ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Есенни снимки от ниския Пирин (`09)
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Есенни снимки от ниския Пирин (`09)
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Есенни снимки от ниския Пирин (`09) Отговорете с цитат
Малко снимки, без обяснения. Не мисля, че са нужни Very Happy





Поздрави Smile

_________________
Пон Окт 12, 2009 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мммм, прекрасни! Cool А последната е много кефлийска. Все едно си лежиш на тревата, слънцето припича, а над тебе - шарени облаци. Very Happy
Пон Окт 12, 2009 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Много красиво ръкопляскания
Пон Окт 12, 2009 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Къде ги засне тия хубави есенни кадри ? Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 12, 2009 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чудесни цветове. Обичам си я аз есента Wink.

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Окт 12, 2009 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
И аз мноого обичам есента. Jumpy
А тия снимчури са от Южен Пирин, много е хубаво там, ма трябва да се тръгва рано, а не на обяд, когато слънцето пече отгоре Very Happy
Впрочем тоя маршрут трябва да сте го минали, доколкото знам. Тогава не беше ли есенно?

_________________
Чет Окт 15, 2009 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Не беше. Ранна есен да го наречем. Аз въобще имам лоши впечатления от този маршрут - Папазчаир-Парилска седловина. Адски захлупен горски път, без особени гледки, безкрайно трамбоване. Едва на час преди Парилската седловина - мисля след м. Беглика, се отваря видимост към Алиботуш. В нашия случай обаче и нея я нямаше - кофти мараня и облаци над Цари връх, насрещно слънце. Всъщност там бих се върнал само за да завъртя едно кръгче през Муторог, Ушите и Свещник ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 15, 2009 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Мда, ти си прав, не е много обгледен маршрута, през по-голямата част се върви през гора, дори и да излезеш на открито, пак си на ниско, за да можеш да хвърлиш поглед наоколо. Но кой каквото търси, едни гора, други гледки. За гледки към Алиботуш в района на Цари връх може, но общо и като цяло не е това мястото, според мен. Може би от Стъргач и то сутрин Very Happy
Гледка при нашето ходене имаше много добра към Муторог, Ушите и Свещник и както беше оцветена гората -- мм, страхотно. Ако Кольо има под ръка една снимка да покаже Very Happy всички върхове заедно. Иначе Муторог е на снимката с Кольо и Герги и е малко тъмничка ...

_________________
Чет Окт 15, 2009 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хубава е, не е тъмна. Поне мен ме кефи. Cool

Относно маршрута. На мен ми харесва много, пък и всяко място си има някакъв чар. Ако се избегнат горски коли и ловджии, това е един от най-спокойните и тихи маршрути в Пирин - блаженство за нервите, особено при малка група. Гледки има достатъчно. Има какво да се разгледа и научи, стига да може човек да го види, понеже тая работа не е по "силите" на всекиму.

Ето и коментираната гледка на южнопиринските първенци, разкриваща се от Бельовски юруци. Снимката не е кой знае какво, но на живо си е...



Аз снимах доста малко. Повече зяпах това-онова - нови горски пътища и колиби, разни растения, животинки, табелки, нишани и други неща интересуващи ме лично, но вкарах няколко кадъра в Олимпуса де -> снимките

ПП: Алиботуш е фотогеничен по-рано сутрин от темето на Муторок, както и час и нещо преди залез от разклона за Тешово след Беглика или от м. Огледалото преди Парилската седловина.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Окт 15, 2009 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Да, добре изглеждат южнопиринските върхове. За съжаление ние бяхме лишени и от тази гледка заради мазния облак, който се беше настанил върху трите върха над около 1750-1800 м н.в.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 15, 2009 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Да, добре изглеждат южнопиринските върхове. За съжаление ние бяхме лишени и от тази гледка заради мазния облак, който се беше настанил върху трите върха над около 1750-1800 м н.в.


Нищо де. Другия път няма да има мазни облаци и ще постреляш с Канон-а. Laughing Аз чак на третото си качване на Елъ тепе видях какво е гледка от там. Търпение и силна храна му е майката. Wink

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Окт 15, 2009 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Привет Very Happy
Голям кеф, че форума е отново на линия.
Имам още малко снимчици от есенен Пирин и май сега му е времето да ги пусна Cool





Поздрави Very Happy

_________________
Пет Ное 20, 2009 3:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей. Ей това ми пълни душата! Very Happy


Пет Ное 20, 2009 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Мм, дааа, и на мен тая най.. На живо, обаче, беше още по-хубаво Very Happy

_________________
Пет Ное 20, 2009 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Айде, още малко снимчоци, че есента почти си отиде Very Happy

















_________________
Нед Ное 29, 2009 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov