ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Трибагреници на планинските върхове в България
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Трибагреници на планинските върхове в България
Автор Съобщение
Denton



Регистриран на: 03 Окт 2018
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
А, тия приказки за родолюбието много добре ги знам. Често ги слушам/чета. Всеки се пише родолюбец в наши дни, но мнозинството са чуждопоклонници и биха заминали за Съединените щати при първа възможност. Туризмът как ще се развива с поставянето на българското знаме? И по каква логика това е признак на родолюбие? Виждам, че отново фриволно тълкуваш нормативната уредба и съвсем добронамерено ти казвам, че този ти навик може да ти изиграе лоша шега. Ignorantia legis non excusat. Надявам се да греша.

_________________
I have come to this great land to seek my very own sun!
Сря Фев 19, 2020 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
... законът НЕ ОГРАНИЧАВА местата, където може да бъде поставяно българското знаме.

Ето ти пример прост: съдържателят на сметище е голям патриот и родолюбец, затова на най-голямата купчина с боклуци побива кол с байрак - да се знае, че тук е България и неговата гордост, която стопанисва, е "българско" сметище, което е "обозначил" да се вижда от далеч... Някой вижда тази свинщина, оплаква се в прокуратурата и случая отива в съда. Боклукчията се кълне, че е сторил всичко с най-дълбоки патриотични подбуди и намерения. Някъде от публиката Стефко крещи, че законът не забранявал....

Мисля, че някой римлянин, някога беше измислил едно нещо, което на латински като да звучеше "нумерус клаузус". Гледам, че си почитател на латинския и дори имаш таквози нещо в подписа. Не е зле да попрочетеш какво точно означава това, и така барем вденеш, че всъщност законът точно ОГРАНИЧАВА случаите, когато се слагат байряци… А както е обърнал внимание и колегата Дентон, за такива като теб, рано или късно може би ще се приложи "възпитателно-обучителния" ефект на наказанието. Все някога, за нещо, ще те уловят и тогава ще е интересно какво ще обясняваш на кадията за законовите ограничения и неограничения... Не ти го пожелавам, но с типичния ти стил е много вероятно да се вкараш в приключение.
Още ми е пред очите нещастният байрактар, който се обясняваше като ученичка, че не бил поругал байрака, защото "ар джи би - тата" на използваните от него цветове не съвпадали са тези, посочени в закона...
Знамето затова е знаме, за да е ЕДНО, върховен символ.
Всеки бил в армията си спомня какво пише в Устава - за особени заслуги може ръководството да ти разреши да застанеш до бойното знаме и евентуално да се снимаш с него...
Върховна чест един вид.
А ние до къде го докарахме - почти над всяка плевня и недовършен строеж да се мъдри байрак... Просто подходът ти е различен. Положенията с короната и скиптърът едно време са били еквивалентни - само си представи да хванат някой сульо да се разхожда по улицата с властови инсигнии - скиптър и корона, какво го чака.... Всъщност и понастоящем е така, ако те хванат с униформа, без да си от състава на службата, за която е предназначена...


Последната промяна е направена от vladofff на Сря Фев 19, 2020 4:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Фев 19, 2020 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Denton написа:
... Туризмът как ще се развива с поставянето на българското знаме?

Например туристическо дружество „Устремени“ ще осъществи поне 15 туристически прехода за поставянето на 15 знамена. 15 туристически прехода малко ли са? Ти можеш ли да заведеш толкова хора в планините, колкото идеята на ТД „Устремени“? Smile

Denton написа:
... И по каква логика това е признак на родолюбие?

Ако не виждаш логика между родолюбието и развяването на българското знаме (един от символите на родината) - няма как да ти помогна. Можеш да се запишеш някъде да изучаваш логика и може би ще разбереш връзката.

Denton написа:
... Виждам, че отново фриволно тълкуваш нормативната уредба и съвсем добронамерено ти казвам, че този ти навик може да ти изиграе лоша шега. Ignorantia legis non excusat. Надявам се да греша.

Не знам какво разбираш под „фриволно“. Ти как би изтълкувал нормативната уредба? Забранява ли нормативната уредба да се поставят български знамена на планински върхове? Ако да - моля да бъде цитиран член и алинея от нормативен акт, който го забранява, а не да се пишат фриволни съчинения и да се цитират интернет страници. Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Фев 19, 2020 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
stefan_iliev38 написа:
... законът НЕ ОГРАНИЧАВА местата, където може да бъде поставяно българското знаме.

Ето ти пример прост: съдържателят на сметище е голям патриот и родолюбец, затова на най-голямата купчина с боклуци побива кол с байрак - да се знае, че тук е България и неговата гордост, която стопанисва, е "българско" сметище, което е "обозначил" да се вижда от далеч... Някой вижда тази свинщина, оплаква се в прокуратурата и случая отива в съда. Боклукчията се кълне, че е сторил всичко с най-дълбоки патриотични подбуди и намерения. Някъде от публиката Стефко крещи, че законът не забранявал...

vladofff написа:
Още ми е пред очите нещастният байрактар, който се обясняваше като ученичка, че не бил поругал байрака, защото...

vladofff написа:
Иначе, ако намеря байряци по върховете, без значение, цели или съдрани, определено ще ги махам и смъквам долу към сметищата, без изобщо да ми пука за "общественото мнение".

Какво ми остава да кажа... Щом Vladofff има намерение да изхвърля българското знаме „към сметищата, без изобщо да му пука за „общественото мнение“ - май той е този, който би му се наложило да се „обяснява като ученичка“, че не бил поругал байрака... Think Аз определено няма от какво да се притеснявам, защото планинските върхове не са сметище. Smile


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Фев 19, 2020 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Не знам какво разбираш под „фриволно“. Ти как би изтълкувал нормативната уредба? Забранява ли нормативната уредба да се поставят български знамена на планински върхове? Ако да - моля да бъде цитиран член и алинея от нормативен акт, който го забранява, а не да се пишат фриволни съчинения и да се цитират интернет страници.

Добре, представи си, че съм едно гадно младо прокурорче ,"луд за служба". Хващам те и те обвинявам по чл. 108, ал. 2 от НК. В обвинителния акт събирам доказателства за дългогодишните ти подвизи по планините, след което "заключавам", че опитът ти е достатъчно голям, за да съобразиш, че заради спецификата на мястото, където са поставени, е твърде вероятно байраците да бъдат сравнително лесно скъсани, изтръгнати и овъргаляни в калта на някой улей. Щом въпреки познанията ти, все пак си сложил байрак, при това не един, а няколко, значи действията ти са умишлени и искам максимално наказание... Иди се оправяй и обяснявай после на кадията...
stefan_iliev38 написа:
Щом Vladofff има намерение да изхвърля българското знаме „към сметищата

Да, така трябва да се прави, и си има и причина - предотвратяване на предпоставки за извършване на престъпление. И преди да го поставя където му е мястото, ще мина покрай участъка, ще подам сигнал, къде съм го намерил и свалил, кой се е хвалил, че го поставя, пък после "компетентните" органи да му мислят кой е прав. Това е задължение на всеки гражданин, съгласно НПК.
Повече няма да споря с теб по тази тема, и без това не виждам особен смисъл.
Целта ми беше да ти обърна внимание, че един символ затова е символ, защото не се използва под път и над път.
Сря Фев 19, 2020 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
..., ще мина покрай участъка, ще подам сигнал, къде съм го намерил и свалил, кой се е хвалил, че го поставя, пък после "компетентните" органи да му мислят кой е прав. Това е задължение на всеки гражданин, съгласно НПК.
...

Нали и аз това написах - че май ти ще си този, който ще се „обяснява като ученичка“. Ето, че и ти го потвърждаваш, че ще даваш обяснения.

Относно другите неща, които си написал - първо ще се посъветвам с юрист и после ще напиша мнение. На пръв поглед ми звучи смешно и абсурдно, също както ако прокурор се опита да осъди учител по рисуване, защото учителят е знаел, че някое от децата в час по рисуване може да нарисува накриво герба на страната, като по този начин би опетнило герба.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Фев 19, 2020 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Може би трябва да има някаква мярка, че да не стане като в Турция, където националните байряци са повече от дърветата. Там едва ли не всяка община се надпреварва с останалите да има по-голямо знаме видимо от възможно най-далеч.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Фев 19, 2020 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 228
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се, ама дори и не се опитах да изчета фейсбук драмата.

Лично мнение - не виждам нищо лошо. Дори одобрявам повече от наникналите навсякъде кръстове в последните години.
Сря Фев 19, 2020 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Всеки си има мнение за начинанията с кръстовете, знамената, хората в някакви реки и езера. Едни одобряват, други не, нищо ново и важно.
Аз чакам да зафичат всеки връх с флаг, с кръст, и започвам да пиша с неизтриваем спрей в издялани в скалите надписи "Локо сф", "_урзацеко" и някакви други мъдри слова, които измисля за нужни да се увековечат BG

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Фев 19, 2020 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:


Относно другите неща, които си написал - първо ще се посъветвам с юрист и после ще напиша мнение. На пръв поглед ми звучи смешно и абсурдно, също както ако прокурор се опита да осъди учител по рисуване, защото учителят е знаел, че някое от децата в час по рисуване може да нарисува накриво герба на страната, като по този начин би опетнило герба.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Точно заради такива примери всички юристи "обожават" да си говорят за право с лаици.
Не прочетох всички коментари от фейсбук групата, но достатъчно, за да хвана полюсите. Аз също съм противник на закачането на байраци по върховете по всички изброени в дискусията причини. Нямам против хората. Ентусиасти. Имат идея. Просто не всички идеи са добри. За да види човек какво се случва със знамето даже не трябва да ходи надалеч, достатъчно е да се качи на връх Половрак, където се е достатъчно ветровито. Кръстове не ми харесват също, а и ще вземат всички да правят шпагат на тях като онази кака в Гърция май от групата със загиналото момче. Кръстовете явно са копирани от Алпите. Единственото, което смятам за удачно е кол с табела с името, височината, пък ако искат да нарисуват на нея трибагреника, че да не се обърка някой, че е в Сърбия или Гърция
И Стефане, не мисли, че се заяждам (имам по-добра работа от това иначе щях да се включа в дискусията във фейсбук групата), но обясни, моля те, защото ти явно си родолюбец и привърженик на идеята със знамената, какво общо има знамето с родолюбието и с какво да вея знамето на всеки баир, който съм качила, както напоследък е модерно, ме прави по-голяма родолюбка. Не, не ме пращай на уроци по логика като Дентон. На логика сме ходили всички. Знамето е символ на държавата. Като се снимам с него на Черни връх-какво? Такива родолюбци достатъчно съм видяла. Сфоткат се горе със знамето и си оставят фасовете и обелките от вафлите. Ловят риба с взрив или без билет, бракониерстват, палят, свират се като мишки при всеки възникнал проблем. Онези с хорото в езерото и те са родолюбци. Разбирам да отидеш на експедиция в чужбина и там като качиш примерно някой връх да се снимаш със знамето-ето, българската експедиция е била тук, ама иначе кому е нужно и защо. Обясни какво е твоето виждане. От много време се чудя каква е тази мода и не съм попадала на човек, който да питам. Ето ти си явно от тези. Обясни, моля те.
Аз лично направо вече получавам обрив като чуя Левски, Ботев и видя някой на всеки връх или снимка някъде да вее знамето. Ще ти обясня и защо. Сигурно 99 % от хората, на които Левски и Ботев са им в устата, а трибагреника в ръцете са тези, които не пазят природата, нарушават закона (като за мен това са и дребни неща като да паркираш неправилно, да говориш по телефона докато караш и т.н.), не се грижат за правилното възпитание на децата като българи (много хора, живеещи в чужбина не си учат децата на български или те не учат нищо за България, но като си дойдат на почивка тук и се качат да ядат кюфтета на Черни връх се снимат със знамето), не познават историята и литературата, за да имат ясно съзнание защо и какво те прави българин и защо и дали трябва да се гордееш и още много, много примери. Това със знамето ми е просто един нищо не означаващ и неосъзнат жест. Малко като да повтаряш на някого "обичам те", но ей така да си правиш вятър на устата. Може да не е за всички хора, но за болшинството и сигурно споменатите национални герои в гроба се въртят като гледат как се развива държавата и съгражданите ни.
оценявам както са направили за България, какво са искали да възпитат, но се прекалява с това. Има и други начини, а хора, които са функционално неграмотни, каквито са напоследък повечето хора, не могат да осъзнаят изобщо за какво иде реч като им говорят за Левски и Ботев.
Сря Фев 19, 2020 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Еле пък футболните дебили, масово загръщащи се със Знамето ...
Всякакво преекспониране на символите на държавноста води до обезценяване, да не кажа до принизяване.
Сря Фев 19, 2020 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
...
И Стефане, ..., но обясни, моля те, защото ти явно си родолюбец и привърженик на идеята със знамената, ...

Никъде не съм казал дали аз съм привърженик на „идеята със знамената“, не съм казал и дали не съм привърженик. Smile

Лахесис написа:
... какво общо има знамето с родолюбието и с какво да вея знамето на всеки баир, който съм качила, както напоследък е модерно, ме прави по-голяма родолюбка.

Лахесис написа:
...Разбирам да отидеш на експедиция в чужбина и там като качиш примерно някой връх да се снимаш със знамето-ето, българската експедиция е била тук,...

Ето, че сама си си отговорила. Smile Щом разбираш каква е логиката при експедицията в чужбина, вероятно същата е логиката и в България? Smile

Лахесис написа:
... Това със знамето ми е просто един нищо не означаващ и неосъзнат жест. Малко като да повтаряш на някого "обичам те", но ей така да си правиш вятър на устата. ...

Ех, всеки е свободен да действа както прецени. За едни думите нямат значение и са „вятър на устата“, за други думите са всичко...

Лахесис написа:
... и още много, много примери. ...

И ти смяташ, че заради многото отрицателни примери, които можеш да дадеш, хората от ТД „Устремени“ трябва да изоставят идеята си за поставянето на 15 знамена на 15 върха, въпреки че знамената ще са изработени по стандарт и няма да замърсяват околната среда? Искаш заради отрицателните примери, които можеш да дадеш, хората да престанат да отдават почит на българския флаг и на България? Искаш - понеже ти „получаваш обрив като чуеш Левски и Ботев“ - хората да престанат да говорят за тях? Искаш - понеже хората правят лошо - да спрат да правят добро? Blink

Лахесис написа:
... Ето ти си явно от тези. Обясни, моля те. ...

Пак повтарям - не е „явно“ от кои съм. Smile

Бих ти обяснил каквото те интересува, но е много писане, а сега нямам толкова време. Но това може да стане на живо, на някоя форумна среща например, ето - тази събота и неделя се очертава подобна на хижа „Попови ливади“, заповядай.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Фев 19, 2020 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Не много отдавна по цялото протежение на пътеката от Княжево до Черни връх се появи трибагреника, едро и на често изрисуван със спрей, включително и върху паметници или пък на препикавани от кучета места. Някой знае ли кой е осъществил това?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Фев 19, 2020 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Не много отдавна по цялото протежение на пътеката от Княжево до Черни връх се появи трибагреника, едро и на често изрисуван със спрей, включително и върху паметници или пък на препикавани от кучета места. Някой знае ли кой е осъществил това?

Сигурно тези, които бяха нарисували немското, испанското и т.н. знамена на пътеката от Княжево към Златните. Сигурно имаш предвид същото място. Такава тъпотия и грозотия, че нямам думи.
Сря Фев 19, 2020 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Да, знае. Например Сава Попсавов (главен експерт доброволчески инициативи и развитие в доброволчеството в природен парк „Витоша“) знае. Някакъв възрастен човек рисува знамената, не могат да се справят с него.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Фев 19, 2020 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov