ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Без паника! Отговорете с цитат
Помислете си само - в момента 82 000 души са болни от коронавирус, от които 77 000 в Китай.
Това означава, че ако не сте в Китай или не сте го посетили наскоро, това трябва да премахне 94% от Вашата загриженост.

🧪 Ако наистина сте заразени с коронавирус, това все още не е причина за паника, защото:
81% от случаите протичат в лека форма.
14% от случаите са умерени.
Само 5% от случаите са критични.

Това означава, че дори и да се заразите с вируса, най-вероятно ще се възстановите от него.

☠ Смъртността от атипична пневмония е 10%, докато COVID-19- едва 3,4%.

Освен това, ако погледнете възрастта на тези, които умират от този вирус, смъртността за хората под 50-годишна възраст е само 0,2%.

Това означава, че ако сте на възраст под 50 години и не живеете в Китай, е по-вероятно да спечелите лотарията (за което имате шанс 1:45 000 000).

Да вземем един от най-лошите дни досега- 10 февруари, когато 108 души в Китай починаха от коронавирус:
🗣 на същия ден:
26 283 души са починали от рак.
24 641 души са починали от сърдечни заболявания.
4300 души са починали от диабет.

➡️Комарите убиват 2740 души всеки ден. ➡️Хората убиват 1300 души всеки ден.
➡️Змиите убиват 137 души всеки ден.

⚠️ Всичко това идва да покаже, че няма нужда от излишна паника! Не се поддавайте на евтини медийни провокации, спрете да изкупувате всевъзможни лекарства от аптеките, не се запасявайте с хранителни продукти все едно идва краят на света! ⚠️Обръщайте внимание на добрата лична хигиена, поддържайте имунитета чрез добра храна и качествени витамини и си живейте живота!

Това е, КРАЙ!!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S.

А и си помислете каква е хигиената в онези страни и каква е у нас, все е по-добре ---

https://www.facebook.com/lentaru/videos/225189515272826/?t=15

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Вто Мар 10, 2020 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Започнах да си мия ушите - коронавирусът се предавал по слухов път! Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Мар 11, 2020 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Както и по 5G мрежата. Настава времето на Нокиика с фенерче, а защо не и на телефон с шайба.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Мар 11, 2020 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
На х. Мургана някои ме гледаха невярващо, когато ми звънна телефона и извадих Nokia 6120



Е имам и смартфон, но телефонът с копчетата си е истински телефон - малък, удобен, не забива, не ти се налага при командировки за по 1 седмица, да носиш и зарядно. Като падне на земята със сигурност оцелява и не му личи, няма вариант да ти го дръпнат от ръцете или да те бият за да ти го вземат …

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Мар 11, 2020 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Настава времето на Нокиика с фенерче, а защо не и на телефон с шайба.



Източник: https://www.techspot.com/news/84298-smartphone-hating-engineer-creates-mobile-device-rotary-dialer.html

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Мар 11, 2020 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Гледайки новините и лудницата по някой стоки в магазините ми се струва, че хората чакат апокалипсис. Същевременно ако изключа всичко което ни залива от медиите не виждам нищо по-различно от обичайното. Оказа се че вече няма и строителни маски по магазините. Явно ще трябва да се работи с бъф, че идват ремонти. Някак се сетих за предаването на National Geographic дето разни американци се подготвят за апокалипсис учейки се да правят компоти и да садят шопска салата. И се чудя как ли гледат сега на нас с тия пълни мази с всякакви чудесии и голям запас от алкохол, който според тях става за всичко, освен за най-важното, за пиене... И ми става едно такова спокойно ние по природа сме си подготвени за оцеляване, даже нафтата на колата я зареждам от дълбокия резерв от туби... Половин България още е на Нокиа с фенерче, печки на дърва, минимална заплата и тн... Освен това имаме изключително стабилна икономика! Цената на бензина и на газа не се влияе изобщо от намаляването на цените... Ние просто сме родени да оцеляваме!
Чет Мар 12, 2020 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
На теб ти е забавно, но вчера го видях с очите си. С жената минахме вечерта към 8 през Кауфланд. Беше странно празно, а където имаше хора с колички и масово бяха пълни с консерви, боб, леща, макарони, пастети, брашно, захар и олио. Пазаруваха и неща, които не са на промоция. Нещо нетипично за този магазин.

През деня ходих да си платя и данъците. Бях се подготвил психически, че ще откарам час на опашката. След пенсии по традиция си е така. С изненада установих, че мога да вляза през вратата и да бъда обслужен на момента.

Ходих по задачки до НОИ - чакало се от външната страна на вратата. Взех си номерче и излязох да чакам. Забелязах, че съм само аз. След няма и минута ме викнаха.

След хубаво свършената работа реших да ударя едно шкембе за имунизация. Влязох в мола и … бях само аз + персонала от магазините.

В момента обаче в който излезеш и улиците са пълни с народ. Хорицата си щъкат из градската градина с децата … Хората с маски са по-скоро някакво изключение ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Мар 12, 2020 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето че има и хубави страни! Сутрин в автобуса успявам и да седна. На 22-ри като отида да си купя карта за градски транспор, само да ми се мотае някой - заканил съм се да се изкашлям(сухо). Още не съм почнал да го уча, но имам време. Вчера бях на лекар пак и пред кабинета нямаше хора, дори лекарката сподели, че смятала да си тръгне по-рано, и те били хора.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Мар 12, 2020 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Започнаха да затварят хижи
https://www.srednogorskibagri.com/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%83%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%b5-%d0%b4%d0%b5%d0%b9%d0%bd%d0%be%d1%81%d1%82%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d1%85%d0%b8%d0%b6%d0%b0-%d0%bc%d1%83%d1%80/?fbclid=IwAR3CapiagFpNB3vbrXW5NCX6dbqMzKKNd9OiQKdkV333nWUy_iaKpE5PRis
Чет Мар 12, 2020 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
lz1fw написа:
Започнаха да затварят хижи.

След есенната форумна среща на х. Мургана боледувах необичайно дълго (3-4 седмици). Не знам дали е бил вирус и какъв тип, нито дори съм се заразил точно там или нейде попътно, ала разбирам основанията за затварянето.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 12, 2020 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
https://offnews.bg/analizi-i-komentari/petar-moskov-zashto-situatciata-e-razlichna-ot-tipichnite-sezonni-epi-723767.html

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Мар 12, 2020 4:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Баси, в моя не съвсем кратък живот, доживях и извънредно положение! Четете и си опичайте акъла(особено ако сте от недисциплинираното мнозинство):

https://offnews.bg/obshtestvo/koi-ot-pravata-ni-mogat-da-badat-ogranichavani-pri-izvanredno-polozhen-723863.html?fbclid=IwAR1JK9JoS9K42lhFdp4EsssGsF0pNQlVZ42hUEBJJnfcYeGG_CQyGb3Svr4

Опа, и от днес внимавам какво пиша, щото... Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Мар 13, 2020 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
"Аз съм от поколението в България, което е преживяло късния социализъм, купонната система, Лукановата зима, Виденовата зима, дефицита, спекулата, хиперинфлацията и кафето втора-трета цедка. Като малък съм се бил с друго дете за парче шоколадово яйце, каквито по онова време не можеха да се купят в обикновен магазин дори да имаш пари, а днешните хлапета с досада изхвърлят в кофата, наполовина нахапани. Баба ми се е редила по произволни опашки, като ги види, без да знае какво са пуснали - просто защото явно са пуснали нещо дефицитно (поколението, родено след 1990 г., дори на понятийно ниво не разбира какво значи едни „те“ да са ти „пуснали“ нещо в магазинната мрежа). Майка ми е ставала в 3 часа заран, за да се нареди за прясно мляко като 150-ти човек в списъка. Екстремният шопинг е в гените ми. Развил съм специална скелетна структура, която улеснява спринтирането между стелажите. Имам специфичен захват на ръката, с който мога да изтръгна за милисекунди последните мокри кърпички изпод носа на завтеклия се към тях озверял 20-годишен, почти със силата на мисълта си мога да вкарвам в количката си за пазаруване всички пакети леща и консерви русенско варено в радиус 300 м и долавям аромата на варен боб в буркан от разстояние 13 км. Ако дойде време обезумели хора да се млатят с тояги пред хипермаркета за последното руло тоалетна хартия, от бърлогите си ще изпълзим ние, мутантите на Прехода, и вие нямате никакви шансове! (А междувременно, като хора, преживели всякакви форми на недоимък и знаещи колко опасни са те за уязвимите хора, ви молим засега с добро: не се презапасявайте като за война, излишно е и не е гот!)"

via Dimitar Iliev

-----
Между другото, гледате ли "Живите мъртви"? Е, вчера бяха наживо в Кауфланд, само че с колички в ръце.
Обаче сериозно, и погледите им сякаш бяха същите... Shocked

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Мар 14, 2020 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Вчера и аз видях как хората ограбиха Лидл и Кауфланд във Варна... Луда работа! Чувството е много нереално. Да гледаш как всичко изчезва все едно идва края на света.
Съб Мар 14, 2020 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 228
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Хората не знаят как да реагират на паниката спусната от правителството. Вчера парламентът гласува „извънредно положение“, но без да стане ясно, какво точно ще се случи и всеки си го тълкуваше по свой начин. След това се появи заповед, която се промени 2 пъти до края на деня...
Разбира се, ситуацията е динамична, променя се, мерките могат да се доуточняват в движение, но трябва малко да се помисли преди да реагираш първосигнално и да шашкаш хората. За няколко часа минахме от затваряне на цялата държава, до „абе, не ходете на заведения“. Иначе сме добре, ама ще се оправим.
Съб Мар 14, 2020 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 2 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov