ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: руската ваксина Отговорете с цитат
vladofff написа:
Mariana1000 написа:
Бихте ли си поставили руската ваксина за коронавирус?

Ами виж какво пишеше във форума на вестник Сега по тоя повод:
Ваксината струвала, май 7 долара беше, и се поставяла на два пъти, по следния начин:
при първа доза на смелчака давали по 4 долара, а ако оживеел за втора доза, му давали по още 3....
Та срещу 7 долара би ли си поставила таз Баксина?


Умрелият си е умрял, ама ваксината с пари...Толкова сме мимолетни, че направо сме еднодневки. Животът на индивида не струва нищо, за системата де.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 09, 2020 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
COVID-19: Вакцина, мифы и вторая волна. Вебинар Алексея Водовозова (30.08.2020)

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Сеп 10, 2020 3:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Дексаметазон Отговорете с цитат
«Европейската агенция за лекарства одобри употребата на Дексаметазон за лечение на пациенти с коронавирус, които имат проблеми с дишането. Дексаметазонът може да се използва при възрастни пациенти или юноши, които имат проблеми с дишането или са на респиратор. Проучване на учени от Оксфордския университет през юни доказа, че Дексаметазонът намалява с една трета смъртността при пациенти в тежко здравословно състояние. В Япония също вече одобриха Дексаметазон за лечение на заразените с COVID-19.»
Източник: https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/nova-lekarstvo-sreshtu-covid-19-v-evropa-6115081

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Сеп 20, 2020 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
баир_будала написа:
vedrin написа:
A Supercomputer Analyzed Covid-19 — and an Interesting New Theory Has Emerged
A closer look at the Bradykinin hypothesis

A mechanistic model and therapeutic interventions for COVID-19 involving a RAS-mediated bradykinin storm, eLife 2020;9:e59177 DOI: 10.7554/eLife.59177


е,и
а отнякъде обяснение на генезиса на болестта
Think

Генезисът е в миналото, а евентуалното лечение -- в настоящето и/или бъдещето. Описването на миналото е предмет предимно на историята. Smile


Именно ,именно за да се намери лечение -трябва да се изучи генезиса на болестта .

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Сря Сеп 23, 2020 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Генерал-майор професор д-р Венцислав Мутафчийски бе удостоен с почетното научно звание "Доктор хонорис кауза" на Висшето военноморско училище „Н. Й. Вапцаров”. Честита да му е титлата!
На мен обаче друго ми стана интересно, гледайки снимките.

Генералът с маска (но този в бялата униформа няма, явно маската на генерала го пази достатъчно)



Генералът без маска (ама и другия без маска, явно им стига голкова пазене, вече са си омешали вирусите или пък този уред, който дават на генерала е някаква тайна разработка на военните за предпазване от коронавируси )


Генералът сеещ шлейф от вируси (както имаше един форумен лаф преди време) и никой няма маски


Генералът не сеещ шлейф от вируси и почти всички с маски (ама пък онези на заден фон нямат маски)



И накрая, когато вече си имат доверие и всички са си набутали маските по джобовете, за да ги ползват после в магазина почти чисто нови и неупотребявани Laughing


Няколко неща ми хрумваха, докато гледах снимките.
Маските само аксесоар за някои снимки ли са?
Ще се мре ли яко?
„Не ме гледай какво правя, слушай какво ти говоря.“
Think

Източници на снимките: mediapool.bg, focus-news.net, bntnews.bg, bnr.bg

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Сеп 23, 2020 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
На някои от снимките има необходимата дистанция, други са на открито.
По-интересно ми е, защо в автобусите има хора без маски или с макли само на устата? Естествено, че нищо не може да им се каже, защото са по принцип груби и арогантни(лично пробвах няколко пъти, е, не съм бит), а и се оказва, че реално няма орган, който да им направи нещо.


Иначе - за едни брадва, за други - сватба, или обратно:



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 24, 2020 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Неотдавна бях в Малта - там в 99% от автобусите не те пускат да се качиш без маска. Да не говорим, че шофьорът ако прецени, че има много хора в автобуса, пропуска спирките докато някои от пътниците не пожелаят да слязат.
Чет Сеп 24, 2020 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
Неотдавна бях в Малта - там в 99% от автобусите не те пускат да се качиш без маска. Да не говорим, че шофьорът ако прецени, че има много хора в автобуса, пропуска спирките докато някои от пътниците не пожелаят да слязат.


Само българинът може да извади от 9 кладенеца вода, защо не носи маска, но няма да потърси една причина да я носи!

- Маските са вредни. (Няма нито едно проучване, което да го доказва!)
- Вирусът е измислица. (Това спрях да го коментирам.)
- Маските не пазят. ( Няколко милиарда души ги носят за красота!)
- То вече няма вирус.(Според мой колега. Как разбра? ......)
- Пречеше ми маската и я изхвърлих. (И ти ми пречиш, да те изхвърля ли?)
- Те и онези двамата са без маски. (Е, няма само един дебил. Very Happy )
- Ама те и политиците не носят. (Те са ни чудесен пример!!!)
- Щот‘ не ме глобяват. (Щот‘ политиците ни са за пример!)
- Така крадат! (Като не носиш маска, ще спрат да крадат. Very Happy )
- Мен бог ме пази! (Той не опази далеч по-близки до него. Very Happy )
- Мангъров каза...(Драйфам...)
- Абе що не си...? (Е, тук нямам аргументи...освен да питам политиците за пример.)

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Сеп 25, 2020 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
......................................................
............................................................................
На мен обаче друго ми стана интересно, гледайки снимките.
........................................................................................................
...........................................................................
...............

Think



бъди дълбокоmisle6tта ,
и като ти кажат -подпорна стена е!

значи е подпорна стена Old
и тогава си сипи питие ,сложи му лед и виж как той се топи
дъра-бъра

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пет Сеп 25, 2020 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3045

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:

Само българинът може да извади от 9 кладенеца вода, защо не носи маска, но няма да потърси една причина да я носи!

Ок, приемаме, че си прав. Но дали само българинът? Тия в Лондон дали и те са българи? Че нещо се бунтуват тези дни, а така се били хванали здраво един друг, че полицията не можела да ги разтърве за да ги арестува... Вярно, Спарко твърди, че на острова преди хиляди години са се заселили тракийски колонисти, ама чак пък толкова...

Ако си прав обаче, има логика и за следните изводи: Ако маските/и останалите аерокосмически съоръжения/ наистина пазят, то има ли причина властта да изисква ВСИЧКИ задължително да ги носят. Тези които "не вярват", да не носят и да мрат на свой риск, тях защо да ги задължаваме? Ама така щели да заразят другите, ще кажат "загрижените"? Чакай сега, ама нали тия, другите, маските ги гарантираха, от какво ги е страх?
Кое от двете положения по-горе е вярното?
Ей така направиха ШВЕЦИТЕ, резултатите са видими, но май никак не се харесват на правоверните ковидисти.
Аз например се страхувам доста повече от редица други болести като хепатити, тежки грипове, трески, лаймска болест, епщайн-бар и какво ли не още, на чиито поражения ковидът може само да завижда. Ако трябва да се вардим така и от тях, то явно цял живот не трябва да излизаме от скафандрите.
Ето ти и още една тема за размисъл - преди около десетина години пак имаше една подобна рядка гадост/май като че ли беше първия САРС/, от която само за няколко месеца, само в България измряха около 2000 души. Ако се разровиш, ще откриеш и интервю с един от инфекционистите, работил в такова отделение. От социална гледна точка, нещата бяха още по-страшни, защото засегнати бяха млади хора, а най-много жертви станаха родилки и малки деца...Та този лекар резонно питаше защо тогава никой не го съобщи дори като новина? Защо нямаше маски, извънредни положения и т.н. фекалии?
Когато дадеш смислен отговор на поставените от този медик въпроси, се надявай да получиш и смислен отговор защо е такова отношението на хората по поставените от теб "12 въпроса" по-горе.
Никой не ти пречи да "вярваш" колкото си искаш на разпространяваните ежедневно в медиите пропаганди. По същия начин никой не може да принуди "невярващите" да си променят мнението, базирано на анализ и сравнение на поведението на "властите", проявено при идентични ситуации в миналото.
За мен лично въпросът е политически и доказателствата са повече от очеизвадни.
Следя как всеки ден "медиите" бавничко нагнетяват "обстановката" и по тази причина не си задавам въпрос дали , а само кога, /приемам облози за точната дата/ пак ще ни затворят като бройлери по къщите и ще върнат КПП-тата. Интересен е и въпросът колко ще продължи този път поредната идиотия.
Пон Сеп 28, 2020 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1401
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Всеки си избира дали и от какво да се страхува. Мечки, змии, паяци, болести, летене и така до безкрай.
Дали политиката има финансов интерес от страховете на хората - определено.

Вирус е ясно, че има, но какво предизвиква ... най-вече страх. От страх не се умира, но със страх не се живее.

А за медицината ... още ми е каша - заразените не са болни (болест още няма измислена за вируса), ама не са и здрави.
Тия като мен и лицето владоф, дето сравнително наскоро сме карали вирусна атипична пневмония, минАли ли сме се, че не е било в истерично-медийното време? За десетината дни в инфекциозното на белодробната болница, повече от десет човека си заминаха с краката напред от пневмонии. И като ме преглеждаше шефката на болницата с група студенти, на въпроса им дали ще се оправя напълно, тя отговори, че първо трябва да оживея ... така им го каза, все едно не бях там (някъде другаде го бях споменл във форума, прощавайте за повторението). Та нещо се побърка медицината, преди и сега като получи човек инфаркт като следствие на високо кръвно или висок холестерол и запушени кръвоносни съдове, си го пишат бегАл от инфаркт, не от кръвно. С короната стана различно - все тая от какво си е отишъл човека, пишат го корона. Ама щял да живее още ... то и кръвно като не вдигаш, няма инфаркт и ще живее още, дали? Пророк в минало време е лесно да бъдеш.

Опасни вируси (наистина опасни според медицинските си ефекти) и политици на едно място не се появяват - справка - огнищата на ебола.
Логични и медицински свързани въпроси си задаваме всички, но те са политически некоректни и отговор няма да има за тях.

Всички ще умрем неочаквано и от смърт.
Другото са незначителни подробности, на никой не му се умира, но трудностите остават за живите.

Бъдете здрави и си живейте живота!

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Сеп 28, 2020 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
mislesht написа:

Само българинът може да извади от 9 кладенеца вода, защо не носи маска, но няма да потърси една причина да я носи!

Ок, приемаме, че си прав. Но дали само българинът? Тия в Лондон дали и те са българи? Че нещо се бунтуват тези дни, а така се били хванали здраво един друг, че полицията не можела да ги разтърве за да ги арестува... Вярно, Спарко твърди, че на острова преди хиляди години са се заселили тракийски колонисти, ама чак пък толкова...


Вярно е, и в чужбина недоволстват срещу мерките като цяло, но не конкретно срещу маските, макар да не са ги оставили лабави с единствена тази мярка, като нас. Поне в повечето европейски страни. Значи можеш да недоволстваш с основание, че другите мерки ти пречели на бизнеса и те вкарвали в допълнителни разходи, което също ти убивало допълнително бизнеса, обаче за маските...някак си не върви, също и за миенето на ръцете и дезифекцирането им(персонално), дори за персоналното спазване на дистанция(не тази, която трябва да ти налагат служебно). Никой не приема сериозно изказване, че маските били скъпи, особено от хора, пушещи по 2 кутии на ден. А има и многократни, перете и ползвайте, ние така правим. Нито, че са дефицитни, щото не са. Значи остават онези неща, които съм написал по-горе, плюс поне още едно - аз съм тарикат и не нося маска, онези балъци да носят, нали за тва съм тарикат!
И сега - ауууу, те ше ни накарат да носим маски, потъпкват ни свободата! Ще ви карат, като не можете да се самонакарате!
А в Гърция носихте ли? Носихте!. Щото там проверяват и глобяват яко, не като тук. И не само там, доколкото ми разказват пребивавали.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Сеп 28, 2020 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
...лайм


Чувството, когато някой близък ти каже "Ох, добре, че не е Ковид е... "безценно", един път!"

Но иначе и на Владоф и на Мислещ не споделям напълно мнението. Но съм си забранил по тази тема да коментирам, само ще попивам.
Пон Сеп 28, 2020 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3045

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:
... и на Владоф и на Мислещ...

Аз не смятам, че имам особени различия с Мислещ. Даже може да се окаже, че в някои детайли съм още по - консервативно настроен и от него. Поначало не изключвам носенето на маски, даже ползвам такива в повече случаи, от които болшинството намира за нормално. В дните със смог например често се питам каква точно маска или направо противогаз трябва да има човек, за да оцелее с някакъв що годе приличен постъпващ въздух. От много години/изобщо де да знаеш, че чак сега това ще стане модерно/ избягвам всякакви струпвания на хора и ако не е особено наложително, не ходя ни на концерти, ни на кина, нито на каквото и да било подобно, а и на ниво психика не страдам даже хич от липсата им. От много отдавна умишлено се старая да не пипам без причина парапети, перила, дръжки на врати и превозни средства. Не защото има конкретна причина, а по принцип, защото може да се окаже, че нещо случайно се намира в неподходящо време на неподходящо място, а съм се оказал и аз най-неподходящо пак там... Нека не забравяме обаче, че сред хората има и такива, чието занятие изисква определено познание кое как става, такива дето ходят из тропическите зони в Африка, Америка и Азия. Такива хора и най-вече медиците сред тях лесно и мотивирано могат да ти кажат кое е необходимост и кое е пълна пародия. Тяхното мнение намирам за меродавно, защото в повечето случаи от това зависи животът им. И когато такива хора ни кажат, че носенето на маска не променя съществено нещата, на кого да вярваш? Ами тая тъпотия - като нямащ "сертифицирана" маска, носиш парцал, за да изпълниш "заповедта"? Как парцаля покрива параметрите на маската, за да са "равни" по защитеност, СПОРЕД заповедта, носещите ги? Що за малоумие е това и кой нормален и не лишен от разсъдък, би им се вързал на малоумщината?
Именно защото от месеци в България се прилагат псевдо-мерки и въпреки това нищо особено не се е случило, вече има и основание да се смята, че описваната опасност е силно преувеличена. А щом въпреки това, в медиите продължава да се бучи, това е почти неоспоримо доказателство, че въпросът е повече политически и най-вече става въпрос за пари. Ако беше само медицинска опасността, но от нея нямаше келепир, щеше да стане като кризата с първия САРС, когато /даже само у нас/ за броени месеци измряха много повече, ала никой политик или медия дори не си мръдна пръста да го отбележи.
Пон Сеп 28, 2020 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
[...] преди около десетина години пак имаше една подобна рядка гадост/май като че ли беше първия САРС/, от която само за няколко месеца, само в България измряха около 2000 души. [...] като кризата с първия САРС, когато /даже само у нас/ за броени месеци измряха много повече [...]

Би ли посочил някакъв източник за горните твърдения? Питам защото според данни на СЗО [1, 2] в България няма починали от SARS и MERS, а общо за целия свят са съответно 774 и 866 от появата им до днес.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Сеп 28, 2020 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 70 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov