ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
147 години от обесването на Васил Левски
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
147 години от обесването на Васил Левски
Автор Съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
само на най-отявлените гаври с държавата и независимостта ни - примерът с граф игнатиев, альошата и другите, дето Дидо ти даде по-горе. От там би трябвало да започнем.


Всъщност, не се ли започна с петолъчката, паметника на Ленин и, разбира се - показното мероприятие - премахването на мавзолея?

Но за това не се говори много много , защото особен ефект от тези действия нямаше. А и нетърпимостта ви тогава беше насочена към "комунистите".

Което ме накара да се замисля, колко от познатите ми, днес пламенни русофоби, показваха анти руско отношение тогава. Никой.
Към Русия по скоро имаше пълно безразличие. Да ставате русофоби ви засилиха по-късно, може би просто защото "комунисти" по обясними причини не останаха.
Нед Мар 15, 2020 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
hlebarov написа:
Ристо Туристо написа:
само на най-отявлените гаври с държавата и независимостта ни - примерът с граф игнатиев, альошата и другите, дето Дидо ти даде по-горе. От там би трябвало да започнем.


Всъщност, не се ли започна с петолъчката, паметника на Ленин и, разбира се - показното мероприятие - премахването на мавзолея?

Но за това не се говори много много , защото особен ефект от тези действия нямаше. А и нетърпимостта ви тогава беше насочена към "комунистите".

Което ме накара да се замисля, колко от познатите ми, днес пламенни русофоби, показваха анти руско отношение тогава. Никой.
Към Русия по скоро имаше пълно безразличие. Да ставате русофоби ви засилиха по-късно, може би просто защото "комунисти" по обясними причини не останаха.

Плоско и повърхностно, като по учебник.
Сега чакам да ме класифицира някой като американофил. Класика. Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Мар 15, 2020 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
hlebarov написа:
Да ставате русофоби ви засилиха по-късно ...


По-добре късно отколкото никога ... може и някой от младите да прихване, а дано, но не да мрази, просто да обича българското с предимство пред останалото.
А и не само за тях разбира се. Не намирам разлика между третия райх, ссср-то, русия, саш, китай ... големите в миналото държави, всички са еднакви в същността си, но различни по опаковка.

А за графа некадърник, дето се подписал на нещо, което никой не е виждал (а защо, след като е нещо страхотно) ... че и имаме официален празник на тази дата. А от малък знам, че нещо, което никой не е виждал, а само е чувал за него ... ми то не съществува, нещо като в "Новите дрехи на царя".

Альошата, паметникът в центъра на София (ама хубаво го оцветяват поне) и другите подобни на окупатора, кога и да ги махнат ще е късно, но добре. Че иначе трябва да вдигаме и паметници на османските орди дето са ни завладяли навремето, както и на адаша българоубиец.


А дори рождения ден на Левски го отбелязваме на измислена дата, ако и моят синковец да е роден тогава.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Мар 15, 2020 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Не намирам разлика между третия райх, ссср-то, русия, саш, китай ... големите в миналото държави, всички са еднакви в същността си, но различни по опаковка.


А трябва! Не си плосък, не си повърхностен, виждам, че си от страната на задълбочените. Laughing

Дори децата старателно търсят седемте разлики в привидно еднаквите картинки.
Нед Мар 15, 2020 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам тука, мразенето и утвърждаването вървят по график.
Винаги има едни, които знаят кого да мразят и обичат.
За повече от 40 години любителско, но не безкритично четене на история съм се убедил, че историята се изкривява безскрупулно чрез изопачаване и премълчаване на факти.
Да не ви подклаждам спора, само си припомнете как при всяка смяна на Големия брат сменяме и концепцията за произхода си.
Добре че съм дърт, няма да доживея да произхождаме от китайците и да ги обичаме.

Наздраве с отложен старт до 19.00.
Wink
Нед Мар 15, 2020 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Като гледам тука, мразенето и утвърждаването вървят по график.
Винаги има едни, които знаят кого да мразят и обичат.
За повече от 40 години любителско, но не безкритично четене на история съм се убедил, че историята се изкривява безскрупулно чрез изопачаване и премълчаване на факти.
Да не ви подклаждам спора, само си припомнете как при всяка смяна на Големия брат сменяме и концепцията за произхода си.
Добре че съм дърт, няма да доживея да произхождаме от китайците и да ги обичаме.

Наздраве с отложен старт до 19.00.
Wink

Напротив - наблюдава се отрезвяване и мисловен анализационен процес, базиран на укривани факти.
Поне при хората, които дълбоко уважавам.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Мар 15, 2020 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
филма „Небесно царство“

Голема работа е бил тоз Саладин, какво ви разправях аз преди време... Хубаво е, че в този филм е представен много близко до историческия си образ.
Нед Мар 15, 2020 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov