нищо. Ама и бирите изпити, и не бях седнал.
ПП: Говедарника работи, ракия има, даже и това онова за хапване. Говедарите повече не мислят да се качват с преспиване горе, стоката още не са я свалили. В кухнята едно легло, в спалнята две единични и едно двойно. По печка в стая, дърва бол. Плейбоя от 2016 е вървежен и навсякъде разлепен WinkЧешмата долу в дерето тече ледена.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Авг 28, 2020 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
Мария Николова и Константин Атанасов. Мисля, че целят рекорд за дамата Smile

Движение в момента : https://gps.tracksport.eu/map/mariya-i-konstantin-kom-emine-2020

График спрямо Антония Григорова и Божо: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bn6m2V2zy6nBz-UEYqigXn7vRmLy18jtYAyii91vzEY/htmlview#


Приключи преди около час Мария с Пътеката. Подобри с 6 часа и 10 ина минути рекорда на Антония Smile
Честит успех Smile
Съб Авг 29, 2020 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мария Николова за рекорда си на Ком-Емине, зайците по трасето и чудната торта на финала!
Източник: https://ladyzone.bg/

През уикенда Мария Николова подобри рекорда при жените за бързо преминаване на туристическия маршрут Ком-Емине. Тя измина трасето по билото на Стара планина за 5 дни, 16 часа и 43 минути. Предишното най-добро постижение бе на Антония Григорова, която през 2017 г. измина пътя за 5 дни, 22 часа и 55 минути.

Мария е професионален лекоатлет и работи като кондиционен треньор. Тя пробяга близо 600-километровото трасе заедно със своя приятел Константин Атанасов.

Традицията повелява хората, които изминават дългия маршрут, да вземат две камъчета от връх Ком. На финала едното се хвърля ритуално в морето, а другото се запазва за спомен. Една от най-интересните снимки във Фейсбук профила на Мария Николова е запечатала именно хвърлянето на камъчетата в Черно море. Решихме да започнем интервюто си с нея точно от този момент.



Скочихте ли в морето след края на това дълго бягане?
Чак на другия ден се изкъпахме, защото много ни се спеше. Всъщност първата вечер след голямо натоварване се спи трудно. След отпускането на тялото се появяват много болежки. Дори ме втриса малко и се потя.

Тортата на финала вероятно е била най-вкусната?
Да. Хиляди благодарности на приятелите, които организираха тази приятна изненада!



Бяхте ли минавали преди това цялото трасе Ком-Емине на части с опознавателна цел?
Да, като това се случи в рамките на три години. Напролет изминахме последната част и се шегувах, че това е най-бавното преминаване на маршрута.

Какви животни срещнахте по пътя?
Освен кравите и конете, които си пасат по поляните, видяхме зайци. Вечер в гората често виждахме очи да светят, без да знаем какво е животното. Веднъж през деня видяхме стадо диви прасета, но те бързо ни усетиха, изгрухтяха и избягаха.



Имахте ли проблеми с липсваща маркировка?
На някои места няма маркировка, но с помощта на GPS се ориентирахме чудесно.

Наистина ли решихте, че тръгвате на това дълго бягане само три-четири дни преди старта?
Да. Писах на всички приятели, които отдавна ни подпитват дали няма да правим Ком-Емине. Благодарение на тях имахме пунктове с храна, дрехи и всичко останало на Витиня, Кашана, Беклемето и на Шипка. В последния момент приятели от Варна организираха пункт на Ришкия проход. В тази част вече билото е ниско, много е горещо и всички чешми бяха пресъхнали. Един от познатите ни дори беше изминал част от трасето, за да скрие зад маркирани с лента храсти бутилки вода.



Колко маратонки смени в тези пет дни и половина?
Редувах три чифта. На хижа Добрила например имаше голяма буря. Изчакахме я да отмине и в 18:30 ч. тръгнахме по мокрото трасе. Цяла нощ бяхме с мокри крака и беше голямо облекчение на Шипка да се преобуем.

Как се запознахте с Константин?
Той не е професионален спортист, юрист е, но се занимава с бягане и се запознахме покрай състезанията. Любопитен факт е, че при едно от първите си участия на Обиколката на Монблан взех разстоянието за около 33 часа. Той участва на следващата година и времето му беше с 10 секунди разлика от моето. За толкова дълга дистанция това наистина е удивително съвпадение!

Само преди месец ти спечели за шести път Обиколката на Витоша (100 км) при изключително мокро трасе. Как се справи с калта?
Всъщност не съм броила победите, но щом така пишат по медиите (смее се)... Тази година наистина имаше много кал, особено около язовир Студена, където и без това си е кално. На места петата ми излизаше от обувката, толкова тежка беше калта, залепнала по подметката. Хубавото на бурята е, че поне разхлади и стартирахме при 17 градуса. Последните 20 км също ме валя дъжд. Около Ярлово имаше мъгла, което е доста неприятно, когато си светиш с челник.

Планираш ли сега някаква голяма почивка, пътуване?
Засега не.

Още снимки от Ком-Емине можете да видите в профилите на Мария и Константин във Фейсбук.
https://www.facebook.com/maria.nikolova.bg/posts/10158564399083232

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Сеп 04, 2020 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Божидар Антонов (Божо) е тръгнал пак по Пътеката... Smile

Божидар Антонов: Ком Емине 2020 десет години по Пътеката....


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Сеп 15, 2020 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Днес Джорджано подновява прехода си по Е3 Ком - Емине. Продължава от ден 12. Пожелавам му успех, хубаво време и лека крачка!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Нед Сеп 20, 2020 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
вече е качил снимка от нос Емине, като от началото на втората част до днес нямаше никакви снимки или информация, освен една снимка на камина от един от заслоните по маршрута.
Нед Сеп 27, 2020 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Едно интересно видео за преминаване на Ком - Емине в дуо вариант: https://www.youtube.com/watch?v=VpbEFQpeld8

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Ное 07, 2020 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kakind



Регистриран на: 17 Дек 2018
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето и първа част от видео поредицата от двама младежи по Ком Емине - https://www.youtube.com/watch?v=iHwntsnGZDs&t=2s

Много ме радва, че не оставят на втори план болежките и проблемите по пътеката, а ги обсъждат.
Ще ми се преди моят миналогодишен опит да бях гледала клипчета като тези, а не тия само които показват единствено гледки и придават някаква романтична окраска на пътя. Хем си мислех, че не го подценявам, но накрая така се оказа и се отказах след Свищиплаз. Надявам се да го продължа след някоя и друга година.
Вто Ное 10, 2020 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
kakind написа:
Ето и първа част от видео поредицата от двама младежи по Ком Емине - https://www.youtube.com/watch?v=iHwntsnGZDs&t=2s

Много ме радва, че не оставят на втори план болежките и проблемите по пътеката, а ги обсъждат.
Ще ми се преди моят миналогодишен опит да бях гледала клипчета като тези, а не тия само които показват единствено гледки и придават някаква романтична окраска на пътя. Хем си мислех, че не го подценявам, но накрая така се оказа и се отказах след Свищиплаз. Надявам се да го продължа след някоя и друга година.


В следващите части обсъждането на болежките им заема около 80 % от видеото Laughing
Вто Ное 10, 2020 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Ай стига 2020 Отговорете с цитат
Дееба@ тъпата година, дееб@!
Почвайте с планове и дати за 2021!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Ное 10, 2020 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Почвайте с планове и дати за 2021!!!

Почнали сме, но в друг раздел Very Happy


kakind написа:
Ето и първа част от видео поредицата от двама младежи по Ком Емине - https://www.youtube.com/watch?v=iHwntsnGZDs&t=2s

Много ме радва, че не оставят на втори план болежките и проблемите по пътеката, а ги обсъждат.


Прави ми впечатление, че всички видеа за Ком - Емине не само на тези момчета, а въобще започват с някакви грандомански първи дни с по 40+ км. След това почва да се говори за болежки и се правят кратки преходчета за да се възстановяват. Не е ли по-лесно и по-правилно просто да не се изнасилват нещата в първите дни? След няколко дни адаптация вече е по-лесно да се прецени къде е лимита на километрите и денивелацията за деня. Още повече по Е3 хижите са по на гъсто от на Е4 и Е8 примерно.

Колкото до конския мехлем: Това лято като правихме Е4 и един нас спътник имаше проблем с краката и на Рибни езера му услужиха с него. Беше приятно изненадан от резултата. Явно действа. А за мазолите крем "Здраве" върши хубава работа. А ние с жената заложихме на крем от чаено дърво. Направо вълшебство!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи

Последната промяна е направена от Svetlix на Нед Ное 15, 2020 9:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 15, 2020 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 9 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov