ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тридневен преход в Пирин - идея (моя) и предложения

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Тридневен преход в Пирин - идея (моя) и предложения
Автор Съобщение
Sabbath



Регистриран на: 24 Юли 2019
Мнения: 25

Мнение Тридневен преход в Пирин - идея (моя) и предложения Отговорете с цитат
Здравейте,

Миналата година по това време горе-долу се допитвах тук за тридневен преход в Стара планина, който после бе успешно осъществен.
За тази година дестинацията е Пирин, като с приятели ще направим евентуално малка група, с която да се пуснем за три дни (2 нощувки).
Моята идея е следната:
1 ден: х. Вихрен - х. Синаница - вр. Синаница - х. Синаница (нощувка)
2 ден: х. Синаница - Гергийски езера - Муратов връх/Голямо Влахинско езеро - х. Вихрен (нощувка)
3 ден: х. Вихрен - Казаните - Кончето - вр. Вихрен - слизане към Кабата - х. Вихрен - прибиране

Преходът е мислен да е за през седмицата, а не през уикенда. Предполагам времето около 9-10 септември все още е подходящо, като разбира се ще се следи за метеорологичните условия. Желанието ни е задължително да посетим Синаница, но по възможност да се върнем там, откъдето сме тръгнали, а това предполага и изкачване на Кончето и Вихрен Smile

Ще съм благодарен за мнения, за какво да следим, всякакви съвети са добре дошли Smile
Сря Авг 26, 2020 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На Кончето съм ходила първия път горе-долу по това време, чудесно беше. Септември, ако е хубаво времето, е най-доброто време за планина, нито е топло през деня като през август, нито нощите все още са толкова студени, че да умираш от студ вечер и сутрин.

Не съм голям специалист по Пирин, нито ми е любима планина, но като ходихме от Вихрен до Синаница, не слизахме до хижата, а си оставихме раниците на Синанишката порта, ходихме до върха и после слязохме до хижата. Има и пътека директно от върха до хижата, така че може и да не се връщате до портата, но не съм минавала по нея.
Това го пиша, защото гледам, че си написал
Sabbath написа:

1 ден: х. Вихрен - х. Синаница - вр. Синаница - х. Синаница (нощувка)

което предполага, че първо ще слезете до хижата и после ще качвате върха.

Също така не съм минавала през Гергийските езера, но ако пътеката за тях втория ден не минава през връх Гергийца, то отбийте се до него през първия ден. Не е много, а гледката от там е хубава, пък и ще добавите още един връх в колекцията.
Макар че, общо взето, се вижда едно и също отвсякъде - Най-големия камъняк, до него по-малки камъняци, Кончето и това е Wink Laughing

А третия ден конкретно Кончето и Вихрен ли искате да минете? Къде сте били в района? Защото от хижа Вихрен има и други пътеки, които са хубави за еднодневен преход, да се помотаете и да оползотворите и последния ден.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Авг 28, 2020 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sabbath



Регистриран на: 24 Юли 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора, Марианче.
Истината е, че си мислех, че изкачването на Синаница е по- удачно от север, от хижата покрай езерото и нагоре. Което предполагаше да идем до нея, да се "чекираме" ( Laughing ) и там да катерим върха за гледки и после да си се върнем за вечеря и нощувка. След допитване за мнения и на други места, реших, че може би ще е по- добре от Синанишката порта да идем на върха, да се качим и да се върнем по обратния път със слизане до хижата. Не знам как е северната пътека за слизане към хижата, ако е прекалено рискова надали ще я ползваме, затова - през портата.
Третия ден вече ще сме малко уморени, затова ще го отделим само на Вихрен и Кончето, като след съвет на приятел може и да се качим от Кабата и да слезем през Казаните след като идем от Кутело ди Бански суходол и се върнем обратно. Разбира се, това ще се преценява със сигурност и на място и след дискусия с останалите от групичката, за да няма "ама ти ни насилваш тука да правим излишни рискове" (не мисля, че ще се стигне дотам, но все пак).

Втория ден - тук нещата засега са малко неясни. Ако решим да си спестим Гергийските езера, но да ходим до Муратов, то от Синанишката порта нагоре по върховете ще стигнем до Муратов и ще слезем на Бъндеришката порта, където да се върнем към х. Вихрен. Аз някакси започвам да клоня към варианта евентуално качване и кум Муратов през ден 1, а през ден 2 тръгваме по билото и слизаме към езерата след вр. Гергийца, оттам до голямо Влахинско езеро и после през Влахинския превал да слезем до Муратово езеро и оттам до х. Вихрен.
Пон Авг 31, 2020 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov